Hopp til innhold

Selger/kundeansvarlig

Arbeidsgiver

Duri Fagprofil AS

Sted

Brobekkveien, 0582 Oslo

Om jobben

Stillingstittel
Selger – Rogaland (Byggevare / Proffmarkedet)
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk

Søk på jobben

Søk snarest mulig

DURI er en spesialist for håndverkere med et enormt utvalg av produkter innen byggevarer, byggtilbehør, lister og profiler, maling, flis- og murverktøy, arbeidsklær, byggkjemi, maskiner og mye mer. Vi har rundt 16 000 produkter på lager, og sortimentet vårt er stadig i utvikling. Vi har i dag proffsenter på Brobekk i Oslo, Asker, Fredrikstad, Bergen og Trondheim. DURI har over 100 ansatte som sammen jobber for å levere kvalitet og service til våre profesjonelle kunder.

Vårt hovedkontor og hovedlager ligger sammen med vårt største varehus på Brobekk i Oslo.

Er du en erfaren selger med et sterkt engasjement? Brenner du for å ta en aktiv rolle i å bygge opp omsetningen i en spennende region? Da kan dette være stillingen for deg!

Vi søker en resultatorientert og dynamisk selger/kundeansvarlig som vil være en nøkkelperson i vår satsing i Rogaland. Du må være selvgående med høy gjennomføringsevne , og trives med å ta initiativ og skape resultater. Rollen gir deg muligheten til å jobbe tett med profesjonelle kunder som gulvleggere, malere, flisleggere og murere, samtidig som du bygger og vedlikeholder sterke relasjoner. Du får ansvaret for å bidra til økt omsetning og kjennskap til DURI i en region i vekst -- både frem til og etter **åpningen av vår butikk sentralt i Stavanger i 2027.**Er du en person som ikke redd for å oppsøke nye kunder og sparke ned dører med mål om å bli deres nye leverandør, så er du kanskje personen vi ser etter!

Stillingsbrøk: 100% stilling. Fast ansettelse

Dine oppgaver:
  • Aktivt oppsøke nye kunder og bygge sterke, langsiktige relasjoner med profesjonelle kunder, spesielt innen gulvlegging, malerarbeid, flisleggere, baderomsbyggere, entreprenører, mm.

  • Rådgivning og salg av byggevareprodukter som møter kundens behov og prosjekter.

  • Vedlikeholde og videreutvikle eksisterende kundeforhold gjennom jevnlig oppfølging og kundeservice.

  • Identifisere nye forretningsmuligheter og bidra til å øke omsetningen i regionen.

  • Presentere tilbud og løsninger til kunder i møte og via digitale kanaler.

  • Sikre god kundeoppfølging gjennom hele salgsprosessen, fra første kontakt til avsluttet salg.

  • Budsjett og resultatansvar

  • Rapportere salgsaktivitet og resultater til regionsansvarlig og bidra til å nå regionens budsjettmål.

  • Være en del av vårt team som jobber mot butikkåpningen i 2027 og bidra til at omsetningen er på topp både før og etter åpningen.

Kvalifikasjoner:
  • Erfaring fra salg i byggevarebransjen, med god kjennskap til profesjonelle kunder som gulvleggere, malere, flisleggere, entreprenører, etc.

  • Evnen til å bygge relasjoner og gi rådgivning basert på kundens spesifikasjoner og behov

  • Strukturert, selvstendig og målrettet tilnærming til salgsarbeid

  • Gode kommunikasjonsevner, både skriftlig og muntlig

  • Erfaring med salgsverktøy og rapportering av resultater

  • Førerkort klasse B

  • Det er en fordel om du har erfaring med bedriftsmarkedet og/eller bygg- og anleggsvarer

    Vi tilbyr

    • Mulighet for å spille en viktig rolle i oppbyggingen av omsetningen i Rogaland, frem til og etter butikkåpningen i 2027

    • Et spennende og utfordrende arbeidsmiljø med store utviklingsmuligheter

    • God opplæring -- både internt og fra leverandører

    • Firmabil

    • Konkurransedyktige betingelser

    • 5 ukers ferie (12 % feriepenger)

    • Behandlingsforsikring

    Du blir en del av DURI -- Norges største proffsenter for håndverkere -- med store ambisjoner og etablerte varehus i Oslo, Billingstad, Fredrikstad, Bergen og Trondheim. Vi har fokus på videre vekst, og ser etter deg som vil være med på reisen.

    Er du klar for å ta neste steg i en utfordrende og spennende rolle? Vi ser frem til å høre fra deg!

Om bedriften

Duri Fagprofil AS (tidligere Fagprofil AS) ble etablert i 1979 med mål om å levere profiler, verktøy og tilbehør til gulvleggere. 40 år senere utgjør dette fortsatt kjernen av vår virksomhet. Siden den gang har vi opplevd en imponerende vekst, og Duri har i dag over 100 ansatte som jobber for å levere kvalitet og ekspertise til våre kunder. Forventet omsetning i 2026 vil passere 500 millioner kroner.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

dfa6cc33-69da-4fa6-b5a2-c01da081515e

Sist endret

29. mai 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

464455739

Lignende annonser

Laster lignende annonser