Hopp til innhold

Bioingeniør/sykepleier

Arbeidsgiver

Blodbank, Sykehuset i Vestfold HF

Sted

Halfdan Wilhelmsens alle 17, 3103 Tønsberg

Om jobben

Stillingstittel
Bioingeniør/sykepleier
Oppstart
6. april 2026
Type ansettelse
Vikariat, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller skandinavisk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest søndag 15. mars

Liker du å jobbe med mennesker? Vi søker etter bioingeniør eller sykepleier som ønsker å jobbe med blodgivere og ivareta beredskapen av blodprodukter ved Sykehuset i Vestfold.

Vi har et 100% vikariat ved Blodbanken, en seksjon tilhørende Sentrallaboratoriet ved Sykehuset i Vestfold HF. Stillingen vil ha arbeidssted i Tønsberg. Man må allikevel kunne regne med å måtte være fleksibel, og kunne jobbe i Sandefjord og Larvik ved behov. Vi kan tilby varierte arbeidsoppgaver, en avdeling med godt arbeidsmiljø, fokus på høy kvalitet (er akkreditert etter ISO 15189), faglige utfordringer og godt medisinskteknisk utstyr.

Arbeidstid er fra kl.07.30-15.00, mandag til fredag, i tillegg må man regne med ca. en vakt i uken med arbeidstid kl. 12.30-20.00 for å tappe blodgivere.
Sentrallaboratoriet er organisert i 3 seksjoner; Medisinsk biokjemi, Blodbank og Laboratoriet Sør. Avdelingen har totalt 100 årsverk, hvor seksjon Blodbank har 19 stillinger. Det tappes ca. 6200 blodgivere i Vestfold, samt ca. 1000 terapeutiske tappinger i året. Komponentfremstilling utføres i Tønsberg.


I Sykehuset i Vestfold HF verdsettes mangfold og inkludering. Medarbeidere med ulik kompetanse, bakgrunn, livserfaring og perspektiv gir gode forutsetninger til å ta vare på hver enkelt pasient og bidrar til godt samarbeid og forståelse. Vi håper du vil søke på stilling hos oss.


Arbeidsoppgaver

Blodprøvetaking på sykehusets avdelinger og poliklinikk for prøvetaking

Hovedarbeidsoppgaver på faggruppe tapping og komponentfremstilling:
  • Tapping av blodgivere 
  • Terapeutisk tapping av pasienter
  • Intervju av nye blodgivere 
  • Komponentfremstilling (arbeidsoppgave for bioingeniør)

Kvalifikasjoner

  • Norsk autorisasjon som bioingeniør eller sykepleier
  • Erfaring med tapping av blodgivere vil være en fordel
  • God faglig forståelse
  • Det er nødvendig med gode IKT kunnskaper og du må kunne bruke ulike datasystemer som daglig verktøy
  • Det kreves at den som ansettes behersker norsk (skandinavisk) språk skriftlig og muntlig for forsvarlig yrkesutøvelse 
  • Det forutsettes oppholds- og arbeidstillatelse i Norge
  • Den som tilsettes i stilling som krever autorisasjon, må kunne dokumentere norsk offentlig godkjenning

Personlige egenskaper

  • Det er viktig at du er strukturert, effektiv, har god faglig forståelse og er lærevillig 
  • Du må være ansvarsbevisst, inneha god arbeidskapasitet og være fleksibel 
  • Evne til å kommunisere godt med pasienter, blodgivere og medarbeidere 
  • Du bør ha gode samarbeidsevner og bidra til et godt arbeidsmiljø 
  • Tilegne seg kunnskap, være endringsvillig og følge avdelingens prosedyrer 
  • Personlig egnethet vil bli vektlagt

Vi tilbyr

  • Et inkluderende og tverrfaglig arbeidsmiljø
  • Som ansatt hos oss blir du en del av et solid og ambisiøst faglig miljø med varierte oppgaver. Gode muligheter for faglig utvikling og erfaringsdannelse
  • Gode låne- og forsikringsordninger hos KLP
  • Alle ansatte ved sykehuset omfattes av gruppelivsforsikring, reiseforsikring ved tjenestereiser, ulykkesforsikring - fritid og yrkesskadeforsikring
  • Gode velferdsordninger, med blant annet bedriftsidrettslag og personalhytter
  • Tilsetting skjer på de vilkår som til enhver tid fremgår av gjeldende lover og forskrifter, overenskomster og øvrig reglement
  • Som ansatt ved Sykehuset i Vestfold HF vil du bli medlem av kollektive pensjonsordningen i KLP, og trekkes 2 % i pensjonsinnskudd. Les mer om offentlig tjenestepensjon på www.klp.no

Informasjon til deg som søker stilling:

Opplysninger om deg kan bli offentliggjort selv om du har anmodet om ikke å bli ført opp på søkerlisten. Dersom anmodningen ikke blir tatt til følge, vil du bli varslet om dette.

Vi ber alle søkere vedlegge dokumentasjon på utdanning, attester på arbeidserfaring og eventuelle spesialistgodkjenninger. Dette for å dokumentere kvalifikasjoner som er oppgitt i CV, og til lønnsfastsettelse. Vi minner om at alt arbeid etter fylte 18 år kan være relevant ved ansiennitetsberegning.  

Kontaktinformasjon

Lilja Synnøve Høiback, Seksjonsleder, +47 333 43 077

Arbeidssted

Halfdan Wilhelmsens alle 17
3103 Tønsberg

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Sykehuset i Vestfold HF

Referansenr.: 5082682927
Stillingsprosent: 100%
Vikariat
Startdato: 06.04.2026
Sluttdato: 31.08.2027
Søknadsfrist: 15.03.2026

Kontaktperson for stillingen

Lilja Synnøve Høiback

Seksjonsleder

+47 333 43 077

Om bedriften

Sykehuset i Vestfold HF (SiV HF) er en del av foretaksgruppen Helse Sør-Øst og gir spesialisthelsetjenester for somatikk, psykiatri og rusbehandling til befolkningen i Vestfold.

SiV HF har flere lokasjoner i Vestfold og hovedvirksomheten er i Tønsberg.

Sykehuset har 4500 årsverk og om lag 5600 ansatte.

I SiV HF løses også oppgaver innen forskning, utdanning og opplæring av pasienter og pårørende.

Les mer om oss på www.siv.no.


Sektor

Offentlig

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

c9e6e036-8e10-4cc4-9f69-2837411c4028

Sist endret

17. februar 2026

Hentet fra

talentech

Referanse

54db731554034235aef4b39c5dfabf23

Lignende annonser

Arbeidsgiver

Patologi - laboratorium, Sykehuset i Vestfold HF

Sted

Tønsberg