Hopp til innhold

Bli leder for Hotell Refsnes Gods’ gastronomiske hjerte

Arbeidsgiver

Hotel Refsnes Gods

Sted

Godset 5, 1518 Moss

Om jobben

Stillingstittel
Restaurantsjef
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest søndag 8. mars

Velkommen til Hotell Refsnes Gods
Hotell Refsnes Gods, etablert i 1767 på idylliske Jeløya med utsikt over Oslofjorden, er en del av Classic Norway Hotels og tilbyr autentiske opplevelser med en unik kombinasjon av historie, kunst og moderne komfort.Restauranten er kjent for førsteklasses gastronomi med sesongbaserte, kortreiste råvarer, og serverer alt fra elegante middager og private selskaper til avslappede måltider med utsikt. Hotellet stiller også ut over 400 originale kunstverk, fra Edvard Munch i restauranten til livlige malerier av Lise Malinowsky i baren.

Vi søker en Restaurantsjef med tydelig driv, høy motivasjon og en genuin lidenskap for vin. En som tar eierskap til rollen, har yrkesstolthet og ønsker å utvikle både mennesker, konsept og opplevelser. Stillingen gir stort ansvar, eget budsjett og resultatansvar, med frihet til å skape kvalitet, vekst og minneverdige øyeblikk for både team og gjester.

Dagens meny - Din rolle som restaurantsjef

Forrett: Din plass i ledergruppen. Delta i ledergruppen, utvikle lederegenskaper og bidra til strategiske beslutninger

Hovedrett:
  • Overordnede ansvaret for våre restaurantavdelinger, inkludert vår à la carte-restaurant Munch og selskapsavdelingen som benyttes til bryllup, kurs og konferanser
    • Videreutvikle konseptet og motivere teamet

    • Ansvar for vinkjeller, vinkurs og over 6000 flasker

    • Planlegge og gjennomføre service og arrangementer, på et høyt faglig nivå

    • Sikre struktur, kvalitet og oppfølging av drift og økonomi

    Sommerlierens touch: Mulighet til å forme og sette preg på konseptet. Din kreativitet og energi inspirerer teamet.

    Dessert: Skape minneverdige gjesteopplevelser og et arbeidsmiljø som inspirerer.

    Vi ser etter følgende ingredienser og redskaper:
    • Erfaring og forståelse for drift og økonomi, inkludert budsjett og kostnader

    • Genuin interesse for vin, mat og helhetlige opplevelser

    • Struktur, fokus på kvalitet og resultatorientering, med evne til å utvikle medarbeidere og skape et sterkt og motivert team

    • Ledererfaring og personalansvar er et pluss, men vi vurderer også kandidater med sterk motivasjon og lederambisjoner.

    • Vi ønsker gjerne at du har erfaring fra restaurantdrift, for eksempel som restaurantsjef eller sommelier, men det er ikke et krav

    • Fagbrev som kokk eller servitør, ikke nødvendig, men absolutt ønskelig

    Kokkens anbefalning -- Drømmeprofilen

    Kandidaten har lidenskap for det som leveres, skaper tillit og oppnår resultater. Rollen håndteres med ro og profesjonalitet, samtidig som vedkommende motiverer og inspirerer kolleger og teamet som helhet.

    Dessertbord -- Hva vi tilbyr
    • Lederrolle i en av Norges mest historiske hotellrestauranter

    • Mulighet til å forme og videreutvikle konseptet

    • Konkurransedyktige betingelser

    • Sommelierutdannelse for rett kandidat

    • Et dedikert team og en unik arbeidsplass omgitt av kunst, natur og strandliv på Jeløya

    Kaffe avec -- Klar for å ta plass ved vårt bord?

    Send oss din CV og søknad. Vi gleder oss til å høre fra deg!
    Har du spørsmål, ta gjerne kontakt med Nini Norberg-Schulz, Rekrutteringsrådgiver, Adecco Select tlf: 90677050.

    Om bedriften

    Sektor

    Privat

    Del annonsen

    Annonsedata

    Rapporter annonse
    Stillingsnummer

    be9c68a9-74e0-4172-b536-199c7334f466

    Sist endret

    21. februar 2026

    Hentet fra

    FINN

    Referanse

    450878269

    Lignende annonser