Hopp til innhold

Acreto ekspanderer i Norge! Er du vår nye Key Account Manager?

Arbeidsgiver

Acreto AB

Sted

Akershus, 0154 Oslo

Stillingsannonsen er inaktiv.

Om jobben

Stillingstittel
Key Account Manager
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1

Acreto AB er en veletablert svensk distributør av sterke, internasjonale merkevarer rettet mot både bedrifts- og forbrukermarkedet. Selskapet har en tydelig ambisjon: å markedsføre, selge og distribuere produkter som er ledende innen sine kategorier.

Nå etablerer Acreto seg i Norge - og vi søker en Key Account Manager som vil spille en nøkkelrolle i å bygge opp og utvikle selskapets posisjon i det norske markedet.

Dette er en unik mulighet for deg som ønsker ansvar, påvirkningskraft og muligheten til å forme videre vekst i et spennende selskap.

Som Key Account Manager

Som KAM hos oss i Acreto får du være med på en ekspansjonsreise med enorme muligheter. Vi gjør nå vår største satsing på det norske markedet noensinne, med mål om å både fordype og bredde ut relasjoner og forretninger. I den nye KAM-rollen vil du jobbe med vår eksisterende kundeportefølje, som består av Norges mest fremgangsrike retailkjeder -- som for eksempel Coop Norge, Elkjøp, Clas Ohlson, Europris og Jula -- samtidig som du bidrar med nye forretningsmuligheter gjennom eget nettverk.

Dine viktigste ansvarsområder:

  • Utvikle og følge opp nøkkelkunder i det norske markedet

  • Bygge sterke, langsiktige kunderelasjoner

  • Identifisere nye forretningsmuligheter og bidra til vekst

  • Forhandle avtaler og sikre gode kommersielle betingelser

  • Utarbeide og følge opp kommersielle planer

  • Sikre riktig sortiment og konkurransedyktige tilbud

  • Ha ansvar for salgsutvikling, lønnsomhet og kundepotensial

Hvem ser vi etter?

Vi ser etter deg som har erfaring med Key Account Management og B2B-salg, og som trigges av å skape resultater gjennom sterke relasjoner og gode kommersielle vurderinger. Du er trygg i forhandlinger, har god forretningsforståelse og evner å se både helhet og detaljer.

Noen punkter på hva vi ønsker oss:

  • Erfaring fra Key Account Management og/eller B2B-salg (ca. 5-15 år)

  • Erfaring med forhandlinger og kommersielle avtaler

  • God forståelse for salg, marginer og lønnsomhet

  • Evne til å bygge og utvikle langsiktige kunderelasjoner

  • Erfaring fra retail, sport, dagligvare eller elektronikk er en fordel

Personlige egenskaper

For å lykkes i rollen tror vi at du er:

  • Forretningsorientert og resultatskapende

  • Relasjonssterk og tillitsbyggende

  • Strukturert og selvgående

  • En lagspiller som trives i et dynamisk miljø

Hvorfor Acreto?

Hos Acreto får du muligheten til å være med på en spennende etablering i Norge, med stor grad av ansvar og påvirkning. Du blir en del av et nordisk miljø med korte beslutningsveier, høy kompetanse og et sterkt fokus på samarbeid og utvikling.

Om bedriften

Acreto AB er en fremgangsrik svensk distributør av flere ledende og velkjente merkevarer, rettet mot både bedrifts- og forbrukermarkedet.

Selskapets forretningsidé er tydelig: «Å markedsføre, selge og distribuere merkevarer som innen sitt område er unike eller i toppklasse. Utviklingen av markedskanaler og distribusjon skal skje med mål om å sikre god tilgjengelighet og høy kundeservice rundt selskapets produkter.»

Selskapet har totalt 21 ansatte, hvorav majoriteten holder til i trivelige lokaler sentralt ved Svingeln holdeplass, i Norra Ågatan 10 i Göteborg.

Sektor

Privat

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

b0e25eeb-ed6e-47c1-b7ad-a136d58c3929

Sist endret

9. juni 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

462354615

Lignende annonser

Laster lignende annonser