Hopp til innhold

Har du erfaring eller interesse innen sminke, parykker og proteser?

Arbeidsgiver

Kristiansand Dyrepark

Sted

Dyreparkeveien 1, 4623 Kristiansand S

Om jobben

Stillingstittel
Har du erfaring eller interesse innen sminke, parykker og proteser?
Type ansettelse
Sesong, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest søndag 8. mars

Alternativt kan du sende søknad via e-post til jobb@dyreparken.no

Har du erfaring eller interesse for mask/sminke? Vi trenger en sesongansatt til vår mask/sminke avdeling!

Vi søker en fleksibel, strukturert og iniativrik person med gode prioriterings evner som trives i høyt arbeidstempo. Du må trives med å både jobbe selvstendig og i team. Du blir godt kjent i Dyreparken, da arbeidet blir utført både på mask-sminke verkstedet i Det Kongelige Sjørøverteater, og rundt i parkens univers/garderober.

Arbeidsperiode: 20.06-31.07 med mulighet for forlengelse ut i sesongen Skumle dager.


Ønskede kvalifikasjoner:
  • Fagbrev som frisør, maskør eller parykkmaker
  • Relevant erfaring kan kompensere for utdanningskravet
  • Erfaring med teatersminke
  • Kompetanse med frisering og erfaring med parykker
  • Gode norsk/engelsk kunnskaper da det er en del dialog med skuespillere
  • Må ha førerkort klasse B
Arbeidsoppgaver:
  • Noe planlegging i forbindelse med drift av sesongen
  • Hår, parykker, proteser og teatersminke i parkdrift
  • Daglig drift og vedlikehold av materiell og utstyr
  • Arbeidet inneholder kveld og helgearbeid

Søknadsfrist: 08.03.2026

Kontaktperson for stillingen

HR-avdelingen i Dyreparken

jobb@dyreparken.no

Om bedriften

Dyreparken ligger 12 kilometer øst for Kristiansand, like ved E 18. Parken er åpen hver dag hele året.

Dyreparken er Norges største familieattraksjon, med over 1 million besøkende årlig. Destinasjonen har to parker, Dyreparken og Badelandet, og syv unike og spennende overnattingskonsepter som Dyreparken Safarihotell, Dyreparken Safaricamp, sjørøverhotellet Abra Havn, Kardemomme by, Juliusskogen, Dyreparken Bobilcamp og Roligheden Camping.

Dyreparken ble i 2018, som en av de 15 første bedriftene i landet, sertifisert som Likestilt arbeidsliv-bedrift. I 2021 ble vi resertifisert.

Den snart 60 år gamle dyreparken strekker seg over 1 600 mål, og har mer enn 100 ulike dyrearter, flere tematiserte områder og en rekke unike aktiviteter. I sommersesongen er det underholdning fra mange scener hvor skuespillere levendegjør de tematiserte universene som i Kaptein Sabeltanns Verden, KuToppen, Kardemomme by og Hakkebakkeskogen. Våre kveldsforestillinger er populære, med Kaptein Sabeltann i en særstilling etterfulgt av Sirkus Jesper.

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

78460583-c768-4f1a-b854-b327be971649

Sist endret

16. februar 2026

Hentet fra

Jobylon

Referanse

JBL_337745

Lignende annonser