Noen ser et kretskort. Du ser fem ting du vil teste før du er fornøyd.
NORBIT Connectivity AS
Stiklestadveien 1, 7041 Trondheim
Om jobben
- Stillingstittel
- Product Engineer
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidsspråk
- Engelsk eller norsk
Søk på jobben
Søk senest torsdag 13. august
I NORBIT utvikler og produserer vi skreddersydd teknologi for profesjonelle kunder over hele verden. Nå søker vi en problemløser med teft for testing, verifisering og feilsøking av både eksisterende og nye produkter. NORBIT Connectivity ser nå etter en Product Engineer som vil styrke produktforvaltningsteamet vårt -- en som motiveres av å sikre kvalitet i alle ledd, trives med spennet fra systematisk testing til krevende feilsøking, og som ikke er redd for å brette opp ermene når det trengs.
Hva du vil gjøre- Ta teknisk eierskap for produkter, med fokus på testing, verifikasjon og feilsøking.
- Utvikle, automatisere og gjennomføre testprosedyrer, inkludert regresjonstesting.
- Analysere, feilsøke og optimalisere systemer og produkter.
- Bidra til økt produktkvalitet gjennom innovasjon, forbedringsarbeid og tett samarbeid med utviklingsteamene.
- Bygge dyp produktkompetanse og være en viktig teknisk ressurs gjennom hele produktets livssyklus.
- Du har solid erfaring med utvikling og testing av elektronikk.
- Du har praktisk erfaring med laboratorieutstyr som oscilloskop, logikkanalysator eller spektrumanalysator.
- Du har forståelse for elektronikk, analog- og digitalteknikk, og gjerne RF eller trådløs kommunikasjon.
- Du har erfaring med produksjonstest, DFM/DFT eller oppfølging av elektronikk i produksjon.
- Du behersker programmeringsspråk som Python, C eller C++, og har sterke tekniske og analytiske ferdigheter.
- Du er grundig, analytisk og nysgjerrig og drives av å finne feil og forbedringer før noen andre gjør det.
- Du kommuniserer godt og trives med å samarbeide på tvers av fagområder.
- Du liker å gå i dybden og bygge inngående forståelse av produktene du jobber med.
I NORBIT får du jobbe med banebrytende teknologi som brukes av profesjonelle kunder over hele verden. Du vil oppleve stor grad av frihet, ansvar og mulighet til å påvirke hvordan vi jobber. I tillegg vil du ha mulighet til å utvikle deg både teknisk og profesjonelt, sammen med kolleger som er blant de beste på sine fagområder. Kulturen vår er i stor grad preget av tillit, autonomi, kompetansedeling og fleksibilitet. Hos oss får du sette ditt preg på produkter som utvikles, produseres og leveres fra Norge til et globalt marked.
Hos NORBIT er kvalitet et resultat av nysgjerrighet, grundighet og mennesker som aldri slutter å lete etter forbedringer. Hvis det høres ut som deg, håper vi du søker og blir en del av laget vårt.
Søknadsfrist: 28. august
Vi gjør oppmerksom på at det vil bli gjennomført bakgrunnssjekk via SEMAC som en del av rekrutteringsprosessen. Om NORBIT:NORBIT er en global leverandør av skreddersydd teknologi for utvalgte applikasjoner, som adresserer utfordringer og fremmer bærekraft med innovative løsninger, i tråd med vårt kjerneformål: "Explore More". Vi er organisert i tre forretningssegmenter: Oceans, Connectivity og Product Innovation & Realization (PIR). Oceans-segmentet leverer skreddersydde teknologiløsninger til globale maritime markeder. Connectivity-segmentet tilbyr trådløse løsninger for identifisering, overvåking og sporing. PIR-segmentet tilbyr R&D-tjenester, egne produkter og kontraktsproduksjon for utvalgte kunder.
Vi har omtrent 700 ansatte, med hovedkontor i Trondheim, utviklingsfasiliteter og produksjon i Norge og Ungarn, samt en global salgs- og distribusjonsplattform.
Om bedriften
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
55c17021-1ca2-45a0-bd66-2c64a1973f71
- Sist endret
7. juli 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
468680681