Hopp til innhold

Er du vår nye HMSK-leder?

Arbeidsgiver

Bergen Elektrokompetanse AS

Sted

Kokstadvegen 44, 5257 Kokstad

Om jobben

Stillingstittel
HMSK-leder
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk

Søk på jobben

Søk snarest mulig

Bekas er i sterk vekst og styrker nå HMSK‑området ved å rekruttere en ny HMSK‑leder. Rollen blir ledig fordi dagens HMSK‑leder går over i en annen stilling internt, og vi søker derfor en person som kan videreføre og videreutvikle vårt ISO‑sertifiserte system og sikre gode rutiner for kvalitet, sikkerhet og arbeidsprosesser.

Vi flytter inn i nye lokaler og trenger en person som trives med å kombinere systematikk, praktisk oppfølging og tett samarbeid med produksjon, prosjekt og teknisk miljø.

Rollen har ansvar for å holde HMS- og kvalitetssystemene oppdatert, følge opp leverandørkrav, internkontroll og revisjoner, og bidra til kontinuerlig forbedring i hele organisasjonen.

Du blir en viktig støtte for linjen og jobber tett med COO og ledergruppen når prosesser og rutiner skal utvikles videre.

Arbeidsoppgaver
  • Videreutvikle og vedlikeholde HMSK-systemet (ISO, internkontroll, revisjoner)

  • Oppdatere prosedyrer, rutiner og leverandørkrav

  • Følge opp avvik, risikoanalyser og forbedringstiltak

  • Samarbeide tett med produksjon og prosjekt for å sikre kvalitet i leveranser

  • Bidra i opplæring og etterlevelse av HMS- og kvalitetsrutiner

  • Støtte linjen i praktiske HMS- og kvalitetsrelaterte spørsmål

Kvalifikasjoner
  • Erfaring fra HMS, kvalitet eller prosessarbeid, gjerne fra industri eller produksjon

  • Kjennskap til ISO-standarder er en fordel, men ikke et krav

  • Strukturert, nysgjerrig og trygg i praktisk oppfølging

  • Evne til å jobbe systematisk og samarbeide godt med ulike fagmiljøer

  • God skriftlig og muntlig fremstillingsevne

Personlige egenskaper
  • Strukturert og kvalitetsbevisst

  • Praktisk tilnærming og evne til å følge opp i felt

  • Gode samarbeidsevner og trygg i dialog med produksjon og ledere

  • Liker å forbedre, forenkle og skape gode arbeidsprosesser

Hvorfor Bekas?

Bekas er et solid og voksende fagmiljø med lange tradisjoner innen elektro, automasjon og tekniske leveranser. Hos oss får du en arbeidshverdag der du jobber tett med dyktige kolleger, korte beslutningsveier og stor påvirkning på egen rolle. Vi kombinerer praktisk gjennomføringsevne med høy fagkompetanse -- og vi bygger løsninger som faktisk brukes og gjør en forskjell for kundene våre.

Vi er i sterk utvikling, med nytt bygg, ny organisering og tydelig satsing på fag, kvalitet og gode arbeidsforhold. Hos oss får du mulighet til å utvikle deg, ta ansvar og være en del av et miljø som spiller hverandre gode.

Om bedriften

Bergen Elektrokompetanse AS (Bekas) ble etablert i 2000 av eiere med solid erfaring innen salg, engineering og tavleproduksjon -- og som fortsatt er aktive i selskapet i dag.

Helt siden starten har vi holdt fast ved vårt konsept som grossist, systemleverandør og tavleprodusent. Denne kombinasjonen gir oss en unik posisjon i markedet: Som eneste selvstendige elektrogrossist kan vi levere komplette systemer -- fra komponentvalg og prosjektering til bygging og igangkjøring.

Produktkunnskap er en av våre sterkeste verdier. Vi legger stor vekt på å tilby riktige og alternative løsninger, og har spesielt høy kompetanse innen EEx-materiell . Verkstedet vårt er godkjent av Nemko og sertifisert etter ATEX og IECEx, og vi er godkjent som lærlingebedrift innen tavlemontørfaget -- et viktig bidrag til rekruttering og faglig utvikling i bransjen.

Bekas er sertifisert etter ISO 9001:2015 og ISO 14001:2015, noe som understreker vårt fokus på kvalitet og miljø i alle ledd.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

02e2c165-c9b7-497b-b748-9f697cbc0865

Sist endret

24. april 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

460786062

Lignende annonser

Laster lignende annonser