Dirigentassistent for aspirant- og juniorkorps, Byneset Leinstrand skolekorps
Byneset Leinstrand Skolekorps
Hangerslettvegen 1401, 7074 Spongdal
Om jobben
Byneset Leinstrand skolekorps søker dirigentassistent til sitt aspirant- og juniorkorps.
Merk søknaden "Dirigentassistent BLS"
- Stillingstittel
- Skolekorpsdirigent
- Oppstart
- 1. august 2026
- Type ansettelse
- Fast, deltid 10%
- Arbeidstid
- Kveld og dagtid, alle dager
- Arbeidsspråk
- Norsk
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidssted
- Hjemmekontor ikke mulig
Søk på jobben
Søk senest fredag 10. april
Send søknad til
Hva vi ser etter
Vi ser etter en person som har lyst til å jobbe med musikk og med barn. Du har bakgrunn fra det frivillige musikklivet, har kanskje påbegynt musikklinje eller musikkstudier, og er på jakt etter en vei ut i arbeidslivet. Vi ønsker en person som er notekyndig, punktlig, og som liker å arbeide med barn.
Arbeidsoppgaver
-
Hjelpe dirigent med gjennomføring av aspirant- og juniorkorpsøvelser.
-
Ha omsorg for musikantene underveis i øvelsen.
-
Holde ro og orden på øvelsen
-
Bistå dirigent med praktiske oppgaver.
-
Delta i rekrutteringsarbeid i skolekretsene Rye, Spongdal og Nypvang.
-
Hjelpe til med aspirant- og juniorkorps på seminarer, konserter, turer og andre korpsaktiviteter utenom korpsets faste øvingstid
-
Samarbeide med hovedkorpsdirigent, korpsstyret (arbeidsgiver), musikantstyre og foresatte.
Vi tilbyr
Vi tilbyr 10% fast stilling som dirigentassistent. Stillingen innebærer ikke forberedelsesansvar eller ubunden tid, og det er kun faktisk oppmøte som lønnes. Arbeidstiden er 2,5 timer per uke. I tillegg til dette kommer seminarer, konserter og aktiviteter i henhold til korpsets årsplan. Lønnsplassering gjøres av Trondheim kommunale kulturskole (TKK) iht. deres ansiennitetsregler. TKK administrer også lønnsutbetaling. Ansettelse er fra 1. august og stillingen har seks måneders prøvetid. Politiattest må fremlegges.
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Byneset Leinstrand skolekorps (BLS) rekrutterer fra Rye, Spongdal og Nypvang skolekretser. Korpset teller totalt rundt 60 medlemmer. Aspiranter og juniorer består av barn fra tredje til femte trinn, og er organisert i to korps.
Korpset er 66 år gammelt, veldrevet, og har nær tilknytning til både innbyggere og øvrig kulturliv på Byneset og Leinstrand. Vi har blant annet et svært godt samarbeid med vårt lokale voksenkorps, Byneset musikkorps. BLS øver i ganske nye og velegnede lokaler på Spongdal skole. Øvingstidene for aspirant og junior kan variere fra år til år, men er alltid på onsdager og en gang mellom 17:00 og 20:00.
Spørsmål om stillingen kan rettes til styreleder Marit Kviseth (leder@bls-korps.no, tlf. 93678578) eller avtroppende aspirant-/junior-dirigent Heidi Rye Berg (heidi.rye@online.no, tlf. 99768720).
Sektor
Privat
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
ebdc70d6-258a-4cd7-bd5c-3f89e987ebbb
- Sist endret
23. mars 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
ebdc70d6-258a-4cd7-bd5c-3f89e987ebbb