Okse søker gjeter/samler/jeger -- altså leder for Okse Oslo
Okse
0160 Oslo
Om jobben
- Stillingstittel
- Leder Okse Oslo
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidsspråk
- Norsk
Søk på jobben
Søk senest lørdag 1. august
Vi ønsker oss en leder som gjerne ringer en torsdag morgen bare for å høre hvordan det går, og med like stor glede snakker produktstrategi med kløktige produktfolk.
I august runder Okse ti år. På den tiden har vi utviklet oss fra et tomanns UX-byrå i Sandnes til en flokk på rundt 20 fininger fordelt på Stavanger og Oslo. Okse er en del av Iniva-gruppen, og til sammen er vi over 200 konsulenter fordelt på seks ulike nisjeselskaper.
Okse-reisen har så vidt begynt. Vi er midt i en reposisjonering og skal utvikle oss fra renspikket UX-byrå til et ledende produktmiljø. Det betyr at mye skal skje de neste årene, og vi trenger riktig person til å lede an.
Det du gjør
Du leder Oslo-kontoret. Halvparten av jobben din er å fylle kalenderen med gode oppdrag. Den andre halvparten er menneskene som skal løse dem.
-
Du ser konsulentene våre. Ikke bare på CV-en, men som mennesker med faglige ambisjoner og hele liv utenom jobb. Du hjelper dem å vokse, og du sørger for at de trives.
-
Du selger. Det er en stor del av hverdagen din. Markedet er kjent terreng, du har nettverk, og du trives med å snakke med mennesker og skape relasjoner som blir til oppdrag.
-
Du rekrutterer. Du vet hva slags folk som passer inn i et fagmiljø som vårt, og du ser koblingene kjapt.
-
Du formidler. Du har meninger, du deler dem, du liker å delta i faglige samtaler, og du skriver av og til noe folk fryder seg over.
-
Og så liker du ablegøyer. Uventede ting. Et arrangement folk snakker om i etterkant. En fredagsseremoni ved lunsjbordet som ingen ba om. Et rolsete bilde på Slack.
Den du er
Du kjenner konsulentbransjen og forstår hva som rører seg i en produktorganisasjon. Du har nettverk, oppdragsteft og sans for folk, men først og fremst har du lyst til å bygge. Du er trygg nok til å lede, og ydmyk nok til å vite at du ikke alltid har svaret.
Det Okse er
Det er så mye vi vil fortelle! Vi har lyst til å snakke om god jord, de nye lokalene i Tordenskioldsgate i Oslo sentrum, babybonusen, den fabelaktige flokken, arrangementene og innedagene. Billettløsningen til Kolumbus og billettkontrolløsningen til Ruter. Høy pensjon, den japanske tryllekunstneren David John og påskehilsener i hjemmepyntede poser. Fika, surprise mannskor-konsert, brennjernet med Okse-logo Erling har hatt lyst på i mange år, hvordan vi er opptatt av å dele det vi kan, den årlige langdagen hvor hele flokken samles, og nyhetsbrevet Raut som vi sender ut til 2400 personer hver uke. Og det var bare litt av det.
Treffer vi noe i deg?
Send et Hei! og litt om deg selv til hei@okse.no, gjerne så snart som mulig, og senest innen 1. august. Så tar vi det derfra.
Om bedriften
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
e551d083-bcfe-479b-86ed-fa6be30eba4a
- Sist endret
7. juli 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
468764730