Hopp til innhold

Dirigent Ringebu musikkforening

Arbeidsgiver

Kultur, Ringebu kommune

Sted

Jernbanegata 1, 2630 Ringebu

Om jobben

Oppstart
1. desember 2026
Stillingstittel
Dirigent Ringebu musikkforening
Type ansettelse
Fast, deltid 18%
Arbeidstid
Vakt, kveld, ukedager

Søk på jobben

Søk senest søndag 27. september

Ringebu kulturskole har arbeidsgiveransvar for kor og korps i kommunen.  Det er ledig 18% fast stilling som dirigent for Ringebu musikkforening fra 1. desember 2026.
 
Vi søker en engasjert dirigent med relevant utdanning og praksis som ønsker å være med å utvikle korpset. 

Arbeidsoppgaver

  • Dirigent for voksenkorps. Korpset øver for tiden torsdager kl. 19.00 – 21.30.
  • Stillingen innebærer utover dette forberedelser/etterarbeid, gjennomføring av konserter og  seminar innenfor stillingsprosenten

Kvalifikasjoner

  • Relevant fagutdanning fra høyskole eller universitet.
  • Relevant erfaring kan kompensere for formell kompetanse.
  • Gode norskferdigheter, skriftlig og muntlig.
  • Førerkort klasse B kreves.

Personlige egenskaper

  • Personlig egnethet vil bli vektlagt.
  • Du må like å jobbe med korps.
  • Evne å møte korpset med respekt og gi rom for medvirkning.
  • Ha god samarbeidsevne.
  • Opptre ryddig og utvise god rolleforståelse.

Vi tilbyr

  • Godt tverrfaglig arbeidsmiljø.
  • Høy faglig kompetanse.
  • Lønn etter tariff
  • Et hyggelig og aktivt arbeidsmiljø

Kontaktinformasjon

Anne Vestad, Tjenesteleder, 92463736

Arbeidssted

Jernbanegata 1
2630 Ringebu

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Ringebu kommune

Referansenr.: 5176585361
Stillingsprosent: 18%
Fast
Startdato: 01.12.2026
Søknadsfrist: 27.09.2026

Kontaktperson for stillingen

Anne Vestad

Tjenesteleder

92463736

Om bedriften

Ringebu kommune ligger i hjertet av Gudbrandsdalen og har ca. 4.500 innbyggere. Kommunesenteret ligger 6 mil nord for Lillehammer. Kommunen ligger i naturskjønne omgivelser, har et variert næringsliv og et rikt kulturliv. Liker du heftige naturopplevelser og setter pris på nærhet til naturen, er Ringebu stedet for deg.

Her ligger det vakre Ringebu - og Venabygdsfjellet, kun en liten halvtimes kjøring fra sentrum. Er du mer glad i fart og spenning? Da bør Kvitfjell utforskes nøyere. OL arenaen fra 1994 brukes årlig til World Cup- renn i utfor og super-G. I landsbyen Ringebu er det stor aktivitet og vi har et godt utvalg av nisjebutikker, som du ikke finner andre plasser.

Ringebu er også kjent for å ha et rikt kulturliv, med små og spennende arrangement, en godt utviklet kulturskole og musikkmiljø.

Trenger du bosted i kommunen, tilbyr Ringebu kommune utleieleiligheter for nyetablerere i en 3 års periode. Du kan også sjekke ut den digitale oppslagstavla«Boligtorget i Ringebu»på facebook for flere bostedsmuligheter.
Du får offentlig tjenestepensjon fra KLP/SPK, en av Norges beste pensjonsordninger.

Sektor

Offentlig

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

e3e9f117-0dc8-46f2-aca2-d5c7251d0437

Sist endret

8. september 2026

Hentet fra

talentech

Referanse

ef70d660591d49528a1b0c15811d9d46

Lignende annonser

Laster lignende annonser