Hopp til innhold

Koordinator for persontilpasset kreftdiagnostikk

Arbeidsgiver

Diagnostikk og teknologidivisjonen, Seksjon for molekylærpatologi og forskningsstøtte, Avdeling for patologi

Sted

Sykehusveien 25, 1474 Lørenskog

Om jobben

Stillingstittel
Molekylærbiolog
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1

Søk på jobben

Søk senest søndag 22. mars

Vi søker en organisert og detaljorientert molekylærbiolog for å støtte operasjonene til vårt presisjonsmedisinske team. Vi fokuserer på implementering av utvidet molekylær diagnostikk ved bruk av neste generasjons sekvensering (NGS) for personlig tilpasset kreftbehandling og inkludering i kliniske studier i tilknytning til InPreD – Norges nasjonale infrastruktur for presisjonsdiagnostikk innen kreft.
Den ideelle kandidaten vil ha som primæroppgave å koordinere logistikk, administrative oppgaver og kommunikasjonsflyt mellom laboratoriepersonell, forskere og klinikere, og sikre rettidig og nøyaktig molekylærdiagnostisk testing for kreftpasienter. Det forventes at molekylærbiologen har kompetanse til å bidra i delprosesser som dataanalyse, tolkning av sekvenseringsresultater og utarbeidelse av molekylære rapporter.

Akershus universitetssykehus HF er en arbeidsplass med stort mangfold. Det er en klar styrke, og avgjørende for å løse våre mange oppgaver innen pasientbehandling, pasientoppfølging, forskning og undervisning. Vi ønsker oss derfor også et mangfold av søkere til ledige stillinger, og oppfordrer alle kvalifiserte til å søke, uavhengig av identitet og bakgrunn. Arbeidsgiver tar forbehold om endring av arbeidssted, arbeidsoppgaver og ansvarsområde ved behov.

Arbeidsoppgaver

  • Håndtere all logistikk knyttet til InPreD ved Ahus
  • Bidra til utvikling og videreutvikling av studielogistikk og prosedyrer (SOP-er)
  • Bidra i mottak av prøver
  • Bidra i utsending og formidling av prøveresultater
  • Utføre utvidet molekylærdiagnostikk og NGS-dataanalyse med fokus på identifikasjon av somatiske endringer (mutasjoner) og endringsmønstre (profiler/signaturer)
  • Bidra til nasjonalt samarbeid innen utprøvende NGS‑analyser i kreftdiagnostikk

Kvalifikasjoner

  • Ph.D. eller M.Sc. i molekylærbiologi med hovedtema innen kreftbiologi eller lignende
  • Erfaring med kreftdiagnostikk og neste generasjons sekvenseringsbaserte kliniske studier (både logistikk og analyser) vektlegges
  • Erfaring innen persontilpasset medisin, medisinsk genetikk eller molekylær patologi er en fordel
  • Gode skriftlige og muntlige formuleringsevner på norsk og engelsk

Personlige egenskaper

Vi søker noen som:

  • er kvalitetsbevisst, organisert, detaljorientert, nøyaktig og ansvarsbevisst
  • er fleksibel, kunne jobbe under stress og ved omprioritering av oppgaver
  • er selvstendig samt ha evne til å samarbeide internt og eksternt
  • er interessert i tverrfaglig samarbeid og ha særlig god evne til å skape relasjoner.
  • ha gode ​​problemløsnings, kommunikasjons og samarbeidsevner i et tverrfaglig miljø.

Vi tilbyr

Som ansatt ved Ahus vil du spille en nøkkelrolle i å løse vårt viktige samfunnsoppdrag!

Hos oss setter vi stor pris på både din trivsel og ditt engasjement – både på jobb og i fritiden. Hos oss får du tilgang til et rikt og variert kultur- og fritidstilbud som gir deg muligheten til å koble av, ha det gøy og bygge fellesskap på tvers av avdelinger.

Vårt bedriftsidrettslag byr på et bredt spekter av innendørs og utendørs aktiviteter som fremmer trivsel og samhold. I tillegg kan du delta i kor, revygruppe, eller benytte deg av våre ferieleiligheter, hytter og en rekke andre spennende kulturtilbud, rabatter og fordeler.

Ahus har også flere personalbarnehager og alle som har et ansettelsesforhold ved foretaket kan søke plass, uavhengig av hvilken kommune de bor i. Barnehagene ligger i umiddelbar nærhet til vår lokasjon på Nordbyhagen. 

Som ansatt kan du leie bolig av Ahus på Nordbyhagen. Boligene varierer i størrelse fra 1-roms til 4- roms leiligheter i blokker, rekkehus og småhus. 

Les mer om alle våre tilbud for våre ansatte her: www.ahus.no/om-oss/ansatte 

Kontaktinformasjon

John Christopher Noone, Seksjonsleder, +4792480857

Arbeidssted

Sykehusveien 25
1474 Nordbyhagen

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Akershus universitetssykehus HF

Referansenr.: 5035241808
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 22.03.2026

Kontaktperson for stillingen

John Christopher Noone

Seksjonsleder

+4792480857

Om bedriften

Akershus universitetssykehus (Ahus) er et lokal- og områdesykehus for ca. 618 000 innbyggere. Hovedoppgavene er pasientbehandling, forskning, undervisning og pasientopplæring. Vi har pasienttilbud innen somatikk, psykisk helsevern og rusbehandling. Tjenestestedet er imidlertid Akershus universitetssykehus HF og innbefatter alle sykehusets lokasjoner. Arbeidsgiver tar forbehold om endring av arbeidssted, arbeidsoppgaver og ansvarsområde ved behov.

«Menneskelig nær – faglig sterk» er vår visjon

 Diagnostikk og teknologidivisjonen har ansvaret for diagnostiske tjenester innenfor alle laboratoriespesifikke områder og bildediagnostikk, samt smittevern, medisinsk teknikk, e-helse og behandlingshjelpemidler.

Divisjonen byr på spennende fagoppgaver med forsknings- og utviklingsmuligheter i et moderne og ekspansivt sykehus.

Sektor

Offentlig

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

e2b5dc16-60b4-4ad3-bb90-021fb9d3fc06

Sist endret

4. mars 2026

Hentet fra

talentech

Referanse

320f6693cd3540f2ae195e7913a60990

Lignende annonser

Arbeidsgiver

Diagnostikk og teknologidivisjonen, Seksjon for molekylærpatologi og forskningsstøtte, Avdeling for patologi

Sted

Lørenskog