Teknisk leder Arctic Seafarm
Arctic Seafarm AS
Nesna, 8700 Nesna, Hybridkontor
Om jobben
Stillingstittel
Teknisk leder
Oppstart
28.03.2023
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidstid
Vakt, dagtid, ukedager
Antall stillinger
1
Arctic Seafarm er lokalisert til Langsetvågen i Nesna kommune hvor vi har konsesjon på 15.000 tonn stående biomasse for produksjon av laks. Vi kombinerer velutprøvd teknologi sammen med snart 50års oppdrettserfaring, når vi nå tenker nytt og bygger verdens største gjennomstrømningsanlegg på Helgelandskysten!
Er dette noe du synes høres givende ut å jobbe med? Da kan det være akkurat du som er riktig person til å være med og lede den teknologiske utviklingen av Arctic Seafarm videre sammen med oss!
Her vil du:- Få være med på å bygge opp et av Norges mest bærekraftige landanlegg for oppdrett av laks og ørret
- Få bruke og bygge din kompetanse i et stort og spennende prosjekt.
- Få anledning til å sette ditt personlige preg på en organisasjon og region som står midt i en rivende industriell utvikling.
- Få en sjelden og enestående topplederstilling i et solid selskap med lang erfaring innen oppdrett.
- Mulighet til å være på med å skape fremtidens historie innen oppdrettsnæringen.
- Få gode faglige og personlige utviklingsmuligheter.
- Ha arbeidssted på Helgeland med base Nesna/Mo i Rana.
- Totalansvar for oppfølging og videreutvikling av den innovative teknologien selskapet har utviklet for produksjon av laks på land.
- Ansvaret for selskapets tekniske team.
- Være en del av ledergruppen og en meget sentral brikke i utviklingen av selskapet.
- Medlem av prosjektstyret.
- Ansvar for å utvikle og lede teknisk team gjennom prosjektfase og drift, samt etablering av teknologisk internkontroll.
- Høyere teknologisk utdannelse; sivilingeniør eller tilsvarende.
- Liker å jobbe med alt fra daglige, operative teknologiske oppgaver til å gjøre strategiske vurderinger for videre utvikling
- Solid teknisk forståelse
- Erfaring fra teknologisk ledelse
- Erfaring fra, eller kjennskap til sjømatnæringen er ønskelig
- Solide Excel- og generelt gode IKT-ferdigheter
- Gode fremstillingsevner i norsk, både muntlig og skriftlig
- Resultatorientert med høy gjennomføringsevne
- Analytisk og strukturert
- God forretningsforståelse
- Evne til å se forbedringspotensial og sikre effekt av endringsprosesser
- Kommunikasjonssterk, med evne til å tilpasse form og budskap.
- Selvgående, med stor arbeidskapasitet
Kanskje du vil vite litt mer om oss?
Arctic Seafarm er et stort samarbeidsprosjekt hvor dyktige folk og ulike aktører har gått sammen om et felles mål: Å produsere mat med svært lavt klimaavtrykk, hvor fokus på god fiskehelse står i høysetet.
Anlegget vil benytte seg av friskt sjøvann i sin produksjon. Gjennomstrømmingsanlegget vårt vil sørge for at laksen får vokse opp i friskt, perfekt temperert sjøvann. Her vil laksen være trygg for ytre påvirkning, og miljøet vil være trygt for påvirkning fra laksen. Anlegget ligger strategisk plassert på Nesna Industripark og har i så måte ikke vært med på å gjøre inngrep i urørt natur.
Våre samarbeidspartnere i Kvarøy Fiskeoppdrett er de første tradisjonelle oppdretterne som også satser på land, i tillegg til på sjø. Deres erfaring og kunnskap vil bidra til å sikre kvaliteten både i fiskehelsearbeid og kvalitetsarbeid.
Ble du nysgjerrig på å lære mer om oss?
Besøk gjerne www.arcticseafarm.no og les mer om oss og vår filosofi.
Dette høres jo spennende ut. Er det noe annet jeg trenger å viteDet kan kanskje være greit å vite at du selvsagt får gode lønns- og pensjonsvilkår hos oss. I tillegg får du, helseforsikring, treningsavtale og årlig helsesjekk gjennom bedriftshelsetjenesten vår.
Stillingen er 100 %, arbeidssted er Mo i Rana og Nesna. Det må beregnes en del reising i forbindelse med jobben.
Tiltredelse snarest.
Søknadsfrist 31 mars
Høres dette ut som noe for deg? Ta gjerne kontakt for en hyggelig prat, eller send inn din søknad i dag.
Vi lover full fortrolighet og konfidensialitet i prosessen.
Vi gleder oss veldig til å høre fra deg!
Om bedriften
Kvarøy Fiskeoppdrett ble grunnlagt i 1976 av Alf Olsen, og hans sønn Geir. Deres respekt og kunnskap om havet føres nå videre av familien, og hele teamet i Kvarøy. I dag jobber vi for å være den mest bærekraftige produsenten av mat i verden, basert på våre forfedres kjerneverdier: Å tilby laks av svært høy kvalitet, uten at det går ut over verken miljøet, eller fiskens velferd. Disse verdiene har ført oss til at vi i dag produserer «verdens mest sertifiserte laks» sammen. Verdikjeden vår strekker seg fra smolt til ferdig produkt. Fra egen smoltproduksjon på Kvarøy Smolt, til ferdig produkt som selges under merkevaren Kvarøy Arctic i U.S.A. I tillegg har vi serviceselskapet Kvarøy oppdrettservice under vår paraply.
Arbeidsmiljø og samfunnsbygging er viktig i Kvarøy. Vi vil at du skal trives her hos oss!
Nettsted
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
2274009
- Hentet fra
talentech
- Referanse
75aa52fcc9964aaf8ef5c97d8086b53a