Kaivakt i Geirangerfjorden
Vestlandske Trafikk As
Geiranger/Helelsylt, 6216 Geiranger
Om jobben
- Stillingstittel
- Selger
- Oppstart
- Etter avtale
- Type ansettelse
- Sesong, deltid 20%
- Arbeidstid
- Dagtid, alle dager
- Arbeidsspråk
- Norsk, engelsk eller skandinavisk
- Antall stillinger
- 2
- Arbeidssted
- Hjemmekontor ikke mulig
Søk på jobben
Søk senest søndag 22. mars
Send søknad til
Vi søker nå etter flere kaivakter som skal hjelpe oss på Hellesylt og Geiranger i sommersesongen.
En kaivakt er en person som har ansvaret for biloppstillingsplasser til bilfergene våre. De tar billetter, og sjekker billettene til de som har forhåndsbooket. De hjelper til med logistikk og oppstilling av de forskjellige bussene og bilene, og svarer på de mange spørsmålene som kommer fra turister.
Kaivakt er en viktig brikke i vår sommersesong med bilferger på Geirangerfjorden, og selv om vi har med oss flere som tidligere år, men har fortsatt behov for ansettelser. Helst ønsker vi noen som kan begynne i midten av april og jobbe til midten av september, men vi kan også være interessert om du ikke kan jobbe hele sesongen.
Jobben er ute i alt av vær, og dagene er ganske lange. Vi behøver engelsk som et minimum av språk kvalifikasjoner, men flere språk er et pluss. Vi ønsker at du er fylt 16 år.
Det er ønskelig at du har bosted i nærheten av enten Hellesylt eller Geiranger, da vi har noe begrenset med sengeplasser.
Arbeidet er dagtid, men det varierer mellom ukedager og helg.
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Vestlandske er et lite rederi som er i vekst og som vil utfordre fergebransjen med innovasjon, erfaring og pågangsmot. Vi går for tredje år på rad inn mot en spennende sesong med bilferger i Geirangerfjorden. Nytt av året er at vi har to ferger til ombygging i Estland, for å møte de strenge nullutslippkravene som trådde i kraft 01.01.2026.
Geirangerfjorden er på UNESCOs verdensarvliste og blant Norges mest besøkte turistdestinasjoner.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
d7baeef4-e724-4679-8f3a-244bc6e5864a
- Sist endret
9. mars 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
d7baeef4-e724-4679-8f3a-244bc6e5864a
Lignende annonser
Mannskap i turistrute Geirangerfjorden, p.t MF Bolsøy og MF Veøy
Arbeidsgiver
Fjord1 - Maritim Drift, Fjord1 AS
Sted
Geiranger, Hellesylt
Arbeidsgiver
Vestlandske Trafikk As
Sted
Stranda, Møre og Romsdal
Guide/RIB-båtførar
Arbeidsgiver
Fjord Guiding As
Sted
Geiranger, Stranda, Ålesund, Stad