Hei intensivsykepleier/sykepleier. Ønsker du å tilhøre en spennende, dynamisk avdeling med høyt fagfokus?
Overvåkningspost, Sykehuset i Vestfold HF
Halfdan Wilhelmsens alle 17, 3103 Tønsberg, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Intensivsykepleier/Sykepleier
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidstid
Turnus
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
2
Søk på jobben
Søk senest onsdag 30. april
Overvåkningspost (MOV) er en teknisk post som behandler akutt kritisk syke pasienter innen alle medisinske fagområder. Vi har et høyteknologisk miljø med er stor variasjon i diagnoser og pasientgrupper. Hovedgruppen er respirasjonssviktpasienter med behov for maskebehandling Hos oss jobber sykepleiere, intensivsykepleiere og spesialsykepleiere innen lunge, psykiatri, kardiologi og onkologi.
Seksjonen har 8 pasientsenger samt et behandlingsrom fordelt på enkeltrom og ett dobbeltrom. Alle rommene våre har intensivsenger, overvåkningsutstyr og en rekke utstyr klart på rommene som er en del av vår beredskap. Vi har skopsentral med en skopvakt som har overvåkning av seksjonens pasienter og telemetriovervåkning for hele sykehuset.
Medisinsk dagpost behandler dagpasienter fra medisinske fagfelt. Vi er en sykepleierdrevet post hvor 1-2 sykepleiere jobber i hverdagene. Vi har rundt 13 pasienter innom i løpet av en dag fordelt på 8 sengeplasser og stoler. Her vil du treffe på pasienter som skal få infusjoner av ulike typer (eks. væskebehandling, jerninfusjon, blodtransfusjon, immunglobuliner og magnesium), motta før- og etterbehandling i forbindelse med VAP-innleggelser og fjerninger, biopsier, ascitestappinger, CT-undersøkelser etc. Personalet rullerer på begge enheter, fortrinnsvis etter ønske.
Som sykepleier hos oss vil du bli en del av et solid, tverrfaglig team bestående av spesialsykepleiere, sykepleiere, leger, fysioterapeuter og sekretærer, alle på jobb for å gi våre pasienter best mulig behandling. Vi er opptatt av høy faglig standard, ønsker å spille hverandre gode og jobber tett sammen rundt pasientene.
Vi har stort fokus på arbeidsmiljø, og vår miljøgruppe tar ofte initiativ til hyggelige aktiviteter både på og utenfor jobb.
Vi har nå ledig 2 stillinger ved vår seksjon. Alle er 100% stillinger. Vi har tredelt vaktordning med ønsketurnus med arbeid hver 3. helg. Det er muligheter for 12,33 timers vakter på helg. Vi jobber mye med turnus, og innfrir ønsker i stor grad så langt det lar seg gjøre.
Hvorfor søke på stilling hos oss? På vår post møter du en svært spennende og variert pasientgruppe som vil gi deg faglige utfordringer og ikke minst faglig utvikling. Vi har et solid og individualisert opplæringsprogram med utgangspunkt i 6 uker og du vil få en fadder ved ansettelse som skal bistå deg i opplæringsperioden.
Vi gleder oss til å høre fra deg!
I Sykehuset i Vestfold HF verdsettes mangfold og inkludering. Medarbeidere med ulik kompetanse, bakgrunn, livserfaring og perspektiv gir gode forutsetninger til å ta vare på hver enkelt pasient og bidrar til godt samarbeid og forståelse. Vi håper du vil søke på stilling hos oss.Arbeidsoppgaver
- Kontinuerlig observasjon og overvåkning
- Administrere medikamenter, høypotente (eks pressor)
- Legevisitt med MOV-lege og grenspesialist
- Utøve god pleie og stell, høyt fokus på ernæring
- Mobilisering av pasienter
- Ivaretakelse av pårørende
- Veiledning av studenter
Kvalifikasjoner
- Autorisasjon som sykepleier
- Videreutdanning innen intensivsykepleie eller annen relevant videreutdanning, foretrekkes
- Det kreves at den som ansettes behersker norsk språk meget godt skriftlig og muntlig for forsvarlig yrkesutøvelse
- Det er ønskelig med 2 års erfaring fra tilsvarende avdeling, eventuelt annen akuttmedisinsk erfaring
Personlige egenskaper
- Faglig engasjert og initiativrik
- Gode samarbeidsevner, løsningsorientert
- Fleksibel og ansvarsbevisst
- Trives med høyt tempo og raske endringer
- Kunnskapssøkende og lærevillig
- Personlig egnethet vil bli vektlagt
Vi tilbyr
- Engasjerende og inkluderende arbeidsmiljø
- Spennende pasientgrupper
- Godt tverrfaglig samarbeid
- Tema- og fagdager
- Fagutviklingssykepleiere
- Gode låne- og forsikringsordninger hos KLP
- Alle ansatte ved sykehuset omfattes av gruppelivsforsikring, reiseforsikring ved tjenestereiser, ulykkesforsikring - fritid og yrkesskadeforsikring
- Gode velferdsordninger, med blant annet bedriftsidrettslag og personalhytter
- Tilsetting skjer på de vilkår som til enhver tid fremgår av gjeldende lover og forskrifter, overenskomster og øvrig reglement
- Som ansatt ved Sykehuset i Vestfold HF vil du bli medlem av kollektive pensjonsordningen i KLP, og trekkes 2 % i pensjonsinnskudd. Les mer om offentlig tjenestepensjon på www.klp.no
Kontaktinformasjon
Ruth Karin Kjellemo, Seksjonsleder, +47 33 34 26 72
Arbeidssted
Halfdan Wilhelmsens alle 17
3103 Tønsberg
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Sykehuset i Vestfold HF
Referansenr.: 4951777697
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 30.04.2025
Kontaktperson for stillingen
Ruth Karin Kjellemo
Seksjonsleder
+47 33 34 26 72
Om bedriften
Sykehuset i Vestfold HF (SiV HF) er en del av foretaksgruppen Helse Sør-Øst og gir spesialisthelsetjenester for somatikk, psykiatri og rusbehandling til befolkningen i Vestfold.
SiV HF har flere lokasjoner i Vestfold og hovedvirksomheten er i Tønsberg.
Sykehuset har 4100 årsverk og om lag 5400 ansatte.
I SiV HF løses også oppgaver innen forskning, utdanning og opplæring av pasienter og pårørende.
Les mer om oss på www.siv.no.
Sektor
Offentlig
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
2913744
- Hentet fra
talentech
- Referanse
ab5d108939c14ad098896d3c1ef26ec9