Hopp til innhold

Vil du støtte FFIs toppledelse som koordinator?

Arbeidsgiver

Forsvarets forskningsinstitutt

Sted

Postboks 25, 2027 Kjeller

Om jobben

Stillingstittel
Koordinator for administrerende direktør
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk

Søk på jobben

Søk senest tirsdag 6. oktober

Vi søker etter en ny koordinator for FFIs administrerende direktør (AD), assisterende direktør og styret.

FFI er forsvarssektorens eget forskningsinstitutt – et sivilt institutt som jobber for å styrke Norges forsvarsevne gjennom forskning, teknologisk utvikling og kunnskapsbaserte råd til myndighetene. Administrerende direktør for FFI representerer dessuten Forsvarsdepartementet i ulike binasjonale og multinasjonale samarbeid som skal fremme norske forsvarspolitiske interesser. Som koordinator for AD, assisterende direktør og FFIs styre får du dermed muligheten til å være et svært viktig tannhjul i maskineriet som skal sikre Norges og våre alliertes frihet.

Du vil også være en ressurs for instituttledergruppen og ivareta alle forberedende og avsluttende prosesser med tanke på instituttledermøter og instituttsamlinger.Dette er en spennende og innholdsrik stilling der du deltar og er med der beslutninger tas.


Arbeidsoppgaver

Du kommer til å

  • delta i å planlegge og opprette styrets årshjul, i samarbeid med AD, styreleder og avdeling for Strategisk utvikling og virksomhetsstyring, og ha jevnlig kontakt med Forsvarsdepartementet for å få på plass samarbeidsmøter
  • bidra til at styret får oversikt og kan fokusere på det overordnede, vesentlige og langsiktige som angår instituttet, og få god situasjonsforståelse og oversikt over FFIs virksomhet
  • delta i å planlegge og opprettholde instituttledergruppens årshjul i samarbeid med AD, styreleder og avdeling for Strategisk utvikling og virksomhetsstyring
  • bidra til at instituttledergruppens møter og aktiviteter gjennomføres effektivt og strukturert, at formålet med møtene oppnås, og at beslutninger dokumenteres på en etterprøvbar måte
  • etablere og videreutvikle gode prosesser og rutiner for å understøtte styreleder og styret
  • forberede, referatføre og  avslutte møter og være med i planleggingen av seminarer som AD og assisterende direktør  er ansvarlig for
  • ha ansvar i forbindelse med reisevirksomhet , samt koordinere og organisere  interne og eksterne  aktiviteter på vegne styret, ledergruppen, assisterende direktør og administrerende direktør

Koordinatoren har myndighet til be ledere og ansatte om relevante leveranser på vegne av AD, styret og instituttledergruppen. Koordinatoren kan få delegert eller bli tillagt andre oppgaver som faller naturlig innenfor ansvarsområdet.

Kvalifikasjoner

Du må ha
  •  relevant utdanning fra universitet eller høgskole på bachelornivå. Lang relevant erfaring kan kompensere for manglende formell utdanning;
  • bred erfaring fra liknende arbeid i en større virksomhet;
  • gode språkferdigheter både muntlig og skriftlig ii norsk og engelsk. Arbeidsspråket vårt er norsk.

Du må også legge ved kopier av vitnemål fra høyere utdanning og bekreftelse på erfaringene som er relevante for stillingen, innen søknadsfristen. Hvis du har fullført høyere utdanning utenfor Norge, må den være godkjent av Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse (HK-dir), og du må dokumentere godkjenningen.

Det er en fordel om du har
  • tilleggsutdanning innenfor relevante fagområder eller relevante kurs og sertifiseringer
  • erfaring og innsikt i statlig forvaltning og forsvarsektoren

FFI er underlagt sikkerhetsloven, og du vil som ansatt få tilgang til sikkerhetsgradert og skjermingsverdig informasjon. For denne stillingen betyr det at du må sikkerhetsklareres og autoriseres på nivå Hemmelig / NATO Secret. Du kan lese mer om sikkerhetsklarering på ffi.no.

Personlige egenskaper

Vi ser etter deg som

  • har gode samarbeids- og kommunikasjonsevner
  • trives med å bistå andre og jobber effektivt
  • er selvstendig og initiativrik
  • har høy integritet
  • er strukturert og fleksibel, med evne til å løse varierte oppgaver

Personlig egnethet vil bli vektlagt.

Vi ønsker et mangfoldig arbeidsmiljø og oppfordrer alle kvalifiserte kandidater til å søke, uavhengig av alder, kjønn og bakgrunn, hull i CV-en eller behov for fysisk tilrettelegging.

Vi tilbyr

Ved FFI får du spennende arbeidsoppgaver i et tverrfaglig og utviklingsorientert miljø med et svært viktig samfunnsoppdrag. Vi har fleksibel arbeidstid, sommertid, betalt spisepause, gratis parkering, bedriftsidrettslag, tilskuddsordning for trening på treningssenter og andre sosiale tilbud. Det er også muligheter for kurs og videreutdanning innenfor relevante fagområder. 

Lønnen ved FFI følger Statens lønnsregulativ, og stillings- og lønnsinnplassering vurderes ut fra kvalifikasjoner og erfaring. Stillingen lønnes i stillingskode rådgiver fra kr 651 000 til 760 000 per år. For spesielt kvalifiserte søkere kan høyere lønn vurderes. Som ansatt i staten er du medlem i Statens pensjonskasse og får fordelene av dette medlemskapet. Du kan lese om pensjon, uførepensjon, gruppelivsordningen, yrkesskade og boliglån på nettsidene deres.

Nærmere opplysninger får du ved å henvende deg til Assisterende direktør Christophe Birkeland på telefon :99215810

Send søknad innen 06.10.2026. 

Kontaktinformasjon

Christophe.Birkeland, Assisterende direktør, 47 99215810

Arbeidssted

Postboks 25
2027 KJELLER

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Forsvarets forskningsinstitutt

Referansenr.: 5154599800
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 06.10.2026

Kontaktperson for stillingen

Christophe.Birkeland

Assisterende direktør

47 99215810

Om bedriften

FFI er forsvarssektorens forskningsinstitutt og sektorens strategiske virkemiddel for å dra nytte av den vitenskapelige og teknologiske utviklingen. Vi er et sivilt institutt som gjennom forskning, utvikling og innovasjon bidrar til et effektivt, interoperabelt og relevant forsvar som er best mulig rustet til å møte framtidens utfordringer. Vi gir også forskningsbaserte råd til den politiske og militære ledelsen om forsvarspolitikk, forsvarsplanlegging og forvaltning av sektoren. Instituttet ligger på Kjeller ved Lillestrøm og Karljohansvern i Horten.

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

d46b9063-d1b4-462a-b276-f3a8df2fd3da

Sist endret

11. september 2026

Hentet fra

talentech

Referanse

fdd473ed466a44d8a88d2da5f4cec9b0

Lignende annonser

Laster lignende annonser