Hopp til innhold

Vi utvider hele Optronics - marked, utvikling og produksjon innen optiske gassdetektorer

Arbeidsgiver

Optronics Technology AS

Sted

Nils Hansens vei 13, 0667 Oslo

Om jobben

Stillingstittel
Flere roller – tverrfaglig kompetanse ønskes
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
5
Arbeidssted
Hybridkontor

Søk på jobben

Søk senest søndag 15. februar

Optronics Technology AS bygger neste generasjon optiske og fotoniske gassdetektorer. Vi står foran kommersialisering av en ny produktportefølje og skal derfor utvide både utviklings- og produksjonsmiljøet vårt i Oslo.

Vi ansetter nå flere nøkkelpersoner som sammen skal utgjøre et sterkt, tverrfaglig team -- fra utvikling og industrialisering til testing, produksjon og sertifisering.

Optronics Technology AS jobber med en ny produktportefølje som skal kommersialiseres om få år. Vi skal utvide hele vårt team og bygge ut våre produksjonslinjer, og søker flere nøkkelpersoner til vårt team i Norge. Vi utvikler og industrialiserer high-end optiske gassdetektorer -- fra forskning til sertifisert produkt som produseres i våre produksjonslinjer sentralt i Oslo.

Optronics er kompetansesenter for optisk deteksjon i vår globale organisasjon, og eksporterer det meste av gassdetektorene til et globalt marked innen Maritimt, Olje&Gass, infrastruktur og grønn energi. Vår utvikling og produksjon ligger på Bryn i Oslo, med god adkomst tog, T-bane, buss og bil. Hvem ser vi etter?Vi ser etter kompetanse innen flere av følgende områder

(du trenger ikke dekke alt -- mange av rollene overlapper) Utvikling & systemdesign
  • Optikk og spektroskopi

  • Systemdesign og kravspesifikasjon

  • Tverrfaglig produktutvikling (optikk, mekanikk, elektronikk, software)

Marked
  • Product Management - bindeledd mellom marked og produkt
  • Prosjekt & industrialisering
    • Teknisk prosjektledelse

    • Overgang fra utvikling til produksjon (DFM / DFT)

    • Struktur og fremdrift i komplekse utviklingsløp

    Test, verifikasjon & felt
    • Testlaboratorier og prestandatesting

    • Automatiserte testsystemer

    • Feltinstallasjoner og feilsøking

    Produksjon
    • Utvikling og drift av produksjonslinjer

    • Produksjonsunderlag, jigger og verktøy

    • Montering og testing av prototyper og serieprodukter

    Dokumentasjon & sertifisering
    • Teknisk dokumentasjon (BOM, sporbarhet, compliance)

    • Kontakt med sertifiseringsorganer

    • Standarder (ATEX, EMC, sikkerhet, maritime/industri)

    Eksempler på roller vi kan ansette til (én person kan dekke flere):
    • Senior utviklingsingeniør optikk

    • Utviklingsingeniør optikk / spektroskopi

    • Product Manager

    • Test- og verifikasjonsingeniør

    • Produksjons- og industrialiseringsingeniør

    • Produksjonstekniker

    • Sertifiserings- og dokumentasjonsingeniør

    • Utviklingsingeniør Embedded SW

    • Utviklingsingeniør HW

    Vi ser etter deg som

    Trives med å jobbe i små, tverrfaglige team der roller utvikler seg over tid, og der samarbeid er viktigere enn stillingstitler. Er du usikker på om profilen din passer helt? Ta gjerne kontakt -- vi bygger team og vurderer kandidater helhetlig. Frist 15. februar.

    Vi tilbyr:

    • Mulighet til å forme nye produkter og teknologier fra tidlig fase

    • Et sterkt fagmiljø innen optikk, systemdesign og industrialisering

    • Konkurransedyktige betingelser og fleksibilitet

    • Moderne utstyrspark og tett samarbeid mellom utvikling og produksjon

    • Arbeidssted: Bryn i Oslo

    • 6 uker ferie

    • Gode pensjonsordninger

    Om bedriften

    Om Optronics Technology AS

    Optronics Technology AS er et norsk teknologiselskap som utvikler, produserer og leverer optiske gassdetektorer for krevende og sikkerhetskritiske anvendelser. Selskapet har utvikling og produksjon samlet på Bryn i Oslo, og dekker hele verdikjeden -- fra produktutvikling og industrialisering til sertifisert produkt, produksjon og leveranser til globale markeder.

    Optronics ble etablert i 2018, og har siden 2021 levert gassdetektorer til kunder over hele verden. Vår etablerte PGxx11-produktserie er i dag i operativ drift hos et stort antall kunder, med over 25 000 leverte enheter globalt og en eksportandel på rundt 95 %. En viktig del av arbeidet i Optronics handler derfor om videreutvikling, vedlikehold, forbedring og support av eksisterende produkter -- parallelt med utvikling av nye løsninger og produkter.

    Selskapet kombinerer dyp kompetanse innen optikk, fotonikk og systemdesign med praktisk erfaring fra produksjon, testing, feltarbeid og sertifisering. Våre produkter benyttes innen markeder som maritim sektor, olje og gass, infrastruktur og grønn energi, og er utviklet for drift i eksplosjonsfarlige og krevende miljøer i henhold til relevante standarder og sertifiseringskrav.

    I januar 2026 fikk Optronics nye eiere og gikk inn i en ny fase av selskapets utvikling. Med en langsiktig og ambisiøs eierstruktur investerer selskapet nå videre i teknologi, kompetanse og industrielle prosesser. Samtidig pågår flere utviklingsløp som skal industrialiseres og bringes fra utvikling til serieproduksjon de kommende årene.

    Hos Optronics blir du del av et tverrfaglig fagmiljø der utvikling, produksjon og drift henger tett sammen. Vi bygger brede team der medarbeidere jobber på tvers av produkter og fagområder, og der forståelse for helheten -- fra eksisterende løsninger til nye produkter -- er en viktig del av arbeidshverdagen. Her får du mulighet til å jobbe tett på både teknologi, produkt og kollegaer, i et miljø der ansvar, samarbeid og praktisk gjennomføring står sentralt.

    Sektor

    Privat

    Del annonsen

    Annonsedata

    Rapporter annonse
    Stillingsnummer

    c9263317-b07d-4a72-9998-de19f4569c02

    Sist endret

    26. januar 2026

    Hentet fra

    FINN

    Referanse

    447653713

    Lignende annonser