Hopp til innhold

Utdanningsstilling Akuttsykepleie

Arbeidsgiver

Diakonhjemmet sykehus AS

Sted

0319 Oslo

Om jobben

Stillingstittel
Utdanningsstilling Akuttsykepleie
Type ansettelse
Engasjement, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
2
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest søndag 26. april

I forbindelse med oppstart videreutdanning høsten 2026 lyser Diakonhjemmet sykehus ut utdanningsstillinger til sykepleiere som ønsker å ta videreutdanning i Akuttsykepleie.

Er du interessert i Akuttmedisin og liker høyt tempo og spennende dager på jobb? Nå har du sjansen til å bli en del av vårt flotte team med spesialsykepleiere og sykepleiere.

Under utdanningen må du påregne pliktjobbing i avdelingen. Dette er for tiden en arbeidshelg (lør/søn) i semesteret samt i høgskolens sommerferie.
Ferie avvikles ifm. jul, påske og sommer.
Etter endt utdanning, 90 studiepoeng, har du bindingstid i akuttmottaket ved Diakonhjemmet Sykehus. Ønskes det å fullføre master avklares dette med avdelingsleder.
Akuttmottaket er underlagt Klinikk for Medisin. Vi har akuttfunksjon hvor av 70 % medisinske- og 30 % er kirurgiske pasienter. Avdelingen har 55 ansatte og behandler årlig rundt 15.000 pasienter. Akuttmottaket har i tillegg ansvaret for en observasjonspost med 4 sengeplasser.

Kvalifikasjoner

  • Sykepleier med norsk autorisasjon og to års erfaring fra somatikk
  • Faglig og personlig egnethet vil bli vektlagt

Diakonhjemmet Sykehus ønsker mangfold, og vi oppfordrer alle som er kvalifiserte til å søke uansett alder, kjønn, funksjonsevne eller bakgrunn. Det samme gjelder dersom du har hatt opphold fra
arbeidslivet.

Personlige egenskaper

  • Være motivert og egnet for fremtidig arbeid som akuttsykepleier
  • Gode evner til å jobbe i tverrfaglig team.
  • Gode observasjonsevner og godt trenet klinisk blikk
  • Takle en til tider hektisk, uforutsigbar og variert arbeidshverdag hvor man raskt må omstille seg
  • Er en bidragsyter til et godt arbeidsmiljø

Vi tilbyr

  • Utdanningsstillingene er avlønnet med minstelønn som sykepleier etter godskrevet ansiennitet
  • Av bruttolønn trekkes 2 % til pensjon
  • Ansettelses- og arbeidsvilkår, pensjonsordning, gruppelivs- og ulykkesforsikring etter avtale mellom arbeidstakerorganisasjonene og Virke

Sykehuset ligger i nærheten av Majorstuen med alt av kollektiv- og servicetilbud. Vi har parkering og kantine.
Innholdet i cv må dokumenteres med vitnemål og attester i Webcruiter. Kontaktinformasjon til to referanser medbringes til et eventuelt intervju.

Diakonhjemmet Sykehus ønsker mangfold, og vi oppfordrer alle som er kvalifiserte til å søke uansett alder, kjønn, funksjonsevne eller bakgrunn. Det samme gjelder dersom du har hatt opphold fra arbeidslivet.

Vi tar godt vare på pasientene og hverandre.
Velkommen til å søke stilling -- vi ser fram til å få deg på laget.

Om bedriften

Diakonhjemmet sykehus er et lokalsykehus for ca. 150 000 innbyggere i bydelene Frogner,
Ullern og Vestre Aker. Sykehuset har utvidet ansvarsområde for alderspsykiatri
og eldre med brudd, og regionsykehusfunksjoner innen revmatologi og
revmakirurgi. Diakonhjemmet sykehus er et ideelt diakonalt aksjeselskap eid av
Diakonhjemmet stiftelse.

Se www.diakonhjemmetsykehus.no

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

c77ff8c0-6051-43d8-b9d9-fb85eba276ef

Sist endret

31. mars 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

457562918

Lignende annonser

Laster lignende annonser