Hopp til innhold

Profesjonell gledesspreder søkes til Oslos morsomste attraksjon!

Arbeidsgiver

FLOP

Sted

Trelastgata 19, 0191 Oslo

Om jobben

Liker du å prate, smile og spre god stemning? På FLOP hyller vi historiens største og morsomste bommerter. Nå trenger vi Oslos hyggeligste ekstrahjelper til åpning 15. april. Bli vår Gledesspreder og gjør hvert besøk til en fest! ✨ Se www.flop.museum for mer om konseptet.

Stillingstittel
Butikkmedarbeider
Oppstart
Etter avtale
Type ansettelse
Sesong, deltid 20%
Arbeidstid
Dagtid og kveld, alle dager
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
5
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk snarest mulig

Send søknad til

hei@flop.museum

Hva vi ser etter

Er du vår neste Floppevert til utstillingen i Barcode?

Vi ser etter deg som har "det lille ekstra" i personligheten.

  • Du tar rommet: Du har en naturlig varme og utstråling som smitter over på alle rundt deg.

  • Du er en skravleglad historieforteller: Du elsker å prate med mennesker og trives med å stå i sentrum.

  • Du er selvdreven: Du ser hva som må gjøres uten å bli spurt, enten det er å ønske en gjest velkommen eller rette på en plakat.

  • Du er fleksibel: Vi trenger deg som kan starte i midten av april og som er åpen for vakter på dagtid, kveld og helg.

  • Du er positiviteten selv: Du er den som alltid ser løsninger og sprer glede.

Arbeidsoppgaver

En dag som Floppe-formidler for FLOP utstillingen i Bjørvika

Som vår nye medarbeider er du selve hjertet i utstillingen. Din viktigste jobb er ikke å vokte gjenstander, men å skape begeistring!

  • Være Oslos varmeste vert: Du tar imot besøkende med ekte energi og får dem til å føle seg hjemme med en gang.

  • Enkel og gøy formidling: Du forteller de morsomste historiene bak våre "flopper" (du trenger ikke forkunnskaper, vi lærer deg alt!).

  • Inspirere til deling: Du oppfordrer gjester til å poste på sosiale medier og legge igjen omtaler -- vi vil at hele Oslo skal høre om oss.

  • Håndtere grupper: Du tar imot alt fra skoleklasser til vennegjenger med samme positive utstråling.

  • Holde utstillingen "floppe-fin": Forefallende arbeid som å holde lokalet ryddig, sørge for at alt ser bra ut og hjelpe til med daglig drift.

Vi tilbyr

Oslos kanskje hyggeligste arbeidsplass?

Hos oss blir du en del av et unikt prosjekt som ikke tar seg selv for høytidlig.

  • En unik arbeidshverdag: Jobb i en utstilling der latter og læring går hånd i hånd.

  • Sosialt og energisk miljø: Vi er et lite team som brenner for å gjøre FLOP museum til en suksess i Oslo.

  • Mulighet for mye jobbing: Som ekstrahjelp hos oss vil det være gode muligheter for mange vakter for de rette personene.

  • Sentral beliggenhet: Barcode - midt i hjertet av Oslo. Enkel adkomst v/Oslo S.

Kontaktperson for stillingen

Steffen

Floppemester

hei@flop.museum

Om bedriften

FLOP museum er ikke et typisk museum, men et museum med både humor og læring. Publikum blir ikke hysjet på - de lærer mens de ler og mimrer gjennom noen av historiens største failures. Her stiller vi ut produktene som gikk skikkelig på trynet og formidler morsomme historier om hva som gikk galt vs hva amibsjonene var. Luc AS er driftselskapet bak FLOP, med en god og erfaren track-record.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

c6b99fba-1f2b-45c4-b78c-1f6515d9f53b

Sist endret

25. mars 2026

Hentet fra

Stillingsregistrering

Referanse

c6b99fba-1f2b-45c4-b78c-1f6515d9f53b

Lignende annonser

Laster lignende annonser