Hopp til innhold

Moss - Deltidsjobb som M-venn

Arbeidsgiver

Generasjon M

Sted

Moss, Norway, 1529 Moss

Om jobben

Stillingstittel
Moss - Deltidsjobb som M-venn
Type ansettelse
Fast, deltid
Antall stillinger
2
Arbeidsspråk
Norsk

Søk på jobben

Søk senest onsdag 10. juni

Generasjon M er et selskap som skaper samfunnseffekt. Vi har inngått et innovativt og spennende samarbeid med Moss kommune der 24 lokale ungdommer i alderen 14-20 år får en lærerik og meningsfull deltidsjobb som M-venn ved noen av kommunens sykehjem.

Som M-venn i Generasjon M får du:
  • En meningsfylt og lønnet deltidsjobb

  • Mulighet til å bli kjent med eldre som har danset, reist, sørget, festet, stiftet familie og erfart masse gjennom livet

  • Være med på å planlegge og gjennomføre morsomme aktiviteter sammen med beboerne. Hva sier du til epleslang, quiz, bruke Google Streetview, vaffelsteking og teater i arbeidstiden?

  • Jobbe sammen med andre engasjerte ungdommer

  • Mulighet til å kunne ta lederansvar og utvikle deg selv som arbeidstaker og medmenneske

  • Et innblikk i helse- og omsorgssektoren 

  • Verdifull arbeidserfaring du kan sette på CVen 

Vi leter etter deg som:
  • Kan jobbe minst annenhver lørdag, med oppstart snarest

  • Er en lagspiller for de andre ungdommene på teamet ditt 

  • Er initiativrik og bidrar til aktiviteter med mening, mestring og moro sammen med dine nye, evigunge venner 

Arbeidstid og sted
  • Vi søker nå M-venner til Melløs og Jeløy.

  • Du vil jobbe i et fast team og besøke samme sted hver gang. Vi kommer tilbake til arbeidstid på et senere tidspunkt, men ta utgangspunkt i 4 timer arbeid annenhver helg plassert i tidsrommet 09-16.00.

 For å søke på jobben må du:
  • Være mellom 14-20 år og bosatt i kommune 

  • Fremvise politiattest uten bemerkninger før oppstart, dersom du får jobb

  • Du trenger ingen tidligere jobberfaring for å søke og vil få nødvendig opplæring før oppstart

Om bedriften

Generasjon M er et selskap i vekst som jobber med samfunnsinnovasjon. Vi tar for oss to samfunnsutfordringer med én løsning: ungdom tilbys en vei inn i arbeidslivet gjennom deltidsjobber – der de arbeider med å redusere ensomhet og fremme aktivitet og trivsel blant de eldste på sykehjem. 

I dag har vi avtaler i Oslo, Moss, Våler, Indre Østfold, Nordre Follo, Ringerike, Øvre Eiker, Holmestrand og Skien kommune. I løpet av våren 2026 starter vi opp i Lier kommune. Våre 280 unge M-venner besøker 38 sykehjem og omsorgsboliger og bofellesskap hver uke.

De siste årene har vi utviklet en banebrytende forretningsmodell. I samarbeid med kommuner og stiftelser har vi laget en nyskapende avtaleform om sosial innovasjon, og vi kan dokumentere svært gode resultater. 

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

c5869d63-4272-4e3d-be76-9fcece716cf9

Sist endret

3. juni 2026

Hentet fra

mojob

Referanse

0f9cbe77-8aa2-4228-a793-87c378e5881f

Lignende annonser

Laster lignende annonser