Kyrkjemusikar/Organist
Samnanger Sokn
Hagabakkane 1, 5650 Tysse
Om jobben
Samnanger sokn søkjer kyrkjemusikar/organist til speling på gudstenester og kyrkjelege handlingar i Ådland og Haga kyrkje. Kyrkjemusikaren har hovudansvar for den musikalske verksemda i kyrkjene. Kyrkjelyden ønsker at kyrkjemusikaren/organisten skal bidra til breidde og kvalitet i det kyrkjemusikalske arbeidet. Me ynskjer også at kyrkjemusikaren, ved høve, kan bidra til musikkliv retta mot til dømes born og unge i Samnanger kommune.
- Oppstart
- 1. januar 2027
- Stillingstittel
- Organist
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidstid
- Dagtid og kveld, ukedager og søndag
Søk på jobben
Søk senest tirsdag 25. august
Send søknad til
Hva vi ser etter
Høgare utdanning i musikk.
Dugleik på orgel, piano og gitar. Allsidigheit vil bli vektlagt
Kunna leia band/ musikkgrupper/ songgrupper/ kor.
Erfaring med kyrkjemusikalsk arbeid og musikkerfaring med born og unge.
Medlemskap i DNK.
Personlege eigenskaparKreativ og gode kommunikative egenskapar.
Positiv og fleksibel
Evne til sjølvstendig arbeid og initiativ.
Evne til å planleggja, organisera og gjennomføra.
Gode samarbeidsevner og sosiale evner.
Arbeidsoppgaver
ArbeidsoppgåverAnsvar for den musikalske verksemda i kyrkjene: Planlegging og gjennomføring av gudstenester og kyrkjelege handlingar.
Leia lovsongsteam/ musikkgrupper.
Musikk ved institusjonsandaktar.
Medansvar for å utrusta og rettleia frivillige medarbeidarar til kyrkjemusikalsk teneste.
Forvalta og levandegjera eit allsidig kyrkjemusikalsk uttrykk som omfattar til dømes tradisjonell salmesong og moderne lovsong.
Arbeida for breidde og kvalitet i det kyrkjemusikalske arbeidet.
Kyrkjemusikaren har frihelg ein gong i månaden. Me legg vekt på fleksibilitet og mogeligheit for vikar hvis organisten treng fri.
Instrument/ musikkutstyr:På Ådland har me eit Bruno Kristensen orgel med 17 stemmer, 2 manualar og pedal. I tillegg har me piano av merke Yamaha. Begge er gode instrument.
På Haga har me eit flygel av merke Yamaha og eit lite elektronisk orgel med to manualar og pedal av merke Johannus, el. piano og synth. Det vert ofte nytta band/orkester i gudstenesta der. (Tangent, slagverk, gitarar og synt m.m. Me har lovsongsteam som byter på å ta del her.) Det er godt lydanlegg i kyrkja: digital miksar med 32 kanalar og Nexo høgtalaranlegg.
Vi tilbyr
Triveleg arbeidsmiljø.
Varierte arbeidsoppgåver.
Løn etter avtale i kyrkjeleg sektor. (KA sitt tariffområde)
Pensjonsordning i KLP.
Stor grad av fleksibilitet.
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Samnanger er ein liten kommune mellom Bergen og Hardanger, ca. 45 min å køyra frå Bergen sentrum. Me har knapt 2500 innbyggjarar. Det er gode tilhøve for friluftsliv i bygda, både ved fjorden og på fjellet. Kommunen har barneskule, ungdomsskule, aktiv kulturskule og godt korpsmiljø.
Me har to kyrkjer, ei på Ådland frå 1851 og ei på Haga frå 1995. På Ådland har me gudstenester, bryllaup, gravferder og konsertar. På Haga har me gudstenester, barne- og ungdoms-arbeid, diakoni-arbeid, bryllaup, konsertar og samlingar av ulike slag. Der held også kyrkjekontora til.
Kyrkjestaben elles er: Prest, kyrkjetenar, kyrkjeverje, trusopplærings-medarbeidar og sekretær. Dei fleste i deltidsstillingar. I tillegg har me mange uløna medarbeidarar.
Sektor
Offentlig
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
c35abe8d-6c90-4192-8250-334a2e9e499d
- Sist endret
11. august 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
c35abe8d-6c90-4192-8250-334a2e9e499d