Hopp til innhold

Miljøarbeider til organisering av matutdeling - du som har hjerte for de sårbare

Arbeidsgiver

Blå Kors

Sted

3015 Drammen

Om jobben

Type ansettelse
Prosjekt, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest mandag 13. april

Beskrivelse

Blå Kors Drammen drifter hver mandag en matutdeling rettet mot mennesker med utfordringer knyttet til rus, psykiske vansker eller utenforskap. Hver mandag kjører vi inn til matsentralen i Oslo for å hente mat. Maten organiserer og fordeles i kasser for utdeling til registrerte mottakere. Et stort team med engasjerte tidgivere (frivillige) bidrar inn i arbeidet.



Arbeidsoppgaver

Være Blå Kors sitt ansikt utad i møte med målgruppen. Svare på henvendelser, organisere mottakerlister og kjørelister. Organisere og veilede våre tidgivere i arbeidet. Bidra inn i hele prosessen med matutdelingen. Følge opp HMS arbeidet

Kvalifikasjoner

Raus og tålmodig. Strukturert og organisert. Det er ønskelig med erfaring fra arbeidet med målgruppen. Det er av praktiske årsaker sterkt ønskelig med sertifikat kl BE, men dette er ikke en absolutt forutsetning. Du må kunne identifisere seg med Blå Kors sine verdier i ditt arbeid.



Vilkår

Lønn og pensjon i henhold til tariff. Blå Kors Drammen følger lands overenskomsten for Helse og sosial

Arbeidsgiver vil legge til rette for at stillingen kan kombineres med annen midlertidig stilling vi også rekrutterer til. Skriv i søknaden din om du søker på en eller begge stillingene.

Med bakgrunn i prosjektets lengde er det ønskelig at du har mulighet for oppstart forholdsvis raskt.

I Blå Kors jobber vi med forebyggende tiltak, spesielt rettet mot barn og unge, samt behandling, oppfølging etter behandling og inkludering. Rus er en av våre største samfunnsutfordringer og Blå Kors har i over hundre år gjort en viktig innsats for å hjelpe personer som er direkte eller indirekte rammet.

Blå Kors er en ideell aktør og eier og driver 62 virksomheter fordelt over store deler av Norge. Med nærmere 1600 dyktige medarbeidere, 1800 engasjerte frivillige og 1700 aktive medlemmer når vi langt ut. Vår organisasjon ønsker også å gjenspeile mangfoldet i befolkningen i vår rekruttering. Vi oppfordrer alle som er kvalifiserte til å søke ledige stillinger uansett kjønn, alder, funksjonshemming og flerkulturell bakgrunn. Det samme gjelder dersom man har hatt et lengre opphold fra arbeidslivet. Vi ønsker å legge til rette for inkluderende rekruttering, og et tiltak for dette er at du som søker ikke trenger å legge ved bilde i din CV. Bruker du CV-malen i rekrutteringssystemet, vil det ikke være anledning til å laste opp bilde.

Om bedriften

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

be7d76ed-4ffe-4df5-923d-bbd11afdde95

Sist endret

13. mars 2026

Hentet fra

varbi

Referanse

914199

Lignende annonser

Laster lignende annonser