Vi søker en senior frontend utvikler
CRAYON CONSULTING AS
Parkgata 36, 2317 Hamar, Hybridkontor
Om jobben
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Som frontend utvikler hos oss vil du bruke ditt øye for detaljer til å skape brukervennlige grensesnitt. Du vil samarbeide tett med teamet for å levere løsninger av høy kvalitet.
Du vil også ha muligheten til å ta på deg team-lead ansvar for frontend utviklerne våre, hvis dette er noe du ønsker å utforske.
Som senior frontend-utvikler vil du:-
Samarbeide med vårt kreative team for å oversette designkonsepter til funksjonelle nettsider og applikasjoner.
-
Utvikle og implementere brukervennlige og responsive grensesnitt, nettsider og e-handelsplattformer til alt fra store statlige aktører til spennende startups.
-
Være ansvarlig for å lage mobilvennlige og universelt utformede løsninger med fokus på sikkerhet og god ytelse.
-
Utforske nye teknologier og beste praksis for å sikre at våre prosjekter forblir i forkant av bransjestandarder.
-
Ha personalansvar for frontend gjengen vår.
-
Være en del av ledergruppen på regionkontoret
-
Være med å sette kurs og retning for regionkontoret
Dersom du ønsker å konsentrere deg fullt og helt om å utvikle så er det også helt i orden, men om du kan tenke deg et ansvarsområde utover utvikler så er muligheter for det.
Ønsket kompetanse og erfaring:-
Relevant utdanning på minimum bachelorgradsnivå eller tilsvarende.
-
Minimum 5 års erfaring som frontend-utvikler.
-
Dyptgående kunnskap om semantisk HTML, moderne JavaScript og CSS.
-
Solid erfaring med moderne frontend-rammeverk som Vue.js, React eller lignende.
-
Erfaring med flere relevante teknologier som f.eks. Vite / Webpack, Typescript, TailwindCSS / SCSS, Nuxt.js / Next.js.
-
God forståelse og erfaring med responsiv design, UX-prinsipper og Universell Utforming.
-
Sterke ferdigheter med feilsøking og optimalisering av nye og eksisterende løsninger.
-
Kjenne til sikkerhetsrisiko og kunne ta smarte valg i din daglige jobb.
-
Kunnskap om Optimizely (tidligere EpiServer), C# og .NET stacken er et stort pluss.
-
Samarbeider effektivt i team og kan kommunisere tekniske konsepter til ikke-tekniske teammedlemmer.
-
Har kreative problemløsningsferdigheter og evnen til å arbeide selvstendig.
-
Er fremoverlent og nysgjerrig på ny relevant teknologi.
-
Ønsker å dele det du kan og er på stadig søken etter å lære mer.
Friske kontorlokaler er hva som møter deg når du ankommer lokalene i Statens Hus sentralt i Hamar. Det første du møter er et foosball-bord, et populært samlingspunkt for mange. Fellesområdet fortsetter med kjøkkenkrok og sosial sone med flere sittegrupper, samt en TV-krok med spillkonsoller.
Du henger av deg, tar en kaffe og frukt. Du beveger deg innover i lokalene. På veien har du nok allerede hilst på noen av dine 40 dyktige kolleger, før du finner din faste plass i et romslig kontor med plass til 5 andre utviklere. På plassen din finner du en stabel av esker med mye sprekt datautstyr og en ny mobiltelefon. De første timene går fort, sjefen har alt invitert deg med på din første foosball-kamp og du har, som alle andre, lært deg at selv ikke nybegynnerflaks slår 10 års erfaring på området.
Plutselig er det lunsj, noen handler inn etter ønske og spiser helst mat i lokalene våre, mens mange andre går ned til kantinen som er felles for alle på huset. Her serveres god mat fra en ivrig kantinesjef som er mer enn villig til å ta imot forslag på nye retter eller forbedringer. En gang i blant beveger vi oss et steinkast unna hvor vi finner det populære Matkvartalet, et samlested for mange tematiske restauranter, her finner du garantert flere favoritter!
Arbeidsdagen fortsetter noen timer og plutselig er det "surprise bakst", en lansering- /bursdagsfeiring eller noe annet hyggelig som skjer i to tiden for å få opp blodsukkeret litt. Du slår av en prat med kolleger du ikke tidligere har sett og finner kanskje noen som deler en eller flere av dine nisje-interesser!
De siste timene av dagen går også fort, du har satt opp arbeidsstasjonen og mange av programmene du behøver for å få jobben gjort, du er i gang med litt obligatorisk opplæring før du brått må svare på innkalling til en sosial event som f.eks. helgetur til en hytte på Hafjell, et elegant julebord i Oslo eller årets utenlandstur til varmere strøk. Du pakker sammen for dagen og er glad for at du fulgte magefølelsen og valgte å jobbe for Crayon Consulting på Hamar.
Vi tilbyr:-
Gode og selvfølgelig konkurransedyktige lønnsbetingelser
-
PC eller mac, mobiltelefon og andre goder ved oppstart
-
Et særdeles godt arbeidsmiljø
-
Kompetansebudsjett
-
Bonusordninger på ulike nivå
-
Fleksibel arbeidstid
-
5 uker ferie + fri julaften og nyttårsaften
-
Årlig innenlands- / utenlandsreise med avdelingen og mange andre sosiale arrangementer
-
Gode pensjon- og forsikringsordninger
Om bedriften
Crayon Consulting er et IT-konsulentselskap med mer enn 330 ansatte i Norge. Vi er en del av Crayon Group som har hovedkontor i Oslo. I tillegg har vi kontorer i Trondheim, Bergen, Stavanger, Hamar og Stockholm. Vi er et solid fagmiljø innen forretningsrådgivning, design, utvikling, data og AI og vi bistår virksomheter hele veien fra strategi til realisering av verdi. Vi tilbyr en kultur der du vil bli «sett» og verdsatt av et tverrfaglig miljø.
Vi er en digital innovasjonspartner som hjelper virksomheter i privat og offentlig sektor til å skape verdi ved å utnytte data og teknologi. Vi tror på samskaping på tvers av våre fagdisipliner og i tett dialog med kunden. Innsikt, innovasjon, inspirasjon og inkludering er nøkkelord for hvordan vi jobber.
01.01.2025 skiftet Inmeta Consulting navn til Crayon Consulting. Vi beholder menneskene og kulturen vår, og får enda flere dyktige kolleger gjennom å slå oss sammen med vårt søsterselskap, Puzzelpart AS.
Sektor
Privat
Nettsted
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
bd88dc19-88ee-448a-8a84-a983e5bf2d86
- Hentet fra
FINN
- Referanse
408425614