DNTs reparasjonsverksted ReTuren
Den Norske Turistforening
Storgata 3, 0155 Oslo, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Reparasjonsansvarlig DNT Oslo og Omegn
Type ansettelse
Prosjekt, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest onsdag 20. august
DNT Oslo og Omegn har over 107 000 medlemmer og forvalter hytter og ruter i store deler av Sør-Norge, samt driver et bredt og variert aktivitetstilbud både bynært, på sjøen og på fjellet. Administrasjonens ansvar er å tilrettelegge for dette tilbudet, som både drives av profesjonelle og av de over 2300 frivillige i foreningen. DNT har vedtatt en egen bærekraftstrategi, som blant annet forplikter oss til å redusere friluftslivets fotavtrykk*.* I den forbindelse vil DNT Oslo og Omegn nå etablere ReTuren- et reparasjonsverksted som kan reparere friluftsklær- og utstyr, tilby redesign/ omsøm og inspirere publikum til å forlenge levetiden på turklærne sine gjennom godt stell og reparasjon. ReTuren har per nå verksted i Stavanger, Trondheim og på Hamar.
Vi ser nå etter en reparasjonsansvarlig som kan drifte vårt verksted. Vi ser etter deg som har erfaring med søm, reparasjon og redesign, og som vil bruke denne erfaringen til å bygge opp et nytt tilbud i DNT Oslo og Omegn. Vi trenger en som er kreativ, løsningsorientert, har erfaring med friluftsliv, og som vil være med å skape et godt reparasjonstilbud for mennesker som liker å være ute i naturen.
Sentrale arbeidsoppgaver for stillingen- Reparere klær og utstyr som naturlig hører friluftslivet til. Dette kan gjelde jakker, bukser, telt, soveposer og ryggsekker. Mye av dette vil være tekniske plagg med ulike membraner.
- Veilede og ha dialog med kunder for å finne gode løsninger for reparasjoner, som dekker deres behov
- Fagansvar for reparasjoner og veilede eventuelt andre ansatte/ innleide i reparasjonsverkstedet. Være en ressursperson for et frivillig Sylaug.
- Lage innhold til SoMe og nettsider for å inspirere publikum til mer reparasjon
- Holde kurs for publikum i hvordan reparere
- Formidle og informere om reparasjon, bærekraft, vask og stell av klær og utstyr etc på stands, arrangementer og hos eventuelle samarbeidspartnere.
- Har fagbrev innen søm. Realkompetanse kan kompensere for manglende utdanning
- Har solid erfaring med søm, reparasjon og redesign og kan bruke industrielle symaskiner
- Behersker ulike sømteknikker og har kunnskap om ulike stoffers egenskaper
- Har erfaring med friluftsliv for å forstå behov for funksjonalitet i klær og utstyr, og være en DNT- ambassadør
- Er serviceinnstilt og har gode samarbeidsevner
- Er en god formidler, både ute på arrangementer og i sosiale medier/ andre kommunikasjonskanaler
- Er kreativ og ute etter å finne løsninger, både for den enkelte kunde, for ReTuren og DNT
- Er strukturert og holder orden i sysakene
- Være med å etablere et nytt reparasjonsverksted for friluftsklær og utstyr
- Være en del av Norges største friluftsorganisasjon, med en sterk merkevare og et stort publikum
- Redusere friluftslivets fotavtrykk gjennom å forlenge levetiden på turklær og utstyr
- En sentral rolle i en ny satsning for DNT Oslo og Omegn
- Mulighet til å påvirke løsningen og oppbyggingen av reparasjonsverkstedet
- Et sosialt fellesskap med ca 70 ansatte, 2300 frivillige og nesten 50 bestyrere
- Lønn etter avtale
- Gode pensjons- forsikringsordninger
- Ordninger som gir deg gode muligheter til å bli bedre kjent med DNT-tilbudet
- Et aktivt bedriftsidrettslag
Stillingen er en 100 % prosjektstilling med varighet ut juni 2028, med antatt mulighet for forlengelse. Stillingen rapporterer til seniorrådgiver ReTuren. I stillingen må det påregnes noe reisevirksomhet, samt noe arbeid på kveldstid. Tiltredelse etter avtale, senest 1. januar 2026.
For spørsmål om stillingen ta kontakt med Maren Ekeland, seniorrådgiver ReTuren etter 4. august. Epost: maren.ekeland@dnt.no, Tlf. 41430027
Søknadsfrist: 20 august
DNT Oslo og Omegns strategi bygger på fire løfter om «tillit, fellesskap, trygghet og balanse» som skal forme organisasjonenes utvikling fremover. Vi ser etter en kollega som ønsker å etterleve disse verdiene. Et åpent fellesskap er viktig for oss, og vi ønsker som medarbeider med ulik kompetanse, fagkombinasjoner, livserfaring og perspektiver. Vi tilrettelegger for medarbeidere som har behov for det.
Om bedriften
Den Norske Turistforening (DNT) er Norges største friluftslivsorganisasjon med over 320 000 medlemmer i 56 lokale medlemsforeninger over hele landet. DNT arbeider for å fremme et enkelt, aktivt, allsidig og miljøvennlig friluftsliv og for å bevare natur- og kulturverdier. DNT har en viktig rolle overfor sentrale myndigheter og organisasjoner i arbeidet for å sikre friluftslivet gode rammevilkår.
Har du lyst til å jobbe for Norges største friluftslivsorganisasjon?
Svært mye av DNTs virksomhet er basert på frivillig innsats, men DNTs administrasjon og de største medlemsforeningene rundt omkring i landet lyser ut hel- eller deltidsstillinger. Følg med her på våre karrieresider og på foreningenes hjemmesider. Sesonghjelp:
Mange av de betjente turistforeningshyttene har behov for sesonghjelp både vinter og sommer. Hvis du ønsker deg jobb på ei betjent hytte må du henvende deg til hytta direkte eller ta kontakt med foreningen som eier/driver hytta. Se oversikt over DNTs medlemsforeninger.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
bcff39f8-69d2-4552-b7c9-b24a59b46587
- Hentet fra
FINN
- Referanse
415473176