Hopp til innhold

Signalmontørlærling

Arbeidsgiver

Bane NOR SF

Sted

1386 Asker

Om jobben

Stillingstittel
Lærling signalmontør 2026 - Oslo/Alnabru/Asker
Type ansettelse
Lærling, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
6
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest søndag 1. mars


 
Vil du ha en læretid der du får spennende arbeidsoppgaver, muligheten til å lære, vokse og bidra til å forme fremtidens jernbane? Bane NOR er en av Norges største lærebedrifter, og i år ansetter vi flere jenter og gutter med ulike faginteresser og bakgrunner, og tilbyr mange lærlingplasser i ulike fag. Du får nå muligheten til å være med å bygge en trygg jernbane i Norge, samtidig som du utvikler deg både faglig og personlig, og bidra til et samfunn i bevegelse. Bli lærling hos oss!


Vi søker nå lærlinger i signalmontørfaget med oppstart august 2026 på følgende lokasjoner: Oslo gate, Alnabru og Asker.


I søknadsprosessen vil du blant annet bli bedt om å presisere hvilket arbeidssted du ønsker. Under læretiden kan det være noe reising da opplæringen kan foregå i andre deler av landet. Som lærling hos oss vil du jobbe noe turnusarbeid og vi håper du trives med det. Noen steder er det primært dagarbeid, men enkelte ganger kveld/natt, for eksempel ved planlagte vedlikeholdsarbeid.


Vi verdsetter mangfold og søker kollegaer med ulike bakgrunner som deler våre verdier: åpen, ansvarlig og lagspiller. Vi tror også at folk jobber best når de kan være seg selv - så kom alltid som du er!

Hvorfor søke lærlingplass i Bane NOR?


 
Hos oss får du:

  • God opplæring og veiledning fra erfarne fagfolk gjennom hele læretiden
  • Varierte arbeidsdager med mangfoldige oppgaver
  • Trivelig arbeidsmiljø preget av faglig stolthet og engasjement
  • Hos oss kommer sikkerhet alltid først – du får opplæring i trygge rutiner fra dag én
  • Mange karrieremuligheter i en trygg bransje
  • Lærlinglønn under hele læretiden, samt at du bygger verdifull arbeidserfaring 

Hvordan vil arbeidshverdagen din se ut?


 
Som signalmontørlærling vil du utføre vedlikehold, rette feil og installere ulike typer signalanlegg. Du lærer hvordan du retter feil på mekanisk og elektromekanisk utstyr i og ved sporet, installere kabler i utstyr, koblingsskap og tekniske rom, og legge og skjøte kabler. Du vil også bistå i drift av ulike typer signalanlegg. Samt bistå de andre faggruppene. 
 

Dette trenger du for å bli lærling hos oss


 
Vi ser etter motiverte elever med følgende forutsetninger:

  • VG1 og VG2 i samsvar med fagets læreplaner
  • God orden og oppførsel i skoletiden
  • Førerkort klasse B, eller at du tar dette så snart du fyller 18 år
  • Gode norskkunnskaper både muntlig og skriftlig 

Egenskaper vi tror gjør deg god i jobben

  • Du samarbeider godt i arbeidslag og er flink til å kommunisere
  • Du er selvstendig i din arbeidsmåte, og er opptatt av å lære nye ting
  • Du er tilpasningsdyktig og trives med varierte arbeidsdager
  • Du er flink til å følge sikkerhetsforskrifter og retningslinjer, er ansvarsbevisst, og forstår viktigheten av sikkerhet i jobben
  • Du har sunne og bevisste HMS-holdninger
  • Mye av arbeidet vil foregå utendørs. Vi håper at du trives med fysisk arbeid og liker å være ute. 

Nyttig info for deg


 
Å søke jobb i Bane NOR er enkelt. Du trenger ikke å skrive et søknadsbrev. Vi trenger en godt utfylt CV på norsk og at du svarer på våre spørsmål i søknadsprosessen så nøye som mulig😊.  
Aktuelle søkere vil bli invitert til å gjennomføre evnetester/personlighetstester som en del av seleksjonsprosessen i forkant av evt. intervju. 

Du må også kunne bestå helsegodkjenning av vår bedriftshelsetjeneste, som setter krav til epilepsi, hørsel, syn/fargesyn og yrkespsykologisktest.


Har du spørsmål om lærlingplass i Bane NOR? Ta gjerne kontakt med vår kontaktperson Linn Kåsaa eller ta en titt på vår hjemmeside: Lærlingsstillinger | Bane NOR 

Er du klar til å bli en del av jernbanefamilien? Søk lærlingplass i Bane NOR 😊!


 

Kontaktperson for stillingen

Linn Kaasa

92258649

linn.kaasa@banenor.no

Om bedriften

Sektor

Offentlig

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

bbc1b060-280b-4711-89a5-365c4dd09e1b

Sist endret

28. januar 2026

Hentet fra

sap

Referanse

906536 4483 SE

Lignende annonser

Lærling banemontør 2026 - Alnabru/Lillestrøm

Arbeidsgiver

Bane NOR SF

Sted

Oslo

Lærling energimontør 2026 - Alnabru/Lillestrøm

Arbeidsgiver

Bane NOR SF

Sted

Lillestrøm