Vitux forsterker produktutviklingsteamet
Vitux AS
Brynsveien 11, 0667 Oslo
Om jobben
Stillingstittel
Product Manager
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk snarest mulig
Vi utvider vårt Product Management team, og søker nå en Product Manager/prosjektleder med naturvitenskapelig bakgrunn som kan bidra til å lede spennende prosjekter i vår innovasjonsdrevne organisasjon. Hvis du har erfaring med prosjektledelse, trives i et dynamisk arbeidsmiljø, og har lyst til å jobbe med utviklingen av nye Concordix-produkter, kan dette være jobben for deg!
I denne rollen vil du ha ansvar for:-
Lede og koordinere produktutviklingsprosjekter fra idé til ferdig produkt.
-
Håndtere en bred kundeportefølje, ansvarlig for å lede og administrere både eksisterende og nye kunder. Dette inkluderer å følge opp nye og pågående produktutviklingsprosjekter, imøtekomme kundenes behov og sikre gode leveranser.
-
Utvikle prosjektplaner, sette mål og sikre at produktprosjektene blir levert innen tidsramme og budsjett i samarbeid med et prosjektteam.
-
Kommunisere og samarbeide med ulike avdelinger som forskning, kvalitet/ regulatorisk, produksjon, innkjøp, og salg for å sikre fremdrift.
-
Samarbeide med produktutviklere, lab teknikere og forskere i avdelingen.
-
Identifisere risikofaktorer og finne løsninger på utfordringer som oppstår underveis.
-
Ivareta forskjellige kvalitetsaspekter. Sammen med kvalitetsavdelingen, sørge for at alle regulatoriske krav og kvalitetsstandarder overholdes.
-
Støtte salgsavdelingen i kundemøter, messer og kongresser.
-
Utarbeide forskjellig typer dokumentasjon og spesifikasjoner.
-
Bistå med faglig støtte og opplæring i produktrelaterte problemstillinger.
-
Rapportere fremdrift og resultater.
-
Du er strukturert, løsningsorientert og analytisk, med høy arbeidskapasitet.
-
Du arbeider systematisk, har sterke koordineringsevner og evnen til å håndtere flere prosjekter samtidig
.
-
Fleksibilitet til å delta på møter på kveldstid ved behov, da vi jobber med kunder i ulike tidssoner.
-
Noe reisevirksomhet må påregnes.
-
Master i kjemi, næringsmiddelkjemi, bioteknologi, ernæringsfag eller liknende.
-
Minimum 3 - 5 års erfaring med prosjektledelse /dokumentert erfaring med prosjektstyring/prosjektarbeid, gjerne fra produktutvikling innen kosttilskudd, næringsmidler eller legemiddelindustrien.
-
Gode kommunikasjonsevner på norsk og engelsk, både muntlig og skriftlig.
-
En spennende og variert rolle i et engasjert og sammensveiset team.
-
Et trivelig arbeidsmiljø i en innovativ og raskt voksende bedrift.
-
Stor mulighet til å påvirke selskapets fremtidige suksess.
-
Et dynamisk og kompetent fagmiljø.
-
Gode pensjons- og forsikringsordninger.
-
Konkurransedyktig lønn etter avtale.
-
Arbeidsplass sentralt på Brynseng i Oslo.
Om bedriften
Vitux er et norskeid selskap med en visjonsdrevet tilnærming, spesialisert på utvikling, produksjon og salg av produkter basert på vår patenterte leveringsform, ConCordix®. Denne innovative teknologien, som i dag benyttes innen kosttilskudd, gir en unik brukeropplevelse og bidrar til helse og velvære. Vi har som mål å etablere ConCordix på det globale markedet, med hovedfokus på Europa, USA og Asia. Vitux har sitt hovedkontor i Oslo, produksjonsanlegg i Norge (Andenes) og Canada (Ontario), og sysselsetter over 100 ansatte. Med en årlig omsetning på 250 millioner kroner, har ConCordix-teknologien, utviklet i tett samarbeid med NTNU i Trondheim, oppnådd stor kommersiell suksess de siste fem årene. Vi fortsetter å vokse innen kosttilskudd samtidig som vi utforsker nye markeder for vår emulsjonsbaserte teknologiplattform.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
bb7ce0bc-1d6e-4b5c-ad3b-5aa59f4a9504
- Hentet fra
FINN
- Referanse
412325861