Helgeland Smolt søker Driftsoperatører til alle våre anlegg
Helgeland Smolt As Avd Sundsfjord
Gildeskål, Meløy, Rødøy
Om jobben
Vi har nå ledige stillinger som driftsoperatør på anleggene våre i Reppen, Kilvik og Sundsfjord. Avhengig av evt interne forflytninger, vil det være både dagtidsstillinger og stillinger som inngår i gjeldende beredskapsvaktordning.
- Oppstart
- Etter avtale
- Stillingstittel
- Driftsoperatør og tekniker settefisk
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidstid
- Dagtid og kveld, alle dager
Søk på jobben
Søk senest søndag 14. juni
Hva vi ser etter
Kvalifikasjoner-
Annen relevant utdanning innen for eksempel biologi, havbruksdrift e.l
-
Relevant erfaring kan erstatte formell kompetanse
** **
EgenskaperFor stillingen ønsker vi oss kandidater som
-
Har god teknisk innsikt og erfaring med feilsøking og problemløsning på teknisk utstyr
-
Er initiativrik og i stand til å gjøre selvstendige vurderinger
-
Kommuniserer og jobber godt i team
-
Behersker norsk skriftlig og muntlig
Arbeidsoppgaver
Som driftsoperatør hos oss jobber du med biologisk produksjon fra rogn frem til ferdigprodusert smolt levert i brønnbåt. En driftsoperatør i Helgeland Smolt AS skal sørge for at den praktiske gjennomføringen av produksjonen blir utført på en slik måte at selskapet når sine mål om levering av kvalitetssmolt til våre kunder. Dette innebærer sterkt fokus på HMS og fiskevelferd.
Arbeidsoppgavene vil blant annet være-
Daglig ettersyn og drift av prosessanlegg med overvåkning av ulike kjemiske vannverdier.
-
Daglig vedlikehold av anleggets tekniske utstyr
Vi tilbyr
Vi kan tilbyKontaktperson for stillingen
Om bedriften
Helgeland Smolt AS driver yngel- og smoltproduksjon på 3 lokaliteter, hhv i Sundsfjord i Gildeskål Kommune, Reppen i Rødøy Kommune og har nylig startet produksjon også i vårt nye anlegg i Kilvik, Meløy kommune. Samlet produserte selskapet i overkant av 5000 tonn smolt av ulike størrelser i 2024 ved anleggene i Sundsfjord og Reppen. Anlegget i Kilvik skal alene produsere 6000 tonn smolt når det kommer i full produksjon. Det meste av produksjonen skjer ved hjelp av RAS-teknologi. Helgeland Smolt har i dag ca 65 ansatte og omsatte i 2024 for ca 650 mill NOK. Bak Helgeland Smolt AS står solide oppdrettsaktører som MOWI, Lovundlaks , Selsøyvik Havbruk og Gildeskål Forsøksstasjon.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
b5575176-bc1c-4281-a99c-8ba180714de3
- Sist endret
26. mai 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
b5575176-bc1c-4281-a99c-8ba180714de3