Vikariat - Kvalitetskoordinator Salaks Produksjon
Salaks Produksjon As
Salangsverket 45, 9350 Sjøvegan, Hybridkontor
Om jobben
Salaks Produksjon AS søker en engasjert Kvalitetskoordinator i midlertidig stilling med ønsket oppstart 01.02.25 og ut året, med mulighet for forlengelse. Salaks Produksjon AS jobber for å produsere sunn og bærekraftig laks. Som kvalitetskoordinator skal du medvirke til at vi driver et systematisk, effektivt og forebyggende arbeid med internkontroll. Ansvarsområdet omfatter kvalitetsarbeid ved våre matfiskanlegg, servicebåter, samt administrasjon, og bidra med kunnskapsdeling på tvers av datterselskapene i Salaks Holding. Har du fokus på kontinuerlig forbedring, og et ønske om å bidra i produksjon av sunn og god mat i ett lokaleid havbruksselskap? Da vil vi høre fra akkurat deg!
Stillingstittel
Kvalitetsansvarlig
Oppstart
Etter avtale
Type ansettelse
Vikariat, heltid 100%
Arbeidstid
Dagtid, ukedager
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Hva vi ser etter
-
Du har relevant utdanning innen havbruk, akvakultur eller kvalitet. Erfaring kan kompensere for manglende utdanning
-
Du har inngående kunnskap om kvalitetsstyring, HMS og havbruk.
-
Du har kjennskap til gjeldende regelverk innenfor akvakulturnæringen.
-
Du kommuniserer godt, både muntlig og skriftlig i norsk og engelsk.
-
Du må være resultat- og løsningsorientert og ha gjennomgående fokus på forbedringsarbeid.
-
Du er selvgående og strukturert med gjennomføringsevne.
-
Du har fokus på nøyaktighet, produksjon og kostnadseffektive tiltak.
-
Du samarbeider godt med andre og kan bistå i relevante prosjekter.
Arbeidsoppgaver
-
Legge til rette for, og være pådriver for et systematisk og kontinuerlig arbeid innenfor kvalitetsområdet.
-
Gjennomføre interne revisjoner.
-
Bistå ved ulike sertifiseringer (Global GAP, ASC).
-
Være en aktiv rådgiver og veileder for ledelsen i utarbeidelsen av kvalitetsarbeidet, samt støtte våre fagområder.
-
Følge opp interne styringssystemer. Sikre kontinuerlig oppfølging, vedlikehold og opplæring i kvalitetssystemet for våre medarbeidere
-
Ressursperson på myndighetskrav og andre interne krav.
-
Aktivt bidra i oppgaver relatert til risikovurderinger, oppfølging og rapportering
-
Aktivt bidra i oppgaver knyttet til avvikshåndtering.
Vi tilbyr
-
Gode kollegaer og godt arbeidsmiljø
-
Lønn i henhold til tariff
-
Pensjons på 7% via DNB
-
Forsikringsordninger via IF
-
Jobb i et spennende og innovativt selskap
-
Nødvendige kurs og kompetanse som kreves til stillingen
Om bedriften
Salaks Produksjon
Salaks er en lokalt eid lakseprodusent med hovedsete i Salangen i Troms. Vi har produksjonstillatelser til å produsere i overkant av 14.000 tonn/år på våre lokaliteter i Salangen, Lavangen, Dyrøy, Sørreisa og Harstad kommune.
Salaks er del av et konsern hvor vi har eget settefiskanlegg og slakteri. Vi er i tillegg medeier i et lokalt brønnbåtrederi. Vår produksjon har også sertifisering i GlobalG.A.P. og ASC.
Vi er stolte av våre lokale eiere, og det er viktig for oss å bidra til å skape et godt og bærekraftig samfunn rundt oss. Vi har stort fokus på å skape gode og lokale arbeidsplasser, samt gjøre våre innkjøp hos lokale leverandører der det er mulig.
Sektor
Privat
Nettsted
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
2836536
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
acbb98bb-8403-433a-80e9-6dfb9926e7b4