Salg av robotteknologi til norsk industri
Kameleon Robotics AS
Asker, 3474 Åros
Om jobben
- Stillingstittel
- Account Manager - Region Øst
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidssted
- Hybridkontor
Søk på jobben
Frist: 12. april - søknader behandles løpende
Automatisering og robotikk blir stadig viktigere for norsk industri. Mange produksjonsbedrifter ønsker å effektivisere produksjonen, øke kvaliteten og redusere manuelt arbeid. Hos Kameleon Robotics jobber vi tett med disse bedriftene for å finne gode robotløsninger - fra enkle installasjoner til mer avanserte automatiseringsprosjekter.
Vi søker nå en salgsansvarlig for region øst som vil jobbe tett med industribedrifter og skoler som ønsker å ta i bruk robotteknologi.
Kort om rollen- Salg av robotteknologi til industribedrifter, samarbeidspartnere og utdanningsinstitusjoner
- Ansvar for egen region og kundeportefølje
- Dialog med bedrifter som ønsker å automatisere produksjonen
- Kartlegging av kundebehov og utvikling av løsningsforslag
- Tett samarbeid med våre tekniske miljøer
Rollen gir stor grad av selvstendighet og passer for deg som liker å jobbe i skjæringspunktet mellom teknologi, industri og kommersielle muligheter.
Hvem vi tror passer i rollenDu trenger ikke være robotekspert fra før, men bør ha interesse for teknologi, automatisering og produksjonsprosesser.
Det er en fordel om du har erfaring fra teknisk eller industrielt salg, eller bakgrunn fra industri hvor du har jobbet tett med kunder og tekniske løsninger.
Som person tror vi du:
- skaper tillit og gode relasjoner til kunder
- er nysgjerrig og løsningsorientert
- trives med høy aktivitet og kundekontakt
- jobber strukturert og selvstendig
Du må beherske norsk og engelsk og ha førerkort klasse B.
Hvorfor jobbe hos ossVi ser etter folk som vil mer. Folk som er nysgjerrige, faglig trygge og klare for å bidra til å utvikle fremtidens produksjon. Hos oss får du ansvar, støtte og rom til å vokse.
Hos oss får du:
- jobbe med markedsledende robotteknologi fra Universal Robots
- en rolle med stor frihet og påvirkning i egen region
- tett dialog med spennende produksjonsmiljøer i norsk industri
- et faglig sterkt og uformelt arbeidsmiljø
- gode utviklingsmuligheter i et selskap i sterk vekst
- konkurransedyktige betingelser, gode pensjons- og forsikringsordninger, samt mulighet for medeierskap.
Arbeidssted er i utgangspunktet vårt hovedkontor i Åros i Asker. Rollen innebærer en del reisevirksomhet i region øst og fleksibilitet for hjemmekontor.
Kanskje du ikke aktivt ser etter ny jobb?Mange av dem som passer best til denne rollen er godt etablert i jobben de har i dag. Hvis du kjenner deg igjen i beskrivelsen, men ikke nødvendigvis planlegger et jobbskifte akkurat nå, er du likevel velkommen til å ta kontakt for en uforpliktende prat.
Interessert?Vi ser frem til å høre deg. Ta gjerne kontakt for en uformell samtale dersom du vil vite mer.
Kai Bruun - Leder rekruttering - 477 63 696
Lars Kjelling - Daglig leder - 469 23 255
Om bedriften
Kameleon Gruppen, etablert i 1999, er en ledende leverandør av løsninger innen robotikk, software for produksjonsstyring og digitalisering, merking og sporing. Med ambisjon om å bidra til fremtidens produksjonsmiljø, utvikler vi løsninger som gjør industrien mer effektiv, bærekraftig og konkurransedyktig.
Vi har hovedkontor i moderne lokaler i Røyken Næringspark (Asker), samt avdelinger i Kristiansand, Aurskog og Gøteborg. I 2025 omsatte våre 62 ansatte for omlag 200 millioner kroner, og vi har fortsatt vår sterke vekst i 2026 med en rekke spennende prosjekter i Norge og Skandinavia.
Kameleon Robotics ble etablert i 2017 som distributør av Universal Robots i Norge. Siden har vi levert hundrevis av roboter til produksjons bedrifter, forsknings- og utdanningsinstitusjoner over hele landet.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
a6587387-3bde-412c-9350-5d1efa6bacf7
- Sist endret
17. mars 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
454889216