Ønsker du å være en nøkkelperson for å sikre kvalitet og samhandling i DNBs Cyber Defense Centre?
DNB
Dronning Eufemias gate 30, 0191 Oslo, 0191 Oslo
Om jobben
- Stillingstittel
- Hendelseskoordinator (Security Specialist)
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidsspråk
- Norsk eller engelsk
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidssted
- Hybridkontor
Søk på jobben
Søk senest søndag 25. januar
Group Security har ansvaret for å lede det helhetlige sikkerhetsarbeidet og bekjempelsen av finansiell kriminalitet i DNB, og sammen med resten av organisasjonen jobbe for å levere sikre, stabile og brukervennlige tjenester til kundene våre og til samfunnet. Group Securitys konsernrolle inkluderer å sette riktig sikkerhetsnivå, tilby effektiv rådgivning, rapportere status på sikkerheten, og levere konsernfelles sikkerhetstjenester - slik at sikkerhet blir en integrert del av DNBs virksomhet og ansattes DNA. Divisjonen leverer også tekniske og operasjonelle tjenester som understøtter arbeidet på anti-hvitvasking, oppdage sanksjonsunngåelse og stoppe bedrageri. Divisjonen består av tre tech-familier og fire seksjoner med over til sammen 400 personer i en av Norges største kompetansemiljøer på området.
Om rollenI denne rollen blir du en nøkkelperson for å sikre kvalitet og samhandling i Cyber Defense Centre (CDC). Du vil jobbe med koordinering på tvers av team både internt i CDC og resten av DNB, og bidra til at prosesser og rutiner holder høy standard. Rollen innebærer å produsere skriftlig materiale av høy kvalitet, som for eksempel statusrapporter, analyser og beslutningsunderlag. Vi ønsker også at du kan holde presentasjoner internt og eksternt for å fremme CDCs budskap rundt cybersikkerhet.
Sentrale arbeidsoppgaver-
Koordinere hendelser på tvers av team og funksjoner under hendelser og beredskapsaktiviteter (sammen med CDCs tekniske ressurser og Incident Management).
-
Holde prosesser, arbeidsbeskrivelser, malverk og annen håndteringsinformasjon oppdatert og relevant
-
Være et av flere kontaktpunkt ut mot eksterne partnere (leverandører, bransjefora, myndigheter) og sørge for god informasjonsflyt.
-
Produsere skriftlig materiale av høy kvalitet: situasjons- og statusrapporter, hendelsesrapporter, beslutningsunderlag, ledelsesinformasjon og myndighetsrapportering.
-
Holde presentasjoner internt og eksternt
-
Du har lang erfaring med koordinering innenfor sikkerhet eller tekniske miljøer
-
Håndtere store mengder informasjon, være i stand til å dokumentere den og vurdere den, og kunne formidle den på en god måte
-
Du har jobbet med forbedringsarbeid og kan vise til erfaring innenfor området
-
Erfaring fra å jobbe strukturert i høyt tempo med mange baller i luften samtidig, og du må trives med det
-
Høyere relevant utdanning på universitets-/høgskolenivå (kan kompenseres med relevant erfaring).
-
Drives av en sterk prestasjonskultur
-
Får folk rundt deg til å trives og lykkes
-
Er en kommunikator - muntlig, skriftlig, norsk og engelsk
-
Evner å ta egne initiativ og finne effektive og gode løsninger
-
Har stor arbeidskapasitet og evne til å prioritere oppgaver i en travel hverdag
-
Jobber strukturert og systematisk, og setter deg raskt inn i nye oppgaver
-
Er en motivator som ønsker å hjelpe team til å yte sitt beste samtidig som du utfordrer på en konstruktiv og løsningsorientert måte
-
Jobber like godt alene på oppgaver som du gjør i samarbeid med andre
-
Tar du initiativ for å finne effektive og gode løsninger til det beste for DNB
I denne stillingen vil du vil jobbe i et sterkt fagmiljø med spennende mandat og funksjon. Du vil få utfordrende oppgaver som lar deg vokse faglig og profesjonelt, og du vil være med på å bygge fremtidens løsninger for å bygge motstandskraft og robusthet samtidig som du vil håndtere alvorlige sikkerhetshendelser eller cyberangrep.
Vi tilbyr konkurransedyktige vilkår, gode utviklingsmuligheter og attraktive ansattgoder. Dette inkluderer blant annet gode pensjons- og forsikringsordninger, gunstige lånebetingelser, gratis digitale aviser og tilgang til feriestedsordningen.
Vi legger vekt på god balanse mellom arbeid og fritid, med fleksibel arbeidstid, mulighet for hjemmekontor og redusert arbeidstid i sommerperioden.
KontaktpersonIngrid Oskarsen +47 90013637 | Ingrid.Oskarsen@dnb.no
**Søknadsfrist:**25.01.26
I søknadsprosessen trenger du kun å laste opp din CV og svare kort på noen stillingsrelaterte spørsmål. Søknadsbrev er ikke et krav, men du kan selvfølgelig laste det opp som et vedlegg om du ønsker. Vi gjennomfører bakgrunnssjekk av søkere for å verifisere opplysninger som fremgår av CV og annen dokumentasjon. Denne bakgrunnssjekken blir gjennomført av Semac og gjennomføres ikke uten samtykke fra søkeren. Aktuelle søkere vil motta nærmere informasjon om dette. For stillinger som krever autorisasjon og/eller godkjenning av egnethet, forutsettes fremlagt politiattest. Vi gjør oppmerksom på at vi aldri vil be om BankID-informasjon i søknadsprosessen.Om bedriften
En jobb i Norges største finanskonsern byr på faglige utfordringer i et spennende arbeidsmiljø med mange muligheter. Vi trenger medarbeidere med ulik bakgrunn og kompetanse. Vil du være med på laget?
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
9599f1ae-ea37-4734-aa2e-a073c8e1b88c
- Sist endret
9. januar 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
444932694
Lignende annonser
Fagleder Beredskap
Arbeidsgiver
DNB
Sted
Oslo
Arbeidsgiver
DNB
Sted
Oslo
Senior Advisor / Specialist
Arbeidsgiver
DNB
Sted
Oslo