Hopp til innhold

Senior Controller

Arbeidsgiver

Eramet Norway AS

Sted

Rolighetsvegen 11, 3933 Porsgrunn

Om jobben

Stillingstittel
Senior Controller
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest mandag 13. april

Eramet Norway og norsk prosessindustri står ovenfor spennende utfordringer de neste par årene. Vi skal avkarbonisere, digitalisere og automatisere, og samtidig konkurrere i et stadig tøffere marked.

Vil du jobbe tett på driften i våre norske smelteverk og bidra til bedre lønnsomhet?
Vi søker en analytisk og strukturert Senior Controller som ønsker å være en sentral støttespiller for våre norske produksjonsanlegg. I denne rollen får du en unik mulighet til å jobbe tett med både økonomi og operasjon, og bidra direkte til kostnadsforbedringer, bedre beslutningsgrunnlag og styrket økonomisk gjennomføringsevne.
Som Senior Controller blir du en viktig partner for verksledelsene og forbedringsteamene i på smelteverkene. Du følger opp tiltak og besparelser, analyserer utviklingen i produksjonskostnader og sikrer at økonomiske effekter blir korrekt rapportert og innarbeidet i regnskapet. Rollen passer godt for deg som trives i skjæringspunktet mellom økonomi og industriell drift, og som liker å kombinere detaljfokus med strategisk rådgivning.

Som Controller så er du en av seks som jobber med denne type oppgaver i Eramet Norway AS. Vi holder til i moderne lokaler i Powerhouse i Porsgrunn, sammen med øvrige administrative funksjoner i administrasjon. Arbeidsted vil primært være i Porsgrunn både på verket og i PowerHouse.

Arbeidsoppgaver

I rollen vil du blant annet:

  • Følge opp forbedringstiltak, fremdrift, kostnader og realiserte besparelser
  • Utarbeide og videreutvikle rapporter, analyser og dashboards for ledelsen
  • Analysere produksjonskostnader og forklare utviklingen i både variable og faste kostnader
  • Bidra i budsjett‑ og prognoseprosesser, og sikre korrekte P&L‑effekter
  • Vurdere investeringsprosjekter og gjennomføre CAPEX‑analyser (NPV, ROI, payback)
  • Støtte verksledelsene i kostnadskontroll og godkjenningsprosesser
  • Gi økonomiforståelse og veiledning til ledere og fagpersoner uten finansbakgrunn

Dette er en praktisk og operativ Senior Controller rolle der du kommer tett på virksomheten, samtidig som du jobber med solide, strategiske analyser som påvirker verkenes resultater direkte

Kvalifikasjoner

For å lykkes i rollen tror vi at du har:

  • Utdanning på bachelor‑ eller masternivå innen økonomi, finans eller regnskap
  • Minimum syv års erfaring fra controlling, gjerne fra industri, prosess eller produksjon
  • God systemforståelse og erfaring med ERP (Eramet bruker SAP), Excel og BI‑verktøy
  • Sterk analytisk evne og god forretningsforståelse
  • Gode kommunikasjonsevner og evnen til å samarbeide bredt i organisasjonen
  • Gode engelskkunnskaper både skriftlig og muntlig. Arbeidsspråk er både norsk og engelsk

Personlige egenskaper

Vi ser etter deg som er nysgjerrig, tydelig og faglig trygg. Du evner å utfordre når det trengs, samtidig som du skaper tillit i hele organisasjonen. Du liker å jobbe strukturer og datadrevet, men er også komfortabel i dialog med operasjonelle miljøer ute i driften.

Vi tilbyr

En spennende rolle tett på kjernevirksomheten i norsk industri med gode utviklingsmuligheter i et faglig sterkt økonomi‑ og driftsteam !
Vi tilbyr konkurransedyktig lønn og betingelser, tilgang til firmahytter og muligheter innen et internasjonalt konsern.

Hos oss er involvering, nyskapning og arbeidsglede viktige verdier. Vi har en flat organisasjonsstruktur med en medvirkningsbasert ledelsesfilosofi. Vi ønsker at du involverer deg og benytter mulighetene til personlig og faglig utvikling gjennom kurs og seminarer. Trivsel er nøkkelen hos oss, og vi skaper et godt arbeidsmiljø med klart definerte ansvarsområder og tillit til den enkelte medarbeider.

Bli med oss på denne spennende reisen!

Om bedriften

Eramet Norway AS, en verdensledende produsent av manganlegeringer for den globale stålindustrien, driver smelteverk i Porsgrunn, Kvinesdal og Sauda. Vår FoU-avdeling i Trondheim utvikler teknologiske løsninger og innovasjoner for å produsere mer effektivt og for å redusere vårt klima- og fotavtrykk ytterlige. Selskapet har 562 ansatte, målbare bærekraftsmål og en årlig omsetning på over 6 milliarder kroner.

Eramet Norway AS er heleid av det franske gruve- og metallurgiske konsernet ERAMET SA, som har over 10.000 ansatte på verdensbasis. Sammen gjenvinner og konverterer vi metaller som er avgjørende for utviklingen av en mer bærekraftig verden.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

8eb61c1b-7ead-4282-82ed-c649ac4845ef

Sist endret

1. april 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

457563372

Lignende annonser

Laster lignende annonser