Er du assistenten vi ser etter?
AssisterMeg AS
4006 Stavanger, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
2
Søk på jobben
Søk snarest mulig
Jeg er en dame på 58 år som har MS og sitter i rullestol. Jeg bor sammen med min mann som blir arbeidsleder for min ordning. For å få en meningsfylt hverdag søker jeg en assistent som kan hjelpe meg med aktivisering og dagligdagse gjøremål.
Hverdagen jeg ønsker, er å ha en person som jeg kan snakke med om «alt og ingenting» og som er tålmodig. Jeg likte godt å lage mat, så det hadde vært fint å gjøre med deg. Vi bor i byen, så det er gode muligheter for å «rulle» rundt i nabolaget og til nærliggende kafeer. Også kino og teater er noe jeg ønsker å bruke tid på, sammen med deg.
Egenskaper vi ser etter:- Du liker å snakke og er tålmodig
- Liker matlaging
- Du er initiativrik og kommer med forslag om aktiviteter
- Snakker godt norsk
Arbeidsoppgaver:
- Tilrettelegging av frokost og lunsj
- Hjelp til praktiske ting (TV, radio, musikk)
- Matlaging (som brød, boller, pizza snurrer)
- Tur ut og sosiale aktiviteter (cafe besøk, kino og teater)
- Følge på dagsenter 2 dager i uken
Arbeidstid og stillingsprosent:
Du vil hovedsakelig jobbe 6 timer på hverdager og 4 timer på formiddag lørdag eller søndag etter avtale, til sammen 34 timer i uka.
En typisk uke vil være:
Mandag og onsdag: vi møtes hjemme kl 8:30 for klargjøring til dagsenter og prat, sa drar vi sammen i taxi til et dagsenter der vi er til kl 13:30 og du blir med hjem til kl 14:00.
Tirsdag, torsdag og fredag: vi møtes hjemme kl 9:30 til frokost og andre aktiviteter vi har planlagt for dagen, fram til klokken 15:30.
Søndag: vi møtes hjemme kl 10 til frokost og andre aktiviteter som er planlagt for dagen, fram til klokken 14:00.
Antall stillinger: 1-2
Kvalifikasjoner:- Over 18 år
- Gode kommunikasjonsevner på norsk
- Godkjent politiattest. Denne blir innhentet i forbindelse med signering av arbeidsavtalen og skal ikke legges ved søknaden.
Hva AssisterMeg tilbyr:
- Forsikring
- Kurs og kompetanseheving
- Støtte til treningsmedlemsskap
- Tilgang til personalrabatter på utvalgte produkter og tjenester
- Et godt arbeidsmiljø basert på grunnleggende respekt for den enkelte medarbeider
Søknadsfrist snarest.
Enkel søkeprosess
Det er ikke nødvendig med en søknad, du trenger kun å svare på noen enkle spørsmål.
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
AssisterMeg ble startet i 2006, og var blant de første private leverandørene av brukerstyrt personlig assistanse (BPA) til mennesker som har en funksjonshindring i Norge. Brukerstyrt vil si at den som har assistanse selv styrer hvem som skal være assistent, hva assistenten skal gjøre samt hvor og når assistansen finner sted. Slik blir assistansen skreddersydd rundt kundens behov og gir frihet til å leve slik man velger. Vi jobber for å gjøre det så enkelt som mulig for våre kunder å ha BPA og vi bygger vårt konsept på beste praksis og lang erfaring. Vårt verdigrunnlag er likeverd og inkludering gjennom styring i eget liv. I juni 2024 ble AssisterMeg kjøpt opp av Humana omsorg og assistanse.
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
8a924c0a-5d7e-44fb-b29d-51ab096d473b
- Hentet fra
teamtailor
- Referanse
teamtailor-6035297-1507977