Operasjonssykepleier med drift- og fagansvar på Gastroseksjonen
Kirurgisk divisjon, Sentraloperasjon Ahus
Sykehusveien 25, 1474 Lørenskog, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Operasjonssykepleier
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller skandinavisk
Antall stillinger
1
Sentraloperasjon søker etter drift- og fagansvarlig spesialsykepleier på Gastroseksjonen. Du må trives i en hektisk hverdag med minst to operasjonsstuer fra ditt fagområde i drift hver dag. Du vil få et ansvar for den faglige utviklingen på Gastro, samt ha et eget ansvar å planlegge den daglige driften sammen med seksjonsleder. Samhandling med andre aktører som: drift- og fagansvarlige ved andre seksjoner, leger, sengepost og sammedagsmottak er en del av den spennende hverdagen
Sentraloperasjon(SOP) tar hånd om pasienter med ulike sykdommer og skader som krever kirurgiske inngrep både elektive og akutte. Vi er ca 100 operasjonssykepleiere i et faglig dyktig og trivelig arbeidsmiljø. Vi skal utføre operasjonssykepleie basert på etikk, forskning og handling som innebærer verdier med pasienten i sentrum.
Vi har totalt 14 operasjonsstuer. Avdelingen er delt i fagseksjoner på dagtid, der den største er ortopedi (ca. 30 ansatte). De andre seksjonene er Gastro, Uro, Gyn og Kar/Thorax. Vi har Ø-hjelpsfunksjonen for ØNH og Brendo
På to dedikerte elektive stuer er det plassert Da Vinci operasjonsroboter, som driftes av vårt personale. I løpet av 2025 kommer robot nummer 3!
Våre mål er:
- å være menneskelig nær og faglig sterk.
- å ha et faglig dyktig og oppdatert personale.
- å være aktive innenfor fagutvikling og forskning.
- å være en synlig og moderne avdeling (som arbeider i samsvar med lover og regler for Helsevesenet i Norge).
Arbeidsoppgaver
Drift:
- Sørge for den daglige driften av seksjonen og fordeling av personalet hensiktsmessig ut i fra kompetanse og type kirurgisk inngrep. Ved behov overta daglig drift for seksjonsledere SOP.
- Samhandling på tvers innad i SOP om elektive og ø-hjelpspasienter
- Du vil ha et tett samarbeid med de andre drift- og fagansvarlige operasjonssykepleierne
- Ivareta personalet i egen seksjon og være et bindeledd mellom ledelse og klinikk, samt planlegge og ha seksjonsmøter gjennom året.
- Være med å planlegge/ drifte robot 3 som vil stå på dedikert Gastro stue
- Du vil være en del av avdelingens lederteam
- Være rådgiver og ressursperson for seksjonsleder i faglige spørsmål.
- Tilrettelegge for kompetanse- og sykepleiefaglig utvikling hos kollegaer, samt sikre et
- fagutviklende læringsmiljø med implementering av kunnskapsbasert praksis.
Økonomi:
Arbeidsmiljø:
- Arbeide for et godt arbeidsmiljø for alle som arbeider ved seksjonen og SOP generelt.
- Være rollemodell innen eget fagområdet.
Kvalifikasjoner
Vi trenger deg som:- Har gyldig norsk autorisasjon som sykepleier og videreutdanning som operasjonssykepleier
- Svært gode språkferdigheter muntlig og skriftlig på norsk eller et annet skandinavisk språk er nødvendig.
- Bred erfaring mht operasjonsdrift
- Interesse og erfaring med Gastrokirurgi
- Personlig egnethet vektlegges
Personlige egenskaper
For at du skal lykkes i jobben tror vi at:- Du er opptatt av å ivareta pasienter og pårørende på en trygg måte og sikre at de får god overvåking, observasjon, pleie, omsorg og respekt i den tiden de er innlagt i avdelingen
- Du er opptatt av kvalitet i arbeidet som utføres, faglig engasjert, nøyaktig og har god arbeidsmoral
- Du må samarbeide godt, ta ansvar, se muligheter og være villig til endringer som foretas
- Du må kunne jobbe selvstendig og i team
- Du evner å balansere en til tider hektisk arbeidsdag og forholder deg rolig og konsentrert under press
Vi tilbyr
Som ansatt ved Ahus vil du spille en nøkkelrolle i å løse vårt viktige samfunnsoppdrag!
Hos oss setter vi stor pris på både din trivsel og ditt engasjement – både på jobb og i fritiden. Hos oss får du tilgang til et rikt og variert kultur- og fritidstilbud som gir deg muligheten til å koble av, ha det gøy og bygge fellesskap på tvers av avdelinger.
Vårt bedriftsidrettslag byr på et bredt spekter av innendørs og utendørs aktiviteter som fremmer trivsel og samhold. I tillegg kan du delta i kor, revygruppe, eller benytte deg av våre ferieleiligheter, hytter og en rekke andre spennende kulturtilbud, rabatter og fordeler.
Ahus har også flere personalbarnehager og alle som har et ansettelsesforhold ved foretaket kan søke plass, uavhengig av hvilken kommune de bor i. Barnehagene ligger i umiddelbar nærhet til vår lokasjon på Nordbyhagen.
Som ansatt kan du leie bolig av Ahus på Nordbyhagen eller Ahus Kongsvinger. Boligene varierer i størrelse fra 1-roms til 4- roms leiligheter i blokker, rekkehus og småhus.
Les mer om alle våre tilbud for våre ansatte her: www.ahus.no/om-oss/ansatte
Kontaktinformasjon
Egil Nordengen, Avdelingsleder, +4793493446, egno@ahus.noArbeidssted
Sykehusveien 251474 Nordbyhagen
Nøkkelinformasjon:
Arbeidsgiver: Akershus universitetssykehus HFReferansenr.: 4907092716
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 09.02.2025
Om bedriften
Menneskelig nær - faglig sterk er vår visjon
Kirurgisk divisjon består av 12 avdelinger som leverer kirurgiske spesialisthelsetjenester for hele opptaksområdet. Divisjonen organiserer også alle kirurgiske fellesfunksjoner som anestesi- og intensivvirksomhet og palliativ behandling. Utover behandlingstilbudet på Nordbyhagen, har vi pasientbehandling på Gardermoen og Kongsvinger, samt dagkirurgisk senter på Ski. Vi har også betydelig forsknings- og undervisningsaktivitet.
Sektor
Offentlig
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
2834356
- Hentet fra
talentech
- Referanse
ed6bd64338504a528193bb8491659d5e