Hopp til innhold

Ambulansearbeider

Arbeidsgiver

Ambulanseområde 2, Tverlandet ambulansestasjon - Nordlandssykehuset HF

Sted

Parkveien 95, 8007 Bodø

Om jobben

Stillingstittel
Ambulansearbeider
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
3
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest søndag 26. april

Er du en ambulansearbeider som søker en spennende, variert og utfordrende jobb, og som liker å jobbe tett sammen med dyktige kollegaer?

Ambulansetjenesten i Nordlandssykehuset HF er organisert under prehospital klinikk, og betjener Lofoten, Vesterålen og Salten.

Ambulansearbeideren jobber med akuttmedisin og er et bindeledd mellom pasienten, sykehuset og annen helsetjeneste. Som ambulansearbeider er du i beredskap til å rykke ut ved akutt sykdom eller skade. Å jobbe i ambulansen innbefatter en rekke daglige gjøremål for å sikre at vi opprettholder god og forsvarlig beredskap.
I tillegg til bil og utstyr, må vi vedlikeholde egne kunnskaper og ferdigheter. Vi må alltid være klare til å rykke ut med riktig utstyr og kompetanse.
Dette reguleres av eksterne krav og interne systemer. 

Område 2 Salten inngår som et av seks områder i ambulansetjenesten i Nordlandssykehuset, og besår av stasjonene Bodø og Tverlandet. 

Vi har nå følgende stillinger ledig på Tverlandet ambulansestasjon:

  • 1x 100 % fast stilling
  • 1x 50 % fast stilling
  • 1x 100 % vikariat tom 31.08.26

Oppstart så snart som mulig etter avtale med leder.

I ambulansetjenesten kreves nødvendige kunnskaper og ferdigheter for å undersøke, stabilisere og utføre livreddende tiltak. Vi må alltid være medmennesker og utvise trygghet i møte med pasienter.


Arbeidsoppgaver

  • Utføre medisinskfaglige oppgaver i et spennende tverrfaglig miljø
  • Utøvelse av ambulanseoppdrag etter avdelingens standard, retningslinjer og prosedyrer
  • Generelle oppgaver knyttet til stasjonenes og avdelingens drift
  • Vedlikeholde faglig kompetanse. På vakt er vi alltid på beredskap og klar for uttrykning

Hver enkelt må ha nødvendige kunnskaper og ferdigheter til å kunne undersøke og treffe livreddende tiltak.

Kvalifikasjoner

  • Norsk autorisasjon som ambulansearbeider eller paramedisiner, sykepleiere med relevant kompetanse kan vurderes
  • Erfaring fra feltet og relevant videreutdanning er ønskelig
  • Førerkort klasse B
  • Førerkort klasse C1 eller være villig til å erverve seg dette for egen regning innen 12 måneder.
  • Utrykningssertifikat kode 160 - eller være villig til å erverve seg dette for egen regning innen 12 måneder. Søkere med førerrett kode 160 vil bli vektlagt
  • PHTLS & AMLS kurs er ønskelig, eller må være villig til å gjennomføre disse. Søkere med LS kurs vil bli vektlagt
  • Gode norsk kunnskaper skriftlig og muntlig
  • Fordel om du har erfaring fra operativ tjeneste i nødetat (helst ambulanse) eller annen del av redningstjenesten

Personlige egenskaper

Vi søker deg som:

  • Evner å ta raske og gode beslutninger i operative situasjoner, alene og som del av en gruppe
  • Er ansvarsbevisst og viser respekt for hver enkelt pasient
  • Har evne til å jobbe under press
  • Er fleksibel og tilpasningsdyktig, samtidig som du er engasjert og strukturert i ditt arbeid
  • Har gode kommunikasjonferdighter både muntlig og skriftlig
  • Innehar gode datakunnskaper
  • Også vil kunne fungere som pådriver for et godt arbeidsmiljø og trives med å jobbe i et tverrfaglig team

Personlig egnethet vektlegges.

Vi tilbyr

  • Stilling hos oss kan by på svært varierte arbeidshverdager preget av varierte og spennende arbeidsoppgaver som vil utfordre deg, men også kunne gi deg meningsfylte arbeidshverdager hvor du får hjelpe de som trenger det mest
  • Vi har døgnvakter med aktiv vakt på dagtid og «vakt på vaktrom» på kveld/natt. I løpet av året har vi da ca 90-95 døgnvakter 
  • Vi operere med "årshul" ved turnusplanlegging
  • Dyktige kollegaer som vil lære deg mye
  • Faglig og personlig utvikling
  • Moderne bilpark og utstyr 
  • Gunstige pensjons- og forsikringsordninger
  • Lønn iht. gjeldende overenskomster og avtaler

Kontaktinformasjon

Lene Eliassen, Ass. avdelingsleder, +4797007017

Arbeidssted

Parkveien 95
8007 Bodø

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Nordlandssykehuset

Referansenr.: 5095608481
Stillingsprosent: 100, 50%
Fast, Vikariat
Sluttdato: 31.08.2026
Søknadsfrist: 26.04.2026

Kontaktperson for stillingen

Lene Eliassen

Ass. avdelingsleder

+4797007017

Om bedriften

Nordlandssykehuset HF har over 5000 medarbeidere med lokalisasjoner i Bodø, Lofoten og Vesterålen. Vi har sykehusfunksjoner på lokalt og regionalt nivå. Nordlandssykehuset er også en stor utdanningsinstitusjon for leger, psykologer, sykepleiere, bioingeniører og andre faggrupper i spesialisthelsetjenesten. Vi har et voksende forskningsmiljø.

Nordlandssykehuset ser verdien av mangfold i et godt arbeidsmiljø, og oppfordrer kvalifiserte kandidater med nedsatt funksjonsevne, hull i CV-en, innvandrerbakgrunn og ellers ulik alder og livserfaring til å søke stilling hos oss.

Les mer om oss og jobbmulighetene på jobb-nordlandssykehuset.no.
Følg eller kontakt oss på: FacebookLinkedInYouTube eller Twitter

Sektor

Offentlig

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

80a922c8-6b22-4afe-8211-356774e594d7

Sist endret

7. april 2026

Hentet fra

talentech

Referanse

9a89e6b296c44145abf30463c3968c24

Lignende annonser

Laster lignende annonser