PASCAL konditori søker avdelingsleder til serveringssted
Pascal Konditori
Torggata 17 og Tollbugata 11, 0152 Oslo
Om jobben
- Stillingstittel
- Servitør
- Oppstart
- Etter avtale
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidstid
- Skift, dagtid, alle dager
- Arbeidsspråk
- Norsk, skandinavisk eller engelsk
- Antall stillinger
- 2
- Arbeidssted
- Hjemmekontor ikke mulig
Vi ser etter ledere som er strukturerte , fleksible, ansvarlige og effektive , og brenner for å gi superservicetil våre gjester!
Vi søker primært ledere som ønsker 100% stilling. Våre utsalg er kun åpent på dagtid så kvelden kan du tilbringe hjemme.
Hva gjør en medarbeider hos Pascal Konditori?-
Du gir alltid gjestene superservice
-
Du kan alt som er å kunne om Pascals franske kaker og annet godt.
-
Du kan kunsten å friste og selge. <<Mersalg>> er din spesialitet
-
Du kan lage god kaffe av alle slag
-
Du kan servere ved bordene eller selge over disk
-
Du sørger for at konditoriet/kaffebaren ser ren og pen ut til enhver tid
-
Våre kokker tilbereder enkle varierte og gode lunsjretter og du kan legge siste finish på retten.
-
Våre avdelingsledere har ansvar for vaktlister og et overordnet avsvar for at alt er "på stell"!!
-
Ved behov hjelper alle til med enkle oppgaver som feks pakking av konfekt og macaroner.
-
Du liker å snakke med kunder og er ikke redd for å by på deg selv
-
Du verdsetter kaker og mat av høy kvalitet og er glad i kaffe.
-
Du tilegner deg lett ny kunnskap, liker utfordringer og evner å se løsninger
-
Du vil være stolt av merkevaren du selger
-
Du er høflig, utadvendt, effektiv, fleksibel og serviceinnstilt
-
Du trives i en hektisk hverdag og beholder ditt gode humør selv når tempoet er høyt og oppgavene varierte
-
Du er selvdreven, ser hva som må gjøres og gjøre det
-
Du ønsker å ha det gøy på jobb og er med på å skape et godt arbeidsmiljø
-
Du har alltid et smil om munnen og er positiv
-
Du snakker flytende norsk, er over 18 år, og har erfaring fra service, salg eller kjøkken
-
Du har erfaring fra å lede et team og er klar for nye oppgaver
Dersom du ikke har ledererfaring med sitter inne med en iver etter å utvikle deg både som person og karrieremessig så er det allikevel mulig å søke på stillingen og vokse i takt med oppgavene som blir tildelt.
Spørsmål til stillingene kan rettes til Pascal på e-post: stilling@pascal.no
Om PascalPASCAL DUPUY (født 1965 i Frankrike) kom til Norge som 21-åring og startet sin konditorkarriere ved SAS-hotellet i Bergen. I 1995 åpnet han sitt første konditori i Oslo. Pascal høster internasjonal anerkjennelse for sine produkter og er innlemmet i prestisjetunge selskap som Relais Dessert International og Guide des Croqueurs de Chocolat. Pascal er lidenskapelig opptatt av kvalitet og smak og han regnes som en av verdens beste konditorer.
I 1995 åpner han sitt første konditori i det verneverdige lokalet i Tollbugata 11 i Oslo. Her finner du bedriftens hjerte hvor Pascal med sine medarbeidere lager alle kakene med hemmelige oppskrifter. Han er den niende eieren av konditoriet som har eksistert siden 1895. Det opprinnelige konditoriet i Tollbugata (fra ca 1650) brant ned og ble først bygget opp igjen i 1870. I dagens butikk kan man beundre gammelt ærverdig treverk, glasstak og den fantastiske fresken malt av Åsmund Stray i 1895.
I 1998 blir han Slottets nabo og åpner et stort, moderne konditori i Henrik Ibsens gate 36. Der samles byfolk, forretningsfolk, kunstnere, mødre og politikere for å nyte en kake og en god espresso, spise varm lunsj eller middag. Spisestedet får daglig besøk fra slottet.
I 2005 åpner han spisested på St. Hans Haugen (Ullevålsveien 47) og i 2010 er det åpning av konseptet eksklusiv konditori-kaffebar på hjørnet Tollbugata 11 / Dronningensgate.
Det er sistnevnte konsept som skal videreføres i Prinsensgate 22 (åpning: september 2021) og VIA (House of Oslo, åpning: november/desember 2021).
Netthandel med postforsendelse og hjemkjøring har siden 2020 blitt en viktig inntektskilde og selskapet er solid med god inntjening.
Utmerkelser• 1991 og 1993: "Coupe du Monde de la Patisserie" i Lyon (Frankrike) 4 plass. (2 pl. i smak og kunstnerisk arbeid).
• 1998: Medlem i den prestisjetunge "Relais Dessert International" som består av de 80 beste konditorier i verden.
• 2001: Ærespris fra den franske regjering: Chevalier de l' Ordre du Merite Agricole.
• 2003: Medlem i det høyt renommerte "Academie Culinaire de France".
• 2018: Hans Majestet Kongens Gardes medalje.
Mer info og kontaktinfo:Hjemmeside med nettbutikk: www.pacal.no
Facebook: Pascal Konditori
Instagram: Pascal Konditori
Epost: post@pascal.no
Om bedriften
Pascal konditori tilbyr franske konditorvarer av svært høy kvalitet og deilig lunsj og middagsretter. Pascal har 6 konditorier/spisesteder/kaffebarer i Oslo. Les mer om Pascal på www.pascal.no.
Sektor
Privat
Nettsted
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
8088c5b0-1569-4779-87af-d921b894b669
- Sist endret
30. mars 2026
- Hentet fra
Stillingsregistrering
- Referanse
8088c5b0-1569-4779-87af-d921b894b669