Hopp til innhold

Vil du jobbe med data, prosessforbedring og KI?

Arbeidsgiver

Differ Strategy Consulting

Sted

Wergelandsveien 7, 0244 Oslo

Om jobben

Stillingstittel
Konsulent - Analytics
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
2
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk

Søk på jobben

Søk snarest mulig

Stillingen innebærer å gjennomføre prosjekter for noen av Norges og Nordens største og ledende selskaper -- innen alt fra datavarehus, analyse og kunstig intelligens til digitalisering og automatisering med ulike lavkodeverktøy.

Du får raskt mulighet til å jobbe i og forme kundeprosjekter, ofte i kombinasjonen av analyse og tradisjonell utvikling. De fleste er ute hos kunde med reelt ansvar fra første måned. Vi har en åpen og inkluderende kultur, der alle ansatte er med på å forme både selskapets retning og sin egen utvikling.

I Differ jobber vi med data, metoder og verktøy som skaper reell verdi: utvikling av modeller, algoritmer og analyser på store og ustrukturerte datamengder -- kombinert med teknisk implementering som gir varig effekt. Vi søker kandidater til både enheten som jobber mest med analyse og enheten som jobber med å designe og implementere prosessautomasjoner.

Vi har et sterkt forretningsfokus, og samarbeid med kunden om løsningens utforming er like viktig som selve teknologien. Du blir del av et utviklingsorientert miljø, og er med i hele prosessen fra analyse og design til ferdig løsning. Hos oss er det korte veier til både rådgiver- og prosjektlederroller.

Kvalifikasjoner:
  • Mastergrad innen teknologi-/ingeniørfag

  • 1-2 år relevant erfaring, nyutdannede kan også søke

  • Gjerne klar for oppstart i løpet av høsten 2026

Vi ser etter deg som har:
  • God IT-forståelse og analytisk legning

  • Evne til å jobbe med tall, logikk og kvantitative fag

  • Programmeringserfaring (minst ett språk)

  • Kompetanse og interesse for maskinlæring og annen AI

  • Interesse for analytics, datavisualisering eller systemutvikling

  • Kunnskap om databaser og ønske om å utvikle deg mot Data Engineering eller utvikling/integrasjoner

  • Gode kommunikasjonsferdigheter på norsk og engelsk

  • Nøyaktighet, tempo og høy grad av empati

Vi verdsetter mangfold og oppfordrer kandidater med ulik bakgrunn til å søke.

Arbeidssted:
Moderne lokaler i Wergelandsveien 7, ved Slottet i Oslo. Noe reise til kunder må påregnes.

Om bedriften

Differ er et konsulentselskap med enheter i Norge og Sverige som jobber med skandinaviske kunder innen ulike fagfelt.

Differ er en del av XLENT Consulting Group med 600 medarbeidere som omsetter for 750 millioner i året.

I Norge består selskapene av Xlent Oslo (IT-utvikling), Xlent Cyber Security, Folden Advisory (M&A og effektivisering) og Differ Strategy Consulting. Vi er samlokalisert og har et betydelig samarbeid på tvers av selskapene.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

781e8106-4732-41f4-895b-a66701750daa

Sist endret

13. mai 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

462875566

Lignende annonser

Laster lignende annonser