Universitetslektor i eiendomsmegling
Universitetet i Sørøst-Norge
Gullbringvegen 36, 3800 Bø i Telemark, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Universitetslektor i eiendomsmegling
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller skandinavisk
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest søndag 3. august
Om stillingen
Har du stor interesse for eiendomsmegling og har lyst å undervise våre bachelorstudenter i dette spennende fagfeltet?
Da har vi stillingen for deg. USN Handelshøyskolen har fra 01.10.2025, eller etter avtale, en ledig fast 100 % stilling som universitetslektor innen eiendomsmegling.
Hovedarbeidssted er ved Campus Bø i Telemark og stillingen er knyttet til Institutt for økonomi og IT, og nærmeste overordnede er instituttleder.
Ansvar og arbeidsoppgaver
- Undervisning og veiledning ved bachelorstudiet i eiendomsmegling.
- Undervisning og veiledning innen andre jusemner kan også bli aktuelt.
- Bidra til økt studiekvalitet, gjennomføring, utvikling av studieplaner og undervisningsmateriell.
- Emne- og programansvar, samt andre administrative oppgaver, kan tillegges stillingen.
- Bidra til faglig og administrativt samarbeid internt på fakultetet og eksternt med relevante aktører.
- Bidra til å utvikle fagmiljøet og vårt gode arbeidsmiljø. Tilstedeværelse på campus er viktig for å oppnå dette.
Undervisningen vil hovedsakelig foregå ved campus Bø på bachelor og eventuelt masternivå. Undervisning ved andre institutt og andre campus kan også bli aktuelt.
Om din nye arbeidsplass
USN Handelshøyskolen tilbyr bachelor- og masterutdanninger innen en rekke fagområder, samt en ph.d.-utdanning i Management. I tillegg til flere årsstudier og mange videreutdanningsstudier. USN Handelshøyskolen tilbyr økonomi- og lederutdanninger på deltid på campus og nett. Vi har alt fra enkeltemner på bachelornivå til årsstudium i ledelse eller full mastergrad som man kan ta ved siden av jobb.
Institutt for økonomi og IT tilbyr studiet «Bachelor i eiendomsmegling». Målet med studiet er å gi våre studenter faglige kunnskaper og ferdigheter slik at de er godt kvalifisert for å kunne arbeide som eiendomsmeglerfullmektig, andre stillinger som inneholder arbeid med fast eiendom og stillinger innen økonomi og administrasjon.
Som ansatt ved institutt for økonomi og IT får du spennende karrieremuligheter i et godt arbeidsmiljø bestående av 46 ansatte. Fagmiljøet bidrar med relevant kunnskap og forsking til næringsliv, offentlig virksomheter og organisasjoner. Du vil bli en av 5 faglige ansatte som underviser i spesialemner innen eiendomsmegling.
Her finner du mer informasjon om institutt for økonomi og IT.
Kvalifikasjoner
- Minimum juridisk embetseksamen, master i rettsvitenskap eller tilsvarende.
- Det legges særlig vekt på kompetanse innen feltene eiendomsmegling, kunnskap om eiendomsmeglerbransjen, relevant jus ved eiendomstransaksjoner og forretningsforståelse.
- Har solide muntlige og skriftlige språkkunnskaper i norsk, svensk eller dansk. Språkkunnskap må dokumenteres. Undervisningsspråket i stillingen er norsk.
- Har utdanningsfaglig kompetanse. Søkere som ikke har slike utdanningsfaglige kvalifikasjoner, kan ansettes med plikt til å kvalifisere seg innen to (2) år jf føringene i Forskrift om ansettelse og opprykk i forsker- og undervisningsstillinger.
Personlige kvalifikasjoner
- Gode pedagogiske evner, inkludert god evne til å formidle faget og veilede studenter.
- Evne til selvstendig arbeid, og samtidig være motivert for å dele kunnskaper.
- Samarbeidsorientert, og med evne til å bygge nettverk og skape tillit både internt og eksternt.
- Har en strukturert og systematisk tilnærming til arbeidet.
- Viser engasjement og motivasjon for stillingen.
Om krav til dokumentasjon på utdanningsfaglig kompetanse
Våre utdanninger skal være forskningsbaserte, både når det gjelder undervisningspraksis og innhold. Vi vil derfor at våre undervisere skal ha erfaring fra og vise motivasjon for å fokusere på utvikling av undervisningspraksis og samspillet mellom undervisning og forskning for å fremme læring.
Universitetet i Sørøst-Norge har i tråd med Forskrift om ansettelse og opprykk i forsker- og undervisningsstillinger nedsatt krav om at søkere på stilling som universitetslektor må kunne dokumentere ferdigheter i universitet- og høgskolepedagogikk, fagdidaktikk og digital kompetanse. Søkere som ikke har slike utdanningsfaglige kvalifikasjoner, kan ansettes med plikt til å kvalifisere seg innen to (2) år. Kurs i universitets- og høgskolepedagogikk vil bli tilbudt.
NB! Les mer om hvordan utdanningsfaglig kompetanse skal dokumenteres i søknaden.
Ved vurdering av søkere vil det bli lagt vekt på
- Faglige kvalifikasjoner.
- Relevant yrkeserfaring og/eller med forskningskompetanse.
- Undervisningserfaring og -kompetanse innen eiendomsmegling, jusemner innen eiendomsmegling og generelle rettslæreemner.
- Stort engasjement for studentenes læring og utvikling.
- Administrativ erfaring og kompetanse.
- Annen relevant kompetanse.
- Personlig egnethet og motivasjon for stillingen
Vi tilbyr
- Spennende og utviklende fagmiljø med stimulerende arbeidsoppgaver.
- Individuell kompetanseutviklingsplan og gode vilkår for kompetanse- og karriereutvikling for alle ansatte.
- Inkluderende arbeidsmiljø med engasjerte kollegaer.
- God pensjonsordning og gunstige vilkår i Statens pensjonskasse.
- Ansattgoder og fordeler, bl.a. mulighet for trening i arbeidstiden.
- Lønn som universitetslektor (kode 1009) i spennet NOK 563 412 – 711 095 per år. I særskilte tilfeller kan høyere lønn vurderes. Lønnsplassering etter ansiennitet og kompetanse. Fra lønna går lovfestet innskudd til Statens pensjonskasse.
Ansettelsen skjer på de vilkår som til enhver tid gjelder for ansatte i staten, og etter ansettelsen må du påregne at det kan skje endringer i arbeidsområdet.
Andre opplysninger
- Ansettelsesorgan er ansettelsesutvalget for undervisnings- og forskerstillinger ved Universitetet i Sørøst-Norge.
- Aktuelle søkere vil kunne bli innkalt til intervju og prøveforelesning.
- Den som ansettes, må rette seg etter de lover, forskrifter og avtaler som til enhver tid gjelder for stillingen.
- Universitetet i Sørøst-Norge ønsker å ansette personale som gjenspeiler mangfoldet i befolkningen, og vi ønsker alle kvalifiserte søkere velkommen. Vi arbeider for å utvikle oss videre som en inkluderende arbeidsplass og for å tilrettelegge arbeidsplassen for de som har behov for det. Har du perioder i livet hvor du ikke har vært i arbeid, utdanning eller opplæring er du også velkommen til å søke arbeid hos oss.
- Instituttet har få kvinner tilsatt i vitenskapelige stillinger, og kvinner oppfordres derfor spesielt til å søke.
- I henhold til offentlighetslovens § 25 2. ledd kan opplysninger om søkeren bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli oppført på søkerlisten. Søkere vil bli varslet dersom slik anmodning ikke tas til følge.
Kontaktinformasjon
For spørsmål om stillingen:
Amanuensis Lars Sanden, lars.sanden@usn.no / 90 651 993
Instituttleder Ingeborg Nordbø, ingeborg.m.nordbo@usn.no / 97 003 620
For spørsmål om søknadsprosessen:
Personalrådgiver Kari Ann Sommerset kari.a.sommerset@usn.no
Slik søker du
Registrer din søknad og CV med vedlegg elektronisk via rekrutteringsportalen Jobbnorge.
NB: Det er søkers eget ansvar å sørge for at all etterspurt dokumentasjon har blitt lastet opp til søknaden innen søknadsfristens utløp.Følgende dokumenter SKAL legges ved søknaden:- Attesterte kopier av vitnemål fra høgskole/universitet og attester.
- Har du høyere utdanning fra utlandet må den godkjennes av Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse. Du må ha sendt inn søknad for godkjenning innen søknadsfristen til denne stillingen utløper. Legg ved kvittering på søknad eller vedtak når du søker. Godkjenningen må ettersendes og er en forutsetning for ansettelse.
- Dokumentere ferdigheter i universitet- og høgskolepedagogikk, fagdidaktikk og digital kompetanse. Hvordan det skal dokumenteres kan du lese mer om på våre nettsider Jobbe hos oss?
- Søkere som ikke har slike utdanningsfaglige kvalifikasjoner, kan ansettes med plikt til å kvalifisere seg innen to (2) år. Kurs i universitets- og høgskolepedagogikk vil bli tilbudt.
- For internasjonale søkere må språkkompetansen dokumenteres og tilsvare minimum B2-nivå i det felles europeiske rammeverket for språk (CEFR).
- Kontaktinformasjon til tre referanser.
Forskningsområdet for stillingen kan omfatte teknologier nevnt i Eksportkontrolloven. Relevant godkjennelse eller sikkerhetsklarering kan derfor bli etterspurt.
All dokumentasjon skal være på et skandinavisk språk eller på engelsk og eventuelle oversettelser må være attesterte.
Her kan du lese mer om søknadsprosessen til vitenskapelige stillinger ved Universitetet i Sørøst-Norge.
Universitetet i Sørøst-Norge er Charter & Code sertifisert av EU-kommisjonen, og har rettigheter til å bruke logoen HR Excellence in Research (HRS4R). Universitetet er også medlem i nettverket EURAXESS, som bidrar til gode arbeidsforhold for mobile forskere.
USN
Dette er USN!
. Video: https://www.youtube.com/watch?v=SViTC1wg3I8Om bedriften
Universitetet i Sørøst-Norge (USN) er blant landets største høyere utdanningsinstitusjoner, med rundt 18 000 studenter og 1900 ansatte.
USN er universitet nær deg. Her jobber vi sammen for å finne løsninger. For lokalsamfunnet, verden og alle oss som bor her. På våre campuser fra fjord til fjell vil du jobbe i nærheten av hjemstedet ditt på sørøst-landet. Her gjør du en meningsfull jobb blant yrende studentliv og innovative forskningsmiljøer. Du får en arbeidsplass som er tett på de store samfunnsutfordringene – og samtidig nær løsningene på dem. Et arbeid vi gyver løs på med våre aller beste virkemidler: utdanning og forskning.
Vi tilbyr profesjonsorienterte og arbeidslivsrettede utdanninger, forskning og kunnskapsformidling med høy internasjonal kvalitet. Som ansatt får fordype deg i ditt eget felt, samtidig som du har tilgang til en buffet av muligheter for utvikling og læring. Gjennom de offisielle kanalene – og gjennom et nettverk av kunnskapsrike og rause kollegaer som kan mye om mangt.
USN er resultatet av fusjoner mellom tidligere høyskoler. Høyskolen i Sørøst-Norge ble dannet 1. januar 2016 da Høyskolen i Buskerud og Vestfold fusjonerte med Høyskolen i Telemark. Høyskolen fikk universitetsstatus i 2018. Rektoren vår heter Pia Cecilie Bing-Jonsson.
Les mer om hvordan det er å jobbe på Universitetet i Sørøst-Norge.
Sektor
Offentlig
Nettsted