Hopp til innhold

Senior Mekanisk Ingeniør – din mulighet til å påvirke teknologi, struktur og retning

Arbeidsgiver

SAFELINK AS

Sted

3920 Porsgrunn

Om jobben

Stillingstittel
Senior Mekanisk Ingeniør
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1

Søk på jobben

Frist: Tirsdag 14.04.2026

Hva om du kunne kombinere avansert mekanisk design med reell påvirkning på hvordan et engineering-miljø jobber?

Safelink er i en spennende fase der selskapet går fra prosjektbasert utvikling til mer strukturert industrialisering og kommersialisering. Nå ser de etter en Senior Mekanisk Ingeniør som vil være med å forme både løsningene – og måten de utvikles på.

Rollen – mer enn bare design

Dette er ikke en “ren konstruktørrolle”. Du vil være tett på både teknologi, mennesker og prosesser. Du jobber med design og beregninger i det daglige, men samtidig får du ansvar for å skape struktur, sikre kvalitet og bidra til at engineering-teamet jobber smartere og mer helhetlig. Du får følge produktene hele veien – fra idé og analyse til ferdig løsning i drift offshore.

Hva du faktisk vil gjøre

Du vil være involvert i:

  • Utvikling og design av mekaniske løsninger i SOLIDWORKS
  • Beregninger og tekniske vurderinger innen stål, trykk og materialvalg
  • Videreutvikling av tegnearkiv, PDM og teknisk dokumentasjon
  • Samarbeid med DNV og sertifiseringsprosesser
  • Oppfølging av leverandører og produksjon – også internasjonalt
  • Teknisk sparring med prosjektledere, kunder og salg

Samtidig vil du bidra til mer standardisering, bedre struktur og økt gjenbruk av løsninger – noe som er helt sentralt i Safelinks videre vekst

Hvorfor dette er en spennende mulighet

  • Du får påvirke hvordan engineering skal jobbe fremover
  • Du går inn i et selskap med teknologi som allerede er i drift internasjonalt
  • Du blir en del av et lite, kompetent miljø med korte beslutningsveier
  • Du får jobbe både operativt og mer strategisk
  • Det foreligger reelle muligheter for å ta mer ansvar over tid, enten faglig eller som leder

Hvem vil trives her?

  • Du har erfaring med mekanisk design og liker å forstå helheten
  • Du motiveres av å forbedre, strukturere og skape gode løsninger – både teknisk og i måten teamet jobber på. 
  • Du trives i dialog med både kolleger, kunder og leverandører, og liker å se at det du utvikler faktisk blir brukt.
  • Hos oss settes mangfold høyt – vi oppmuntrer spesielt kvinner til å søke. Vi verdsetter ulike personligheter, både introverte og ekstroverte, og vet at mangfoldige team skaper de beste løsningene.

Praktisk informasjon

  • Arbeidssted: Porsgrunn
  • Arbeidstid: Fleksibel arbeidshverdag med kjernetid
  • Reise: Noe internasjonal reisevirksomhet må påregnes
  • Goder: Konkurransedyktige lønnsbetingelser, gode pensjons- og forsikringsordninger, lunsj, mobil/bredbånd

 

Interessert i å vite mer?

Ta kontakt med Batne v. Stig A. Gåre Andresen eller Tommy Westby for ytterligere informasjon. Din CV og søknad registreres ved å trykke på søknadslinken. Av hensyn til personvern/GDPR har vi ikke mulighet til å behandle søknader mottatt per e-post. Alle henvendelser blir behandlet konfidensielt, om ønskelig også overfor oppdragsgiver frem til en søknad foreligger.

 

Vi er Batne, et rekrutterings- og bemanningsbyrå som siden 2008 har rekruttert ledere, fagspesialister og medarbeidere til næringslivet i Vestfold og Telemark. Kundene får hjelp med å finne de rette folka og kandidatene med å finne den rette jobben, enten det gjelder et vikariat, et midlertidig engasjement eller en kollega for livet. Vi tror på at alle ønsker å investere tiden sin sammen med folk som gjør dem bedre, og vi skaper arbeidsforhold man ser tilbake på med glede. Dette kaller vi å være nøkkelen til riktige ansettelser.

Kontaktpersoner for stillingen

Stig A. Gåre Andresen

Rekrutteringsrådgiver / Daglig leder i Batne

+4792029312

stig@batne.no

Tommy Westby

Kandidatrådgiver i Batne

+4792255180

tommy@batne.no

Om bedriften

Om Safelink

Safelink er et norsk teknologiselskap etablert i 2012, med kontorer i Norge, Finland og Nederland, samt partnere i Australia, Canada, Kina, India og USA. Vi har utviklet banebrytende hiv-kompensatorer og støtdempere som brukes innenfor havvind, olje og gass, og marine operasjoner. Denne teknologien reduserer effekten av bølger og gjør tunge løft til havs nesten like stabile som på land. Våre løsninger øker sikkerheten og forbedrer værvinduet ved installasjon av store strukturer til havs. Vi utvikler, bygger og eier utstyr for utleie og salg. Kundene våre er i hovedsak internasjonale og vi har operasjoner over hele verden. Vi er stolte over å bidra til energiomstillingen og energisikkerheten.

Klar for å bli med på reisen?
 

Safelink – we remove dynamics!

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

6b0ddfff-039a-4219-a76c-2f9cc63c8c57

Sist endret

25. mars 2026

Hentet fra

recman

Referanse

471230

Lignende annonser

Laster lignende annonser