Vil du ta en nøkkelrolle i vekstreisen til et av Norges største transportkonsern? Toten Transport søker CFO!
Toten Transport AS
Hunnselvvegen 14, 2830 Raufoss
Om jobben
- Stillingstittel
- CFO
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidsspråk
- Norsk
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidssted
- Hybridkontor
Søk på jobben
Søk senest mandag 6. april
Toten Transport skal være den foretrukne transport- og logistikkpartneren for næringslivet, med fokus på gode transport- og logistikkopplevelser for kundene både lokalt, regionalt, nasjonalt og internasjonalt. Vi er på en utviklingsreise og hos oss vil du få stor påvirkningskraft til å rigge oss for fremtiden.
Vi søker nå en CFO som er strategisk og forretningsorientert i tankesettet. Du vil bygge en fremtidsrettet økonomifunksjon og bidra aktivt til konsernets videre vekst og utvikling. I rollen vil du være en virksomhetskritisk sparringspartner og yte beslutningsstøtte, og ha en sentral rolle opp mot konsernstyret og i underliggende datterselskaper. Som CFO må du samtidig like å være tett på driften, slik at du hver dag bidrar til verdiskapning ved å sikre god styringsinformasjon.
Noen konkrete ansvarsområder-
Være sparringspartner og yte beslutningsstøtte i virksomhetskritiske problemstillinger
-
Lede og utvikle konsernets økonomi- og regnskapsfunksjon
-
Sikre helhetlig økonomistyring, rapportering og etterlevelse av lover og regelverk
-
Bidra til forbedrings- og utviklingsarbeid innen økonomi, systemer og arbeidsprosesser
-
Overordnet ansvar for økonomi, finans og IT i konsern
-
Styrearbeid
Styret og eierne har tydelige ambisjoner for videre vekst og utvikling. Det er uttalt mål om å løfte omsetningen mot ca. 2 mrd. kroner innen 2030. Veksten skal komme både gjennom organisk utvikling av eksisterende virksomheter og gjennom strategiske oppkjøp og tettere samarbeid med andre aktører.
Som du forstår, er det en spennende fremtid selskapet står foran, og som du kan få ta del i. Så -- hvem ser vi etter?
Vi tror at du har jobbet i eller med komplekse konsernstrukturer, gjerne med flere juridiske enheter og i en nordisk/internasjonal virksomhet. Du har solid erfaring med IT-systemer og har deltatt aktivt i implementering eller forbedring av økonomi- og/eller driftsstøttesystemer.
Transportbransjen er en typisk lavmarginbransje med høyt volum og mange oppdrag. Detaljkontroll og disiplin, kostnadsoppfølging og optimal utnyttelse av kapasitet er sentralt for oss, og for å lykkes som CFO må du være kremmer mer enn en forvaltningsøkonom. Du trives med å regne på marginer, volumer og detaljer, og forstår hva som ligger i og bak prosentene.
For å lykkes i rollen tenker vi at du har følgende bakgrunn:-
Relevant høyere utdanning innen økonomi/regnskap/finans
-
Erfaring fra tilsvarende rolle innen økonomi og virksomhetsstyring er en fordel, men har du ambisjoner om å ta steget opp til en rolle som CFO, er du selvfølgelig velkommen til å søke
-
Erfaring med budsjett, prognoser, rapportering og analyser
-
God forståelse for lover og regelverk innen regnskap, skatt og avgift
-
God digital forståelse og erfaring med økonomisystemer og rapporteringsverktøy
-
Ledererfaring og evne til å utvikle medarbeidere
-
Gode skriftlige og muntlige kommunikasjonsevner, også på engelsk
-
Erfaring fra konsern er en fordel
Vi vil være fleksible, men rollen krever også en høy grad av tilstedeværelse ved hovedkontoret vårt på Raufoss. Vår kultur er preget av åpenhet, læringsvillighet og kontinuerlig forbedring, og vi ønsker å skape suksess sammen. Vil du være med oss på reisen?
Er du nysgjerrig på å høre mer om denne muligheten? Ta en uforpliktende prat med våre rådgivere i The Assessment Company; Hege Langfeldt, tlf. 959 31 434 eller Sigurd Beidel, tlf. 489 99 525. Du kan også vise din interesse ved å sende oss CV og søknad innen 6. april 2026.
Vi ser frem til å høre fra deg!
Om bedriften
Toten Transport skal forenkle kundens transportopplevelse med gode systemer og presise leveranser. Konsernet er et av de største privateide transportselskap i Norge med en omsetning på over 1 mrd. kroner i 2024. Selskapet har 175 ansatte og beskjeftiger mer enn 500 bileiere/sjåfører. Virksomheten dekker nasjonal og internasjonal biltransport, spesialtransport, samt spedisjon, fortolling, lagring -og terminaltjenester.
Hovedkontoret ligger på Raufoss med avdelingskontor på Brumunddal og i Stokke. Videre har vi datterselskapene Toten Transport Oslo AS, Toten Transport AB Sverige med 2 avdelinger, Toten Transport OY Finland, Toten Transport Danmark AS, samt Toten Transport-selskaper i Litauen og Estland. Øvrige selskaper som er en del av konsernet er Multisped AS, Jakobsen Transport AS og Trondheimsterminalen AS. Les mer om oss på www.toten-transport.no
Sektor
Privat
Nettsted
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
5bebeea9-d746-4785-9926-0483dfb43d95
- Sist endret
16. februar 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
450795239
Lignende annonser
Arbeidsgiver
Toten Spesialtransport As
Sted
Vestre Toten
Arbeidsgiver
Stensli Gjenvinning AS
Sted
Brumunddal
IT-medarbeider
Arbeidsgiver
Toten Transport AS
Sted
Raufoss