Hopp til innhold

Seksjonssjef systemutvikling SATCOM

Arbeidsgiver

Cyberforsvarets CIS regiment, Forsvaret

Sted

Rødskiferveien 20, 1352 Kolsås

Om jobben

Stillingstittel
Seksjonssjef systemutvikling SATCOM
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk

Søk på jobben

Søk senest fredag 8. mai

Cyberforsvaret er Forsvarets fremste ressurs i utviklingen mot et nettverksbasert forvar. Cyberforsvarets CIS-regiment (CCR) skal planlegge og gjennomføre CIS-støtteoperasjoner: Levere en helhetlig tjenesteleveranseansvar innen kommunikasjonstjenester, samle fagressurser og sikre evne til å følge teknologiutviklingen.

For ytterligere informasjon om Cyberforsvaret (CYFOR) og Forsvaret generelt, se www.forsvaret.no.

Nettverksavdelingen har ledig fast stilling som Seksjonssjef systemutvikling SATCOM. Arbeidssted er Kolsås.

Nettverksavdelingen (NVA) er en underavdeling i CCR. NVA har personell på flere lokasjoner hvor Kolsås, Reitan og Eggemoen er lokasjon for de fleste ansatte. Avdelingen skal på vegne av Forsvaret ha evne til å levere robust, sikker kommunikasjon over radio, satellitt, fiber og radiolinje. Dette innebærer daglig drift, vedlikehold, fremskaffelse og forvaltning av Forsvarets infrastruktur og CIS-systemer, for å sikre at CIS-tjenester er tilgjengelig i alle faser.

Ønsker du å bidra til Forsvarets videre utvikling? Da oppfordrer vi deg til å søke. Vi ser frem til å motta din søknad!

Arbeidsoppgaver

  • Lede og koordinere seksjonen, samt sikre leveranser i henhold til gjeldende avtaler og krav.
  • Personalansvar.
  • Koordinere roller, oppgaver og prioritere ressurser i seksjonen
  • Iverksette korrektiver og rapportere i linjen ved kvalitetsbrist og avvik
  • Bidra med kompetanse innenfor ulike studier, leveranser og prosjekter

Kvalifikasjoner

  • Bachelor eller tilsvarende utdanningsnivå fra fagskole/høyskole/universitet innen relevant fagområde. Med relevant fagområde menes høyere utdanning innen ledelse, organisasjon eller tekniske fag
  • Annen utdanning og/eller spesiell relevant arbeidserfaring, kan etter vurdering kompensere for manglende formell utdanning
  • Minimum 1 års ledererfaring
  • God muntlig og skriftlig fremstillingsevne på norsk og engelsk
  • Minimum 3 års tjenesteerfaring innen teknisk tjeneste
  • Førerkort klasse B eller B78 (automatgir)
  • Må kunne sikkerhetsklareres for Strengt Hemmelig og og Cosmic Top Secret før tiltredelse (for mer informasjon om sikkerhetsklarering, se www.nsm.no)

Ønskelige kvalifikasjoner:

  • God kjennskap til Forsvaret og Forsvarets kommunikasjonsinfrastruktur
  • Sertifisering fra Cisco og erfaring fra nettverksdrift

Attester og vitnemål må legges ved søknaden. Kopi av førerkort klasse B eller B78 lastes opp som vedlegg.

Avsluttet høyere utdanning gjennomført utenfor Norge, må være godkjent av Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse. Godkjenning utført av NOKUT aksepteres også. Godkjenning må dokumenteres.

Personlige egenskaper

Vi vil legge stor vekt på vår helhetsvurdering av deg gjennom intervjuprosessen. Egenskapene under er de vi mener vil bidra mest til suksess i stillingen:

  • Fremstår som samarbeidsorientert og bidrar positivt til teamets dynamikk
  • Oppleves som løsningsdyktig og konstruktiv i møte med utfordringer
  • Utstråler trygghet og skaper tillit i samspill med andre
  • Tilpasningsdyktig og fleksibel i ulike situasjoner
  • Har en kommunikasjonsstil vi vurderer som klar og hensiktsmessig for vår arbeidsform
  • Passer naturlig inn i vår arbeidskultur og bidrar til et godt arbeidsmiljø

Vi tilbyr

Vi tilbyr våre ansatte ordninger og aktiviteter som er ment til å bidra til økt arbeidsglede og motivasjon

  • En spennende jobb med et viktig samfunnsoppdrag
  • Jobb i et av Norges fremste og største militærteknologiske fagmiljø
  • Fleksibel arbeidstid
  • Mulighet til å trene i arbeidstid, inntil to timer pr uke. På Kolsås har du tilgang til svømmehall og andre treningsfasiliteter.
  • Mulighet til å søke om barnehageplass i en av Bærums beste barnehager
  • Gratis parkeringsmulighet og gangavstand til Kolsås T-banestasjon
  • Medlemskap i Statens pensjonskasse med gode låne-, pensjons- og forsikringsordninger (http://spk.no)

Du vil få lønn som seksjonssjef stillingskode 1211, kr  850 000 - 950 000  brutto per år, avhengig av kvalifikasjoner. For særskilt godt kvalifiserte søkere kan høyere lønnsplassering vurderes. Av lønnen trekkes 2% lovbestemt innskudd til Statens pensjonskasse.

Kontaktinformasjon

Risøy, Bård, Avdelingssjef SATCOM, +47 990 96 431

Arbeidssted

Rødskiferveien 20
1352 Kolsås

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Forsvaret

Referansenr.: 5083416781
Stillingsprosent: 100%
Fast
Søknadsfrist: 08.05.2026

Kontaktperson for stillingen

Risøy, Bård

Avdelingssjef SATCOM

+47 990 96 431

Om bedriften

En jobb i Forsvaret er noe mer enn en jobb. Forsvarets viktigste oppgave er å skape sikkerhet for Norge og trygghet for befolkningen. Uansett hvilken stilling du har, er du med på å ivareta landets og fellesskapets interesser. For å verne om alt vi har og alt vi er, må vi selv leve ut de verdiene vi er satt til å forsvare. Vi ønsker derfor ansatte som bidrar til en god kultur ved å vise respekt og ta ansvar for hverandre, og ha mot til å handle riktig og våge å si ifra.

Som en del av Cyberforsvaret er du med på å drifte, sikre og forsvare Forsvarets datasystemer, nettverk og høyteknologiske plattformer mot angrep i og fra cyberdomenet.

I Forsvaret er det ønskelig at arbeidsstyrken i størst mulig grad skal gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Vi oppfordrer kvalifiserte kandidater til å søke, uavhengig av kjønn, kulturell bakgrunn, hull i CV-en eller funksjonsevne. Vi vil sørge for tilrettelegging på arbeidsplassen hvis det er behov for dette. Noen av Forsvarets stillinger kan ha egne helsekrav og krav til fysisk skikkethet.

I henhold til offentlighetsloven § 25 andre ledd kan opplysninger om søkeren bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli oppført på søkerlisten. Det er egne regler for militære stillinger.

Forsvaret benytter elektronisk søknadsbehandling. Attester og vitnemål legges ved søknaden. Høyere utdanning gjennomført utenfor Norge må være offentlig godkjent av NOKUT eller Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse. Godkjenningen må dokumenteres.

Det blir gjennomført bakgrunnsjekk når sikkerhetsklareringen gjennomføres.

Les mer om jobb i Forsvaret.

Sektor

Offentlig

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

56e427c9-a074-47b2-b739-141b3345b5bc

Sist endret

24. april 2026

Hentet fra

talentech

Referanse

e1f643bce6264ad6bc8e3492ea3a91da

Lignende annonser

Laster lignende annonser