Lærling Ekstruder
Skretting AS
Sjøhagen 15, 4016 Stavanger
Om jobben
Stillingstittel
Lærling Ekstruder
Type ansettelse
Lærling, heltid 100%
Antall stillinger
1
Har du ett ønske om å fullføre læretiden din i en unik lærebedrift, med faglige utfordringer, kjekke kollegaer, hvor du er med å bidra til å møte verdens økende matbehov? Hos en arbeidsgiver hvor det er høyt under taket, og hvor mulighetene er mange? Da ønsker vi å høre fra deg!
Til fabrikken i Stavanger søker Skretting lærling i kjemiprosess. Vi ser etter deg som er initiativrik, ansvarsfull, god til å samarbeide og interessert i lære mer om produksjon av fôr til havbruksnæringen.
Litt om hva du vil få være med på som lærling i kjemiprosess:
- Som lærling har du i samarbeid med operatørene våre ansvar for produksjon av kvalitetsfôr.
- Ekstrudering, regulering og kontroll av prosess og produkt.
- Få være med å styre prosessen fra vårt kontrollrom.
- Du vil få være med å planlegge og forme din egen arbeidshverdag.
- Opplæring av hele prosessen i de forskjellige avdelingene.
Hva ser vi etter i en lærling?
- Gjennomgått, og bestått relevant fagutdannelse (VG2 og eventuelt VG3 der det er relevant)
- Engasjement for faget, lærevillighet og pålitelighet er egenskaper vi er opptatt av.
- Videre ønsker vi oss lærlinger med en positiv innstilling, og som har gode samarbeidsevner.
Hva kan vi som lærebedrift tilby:
- Kvalitet i fagopplæringen og et godt læringsmiljø
- Faglig dyktige kollegaer som skal følge deg i hele din tid som lærling, for å sikre deg variert praksis og innføring i faget i henhold til læreplanen
- Et godt og uformelt arbeidsmiljø, med kort tjenestevei og dyktige kollegaer med ett sterkt faglig engasjement.
- Lærlingelønn etter tariffavtale
Du søker lærlingplass ved å trykke "søk" inne på våre sider. Da er det fint om du laster opp en søknad, hvor du skriver litt om deg selv og din motivasjon for å bli lærling i det faget du har valgt. Du må i tillegg legge ved vitnemål for VG1, samt terminutskrift for VG2 og en enkel CV. Husk å markere søknaden med hvilket fagfelt du søker innenfor
Om bedriften
Fiskeoppdrett er en av Norges største eksportnæringer, og Skretting er blant pionerene i bransjen. Hos oss får du være del av en spennende industri i vekst. Med våre høykvalitetsprodukter kan oppdrettere over hele verden produsere sunn og delikat sjømat på en bærekraftig måte. Skretting produserer hvert år 2 millioner tonn fôr til mer enn 50 fiskearter og reker. I Norge er vi 250 ansatte, med fabrikker i Stavanger, Averøy og Stokmarknes. Skretting eies av det internasjonale fôrkonsernet Nutreco som har hovedkontor i Nederland.
www.skretting.no.
Sektor
Privat