Hopp til innhold

Stasjonsleder

Arbeidsgiver

Autoleie Nordland AS

Sted

Roald Amundsens gate 8, 8300 Svolvær, Norge, 8300 Svolvær

Stillingsannonsen er inaktiv.

Om jobben

Stillingstittel
Stasjonsleder
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller engelsk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Arbeidssted: Solvær by / lufthavn

Oppstart: Så snart som mulig - intervjuer kjøres forløpende

Stillingsprosent: 100 prosent

Arbeidsoppgaver

Som stasjonsleder har du ansvar for hele utleiestasjonens resultater, både økonomisk og i forhold til våre kvalitetsstandarder. Gjennom egen innsats og coaching av de ansatte skal du levere ett resultat som møter kjedens og eieres krav til inntjening og servicegrad. Hverdagen vil også bestå av utstrakt kundekontakt både ansikt til ansikt og pr. telefon og mail. Her må du lede gjennom eksempel og ha en utpreget salgs- og service innstilling.

  • Yte utmerket kundeservice i alle situasjoner 

  • Overoppsyn med stasjonens nøkkeltall og motivasjon av ansatte for å nå stasjonens mål

  • Flåtestyring og prising av produkter i markedet

  • Resultat og budsjett ansvar

  • Personal ansvar

  • God økonomiforståelse

  • Presentasjon og innsalg av våre produkter til kunde på en best mulig måte

  • Organisere daglige reservasjoner i forhold til tilgjengelig flåte

  • Rapportering og annet forefallende kontorarbeid

  • Håndtere telefon og epost henvendelser  

Kvalifikasjoner

Som stasjonsleder vil du også møte kunder hver dag. Du representerer Sixt Bilutleie og er genuint opptatt av service og trives med kundekontakt. Du stiller høye krav til våre produkter og hvordan vi presenterer disse, med ett ønske om å overgå kundens forventinger. Ved å levere en premium opplevelse, samtidig som du motiverer og hjelper andre ansatte til å gjøre det samme er du med å bygger Norges beste bilutleiekjede.   

  • Minimum førerkort klasse B (manuelt og automatgir)

  • Plettfri vandel (Politiattest)

  • Genuin serviceinnstilling og gode mellommenneskelige ferdigheter

  • Gode salgs ferdigheter

  • Strukturert og evne til å styre logistikk i en stadig skiftende hverdag

  • God økonomisk forståelse

  • Offensiv med lederegenskaper, integritet og påvirkningskraft

  • Flytende norsk / engelsk muntlig og skriftlig

  • Datakunnskaper (Microsoft Office). 

Vi tilbyr

Som stasjonsleder i Sixt Bilutleie vil du få en utfordrende og variert hverdag med mulighet til å lede og forme en engasjert og serviceinnstilt avdeling. Du vil være en del av en organisasjon med flinke kolleger som alle ønsker å yte det beste for våre kunder. Som del av et team vil din innsats utgjøre en forskjell, og verdsettes deretter. Vi har gode trenings- og utviklingsprogram som alle våre ansatte følger, samt konkurransedyktige vilkår. For den rette vil det også være utviklingsmuligheter innen organisasjonen. 

Om bedriften

Sixt Bilutleie er en internasjonal bilutleiekjede med 4500 utleiestasjoner i 118 land.  Sixt er verdens største BMW kunde og er kjent for å tilby premium biler i hele verden. Sixt er en premium utleiekjede med sterkt fokus på service, kvalitet og sikkerhet.  I Norge har vi 70 utleveringssteder og er til stede på alle de store flyplassene. Sixt i Norge har mer enn 50 års erfaring med mobilitet, og har drevet en landsdekkende kjede i 20 år. Det er Autoleie AS konsernet som har franchise rettighetene for Sixt i Norge, og har hovedkontor i Kristiansand. Konsernet er opptatt av å drive en sunn drift og har levert bransjens beste resultater de siste årene.  

Sektor

Privat

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

40768a73-a950-4954-afbf-f30e1d7e010c

Sist endret

28. desember 2025

Hentet fra

mojob

Referanse

ab9fc5e8-a809-4de3-a8dd-b50da1f604e8

Lignende annonser