Ferievikarer ved hjemmetjenesten i Nesna
Nesna kommune
Havnevegen 18, 8700 Nesna, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Ferievikarer ved Hjemmetjenesten i Nesna
Type ansettelse
Sesong, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
10
Søk på jobben
Søk senest lørdag 1. mars
Hjemmetjenesten i Nesna kommune har flere spennende sommerjobber ledige!
Vårt helsehus i Havnevegen 18 ligger vakkert til ved båthavna i Nesna, og som rommer idag legetjenester, sykehjem med eget kjøkken og hjemmetjenesten.
Hjemmetjenesten har startet et nybrottsarbeid etter mål fra stortingsmeldingene "Leve hele livet" og "Bo trygt hjemme".
Vi leverer i dag tjenester i 20 heldøgns omsorgsboliger, og tjenester hjemme hos den enkelte bruker.
Hjemmetjenesten er i dag er et spennende tverrfaglig arbeidsteam med autoriserte sykepleiere, vernepleiere og helsefagarbeidere.
Vi søker ferievikarer i tidsrommet 1. juni til ca. 1. september 2025. Vi håper du kjenner lysten til å være en av våre sommervikarer i sommer 2025?
Vi har behov for autoriserte sykepleiere/vernepleiere, hjelpepleiere/helsefagarbeidere, omsorgsarbeidere, og pleiemedarbeidere/hjemmehjelpere.
Vi søker også deg som er student eller elev og som ønsker arbeidserfaring.
Kvalifikasjonskrav
Vi har behov for:
- Autoriserte sykepleiere/vernepleiere
- Hjelpepleiere/helsefagarbeidere/omsorgsarbeidere
- Hjemmehjelpere
- Pleiemedarbeidere
- Studenter med påbegynt helse-/sosialfaglig utdanning
Som ferievikar må du
- Ha gode samarbeidsevner og være engasjert i arbeidet
- Fordel med førerkort kl B (ikke påkrevd for alle)
- Ha evne til å arbeide selvstendig
- Ha god arbeidskapasitet
- Kunne kommunisere godt på norsk, både muntlig og skriftlig
- For utenlandske søkere kreves norsk på B1 nivå
- Politiattest er påkrevd
Vi tilbyr
- Autoriserte sykepleiere/vernepleiere eller helsefagarbeidere/hjelpepleiere som kan ha ansvarsvakt, og som jobber minimum 6 uker fra 01.07.2024 - 11.08.2024 kompenseres med en bonus på kr. 20.000,-
- Studenter (sykepleierstudent og vernepleierstudent) som er ferdig med 2/3 av studiet vil få lønn som ferdig utdannet sykepleiere/vernepleiere
- Det gis minst 10 års ansiennitet for ferdig utdannede sykepleiere og vernepleiere med norsk autorisasjon
- En slående vakker natur, både til lands og til havs
- Ansettelse på kommunale vilkår, og lønn etter kvalifikasjoner og ansiennitet
- God pensjonsordning, yrkesskade- og gruppelivsforsikring
- Vi tilbyr opplæring, spennende arbeidsoppgaver, et godt arbeidsmiljø og trivelige kolleger
Kontaktperson for stillingen
Om bedriften
Nesna er en kommune på Helgeland i Nordland. Den lille kommunen har det meste; utdanning, kultur, friluftsliv, industri og landbruk. Her finner du det gode liv! Næringslivet i Nesna er rikt og variert. Vi er opptatt av at innbyggere skal lykkes. Nesna er i utvikling!
Her får du tid og rom til å leve, fritt for stress. Her er ingen rushtid eller kø.
Det er garantert kort vei til jobb, aktiviteter og skole. Man får mer tid sammen.
Nesna er en trygg og inkluderende kommune, der mangfoldet trives.
8 grunner til å velge Nesna - Velgnesna.no
Sektor
Offentlig
Nettsted