Ønsker du å jobbe som lærer på NTG Lillehammer?
Norges Toppidrettsgymnas Lillehammer AS
Kleivbakken 9, 2618 Lillehammer
Om jobben
Stillingstittel
Faglærer
Type ansettelse
Engasjement, deltid
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
3
Vi har ledige midlertidige stillinger innenfor fagområdene:
-
Engelsk
-
Norsk
-
Rettslære
-
Spesialpedagogikk
Andre fag kan også være aktuelle.
Vi leter etter engasjerte lærere (inntil 200%) som brenner for å bidra til god opplæring og et godt læringsmiljø for våre toppidrettselever.
Elevene kombinerer skolegang med toppidrettssatsing, noe som er krevende. NTG er en skole på idrettens premisser og vi skal derfor være gode på å tilrettelegge for elevenes idrettslige satsning.
Toppidrettselevene ved NTG Lillehammer får helhetlig og individuell oppfølging. Dette betyr en god balanse mellom skole og trening, og dette får vi til gjennom et nært samarbeid mellom eleven og dedikerte lærere og trenere.
Individuell og helhetlig oppfølging gir gode resultater -- mange store idrettsprofiler har startet sin karriere hos NTG.
Vi tror på at det er i fellesskap man lykkes. Derfor dyrker vi en utviklingskultur hvor vi skal gjøre hverandre gode, der våre ansatte og våre elever løfter og driver hverandre frem.
Derfor sier vi at vi er gode alene, men best sammen.
(https://ntg.no/om-ntg/)
-
har glede og brenner for at elevene mestrer idrett og skole
-
er kvalifisert som lærer i videregående opplæring
-
forstår og tilrettelegger i tråd med NTG-modellen «Helhetlig og individuell oppfølging» https://ntg.no/om-ntg/
-
er en tydelig, fleksibel og trygg klasseleder
-
har gode samarbeidsevner
-
er positiv, fleksibel og løsningsorientert
-
har ambisjoner på elevens vegne
-
stor arbeidskapasitet
-
Et godt arbeidsmiljø med dyktige og utviklingsorienterte kolleger som bryr seg om elevene
-
Gode treningsfasiliteter
-
Elever med stor trivsel på skolen
-
Gode pensjonsrettigheter og lønn etter tariff
Om bedriften
Norges Toppidrettsgymnas Lillehammer er en privatskole med studiespesialiserende utdanningsprogram for toppidrettsungdom fra hele Norge. Skolen eies av stiftelsen Norges Toppidrettsgymnas, som en av 7 videregående skoler i Norge.
NTG Lillehammer ble etablert i 1994 og har siden drevet skole for elever som vil kombinere skolegang med toppidrettssatsning. NTG Lillehammer holder til på Idrettens hus på Lillehammer og har i dag ca 288 elever fordelt på 12 idretter.
Skoletilbudet vårt er studiespesialiserende utdanningsprogram med fordypning innenfor realfag og språk, samfunnsfag og økonomi.
Sektor
Privat