Hopp til innhold

Servitør

Arbeidsgiver

Øya spiseri AS

Sted

Friisebrygga 23, 3921 Porsgrunn

Om jobben

Type ansettelse
Annet, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk
Mulighet for hjemmekontorAI
Ingen mulighet for hjemmekontor
AI

Bruk av kunstig intelligens

Søk på jobben

Om rollen

Hos oss jobber du tett på gjestene gjennom hele besøket. Du tar imot bestillinger, serverer mat og drikke og sørger for at gjestene får en god opplevelse.

Sommeren er travel, med opptil 250 gjester på de mest hektiske dagene. Du må trives med tempo og samarbeid.


Øya Spiseri serverer italiensk-inspirert mat i uformelle omgivelser, med utsikt mot elva. Teamet består av rundt 5 personer på kjøkken og flere i servering.


Hvem vi ser etter

Du har erfaring som servitør og er komfortabel med gjestekontakt.

Du jobber strukturert, holder oversikt og bidrar positivt i teamet.

Du tåler høyt tempo og liker at det skjer mye rundt deg.

Opplæring vil bli gitt, men du må være trygg i rollen fra start.


Hva vi tilbyr

Bolig inkludert, sammen med andre ansatte

Et sosialt og inkluderende arbeidsmiljø

En travel og lærerik sommer med mye gjestekontakt

Lønn etter avtale basert på erfaring


Praktisk info

Periode: 5. mai – 16. august

Arbeidstid: Dag, kveld og helg

Arbeidssted: Øya Spiseri, Porsgrunn


Stillingsbeskrivelse (kortversjon)

Arbeidsoppgaver

  • Servering av mat og drikke
  • Ta bestillinger og følge opp gjester
  • Bidra til god flyt i service

Krav

  • Erfaring som servitør
  • Gode samarbeidsevner
  • Tåler høyt tempo

Nøkkelpunkter

  • Sesongstilling
  • Bolig inkludert
  • Travelt sommermiljø

Aktuelle kandidater vil bli kontaktet fortløpende.

Kontaktpersoner for stillingen

Robert Lind

90557669

post@robelind.no

Henriette Eikevold

41505425

he-eikev@online.no

knut.mjaland@becksbrasserie.no

92210301

knut.mjaland@becksbrasserie.no

Om bedriften

Det er fra elvekanten Porsgrunn viser seg fra sin flotteste side. Når solen skimrer i krusningene om sommeren, når tåken siger inn fra fjorden på høsten, når snøen faller eller det lune vårregnet vasker den bort – for folk fra Porsgrunn er det å se på elva som flyter forbi en del av vår identitet.

På Øya får du byens beste elveutsikt. Lunt og koselig inne på kalde dager, og med en meget attraktiv uteservering om sommeren.

Inspirert av italienske trattorias, serverer vi nystekt pizza med hjemmebakt deig fra vår pizzaovn midt i kjøkkenet. Du får rimelige småretter og smakfulle italienske viner. God mat inspirert av den italienske hverdagsmaten vi nordmenn elsker.

Hos oss kan du gjerne bare nyte en espresso eller cappuccino eller stikke innom for en lunsj med venner eller kollegaer. Eller kom for en middag – hverdager med løs snipp og merkedager skal begge være noe ekstra. Kanskje dere legger møtet til vårt privatrom, der dere kan spise og snakke sammen i fred og ro.

Uansett skal vi møte dere med det italienerne er mest kjent for – en kjærlighet til matkunsten og en innbydende atmosfære i den nye nabolagsrestauranten med fantastisk beliggenhet langs porsgrunnsælva.

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

281c9d80-bd81-4898-93a4-ae2142f10a6d

Sist endret

21. april 2026

Hentet fra

karriere.no

Referanse

dd1ae544-6c60-40b5-8cb1-01046853bd83

Lignende annonser

Laster lignende annonser