Hopp til innhold

Er du en relasjonsbygger med teknisk interesse?

Arbeidsgiver

Jemtland AS

Sted

Thomasdalen 3, 2818 Gjøvik

Om jobben

Stillingstittel
Distriktsansvarlig
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1
Arbeidsspråk
Norsk

Søk på jobben

Søk senest søndag 16. august

Er du en relasjonsbygger med teknisk interesse som trives best ute hos kunden?

Vi søker distriktsansvarlig for Buskerud, Vestfold, Agder, Telemark, Akershus og Rogaland. Hvor i distriktet du bor, er ikke avgjørende, og vi finner løsninger for løpende fordeling.

Som selger hos oss blir du vårt ansikt utad mot byggevarehusene.

Din viktigste oppgave er ikke bare å «selge inn» varer, men å være en faglig støttespiller som gjør butikkene trygge på våre løsninger.

Vi ser etter deg som trigges av å skape vekst gjennom kursing, service, veiledning og kremmerånd.

Sentrale arbeidsoppgaver
  • Oppfølging og salg: Besøke eksisterende og nye kunder.

  • Opplæring og kursing: Gjennomføre produktkurs og bistå butikkansatte med tekniske spørsmål

  • Mersalg og sortiment: Jobbe aktivt for at butikkene optimaliserer sitt sortiment, bygge utstillinger og sørge for god produktplassering.

  • Relasjonsbygging: Vedlikeholde og pleie tette bånd med daglig ledere, avdelingsledere og selgere i varehusene.

  • Eventer: Delta på fagmesser, proff- og kjedeaktiviteter.

Vi ser etter deg som:
  • Er en overbevisende formidler: Du liker dialog med ulike type mennesker, har fokus på å bygge relasjoner og gjør tekniske produkter lettfattelige.

  • Er selvgående: Du planlegger din egen reisehverdag og følger opp avtaler og tilbud effektivt, ser verdien av å gjøre dette i et CRM system.

  • Trives best på veien: Du liker en hverdag på veien og ser på Norge som din arbeidsplass (betydelig med reisevirksomhet må påregnes).

  • Er utadvendt og en lagspiller: Du tar kontakt med folk og trives i et miljø med uformell tone og hvor vi hjelper hverandre.

Kvalifikasjoner
  • Erfaring fra oppsøkende salg, gjerne mot byggevarebransjen eller håndverkere.

  • Bakgrunn som blikkenslager, tømrer eller annen teknisk erfaring er en fordel, men ikke et krav.

Hva kan vi tilby?
  • En selvstendig rolle med stor frihet til å legge opp egen arbeidsdag.

  • Muligheten til å jobbe med kvalitetsprodukter i et selskap som er i vekst

  • Vi er og skal være en familiebedrift med korte beslutningsveier, der du har store muligheter for å påvirke i et trivelig, jordnært og profesjonelt arbeidsmiljø.

  • Et godt arbeidsmiljø med dedikerte kollegaer, samt konkurransedyktige lønn/pensjons- og forsikringsordninger.

  • Firmabil, telefon og nødvendig utstyr for en mobil hverdag.

Om bedriften

Jemtland AS har vært en betydningsfull aktør i byggevarebransjen siden 1919, med hovedkontor i Gjøvik.

I dag er vi en av Norges ledende selskaper innen taksikkerhet og beslag.

Vi spesialiserer oss på utvikling og produksjon av egne snøfangersystemer, takstiger, taktrinn, plattformer og beslag til både boliger og hytter.

Vår kundebase omfatter byggevarekjeder, produsenter av ferdighus og takleverandører, som setter sin lit til vår ekspertise og kvalitet.

I tillegg til våre egne produkter, tilbyr Jemtland AS også produksjon av et betydelig volum av varer for andre selskaper, som distribueres under deres egne merkevarer innen ulike bransjer.

Vi endte opp med en omsetning på over 100 millioner NOK i 2025 med et meget solid driftsresultat.

Vi mener vi har et betydelig vekstpotensial, dette understøttes av våre langvarige avtaler med de største byggevarekjedene i Norge.

Oppstarten i 2026 viser at vår vekst fortsetter.

Gjennom mange års dedikert arbeid har Jemtland AS bygget et solid fundament som gir oss en trygg plattform for videre utvikling og vekst i fremtiden

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

23cce75d-28e4-42f1-afba-7e01fa44448e

Sist endret

17. juni 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

465279543

Lignende annonser

Laster lignende annonser