Hopp til innhold

Vil du være med på å styrke jernbanesikkerheten i Consolvo?

Arbeidsgiver

Consolvo AS

Sted

Ringveien 6, 3409 Tranby

Om jobben

Stillingstittel
Sikkerhetsleder
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk
Antall stillinger
1
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Søk på jobben

Søk senest søndag 19. april

Vår eksisterende sikkerhetsleder søker nå nye utfordringer internt -- og vi søker derfor etter en faglig sterk, tydelig og strukturert Sikkerhetsleder som kan sikre at all aktivitet i og ved jernbane planlegges og gjennomføres på en trygg og korrekt måte.

Rollen som Sikkerhetsleder
Som Sikkerhetsleder har du det overordnede og koordinerende ansvaret for all jernbanesikkerhet i virksomheten. Du sikrer at arbeid planlegges, organiseres og utføres i tråd med jernbanelovgivningen, Bane NORs styrende dokumenter og vårt eget styringssystem. Rollen har en avgjørende betydning for virksomhetens evne til å levere trygt, effektivt og i samsvar med kravene fra kundene våre.
Du rapporterer til Stabssjef og samarbeider tett med HR, prosjektledere, anleggsledere og operativt personell som innehar sikkerhetskritiske roller med hensyn på trafikksikkerhet knyttet mot jernbane.

Arbeidsoppgaver

Som Sikkerhetsleder vil du ha ansvar for blant annet:

Opplæring og Kompetansestyring
  • Forvalte og følge opp systemet for opplæring og kompetanse for sikkerhetskritiske funksjoner
  • Sikre opplæring i relevante prosedyrer, regelverk, beredskap og avviksrapportering
  • Følge opp krav til kompetanse, sertifiseringer og gyldigheter for roller som fører, HSV, LFS, Operatør Skinne-vei (SVM), signalgiver og skifter.
Løpende oppfølging
  • Følge opp helsekrav, skikkethet og relevante endringer som skal meldes til godkjennende seksjon
  • Registrere og følge opp avvik knyttet til uønskede hendelser relatert til trafikksikkerhet rundt bane
  • Iverksette nødvendige tiltak og sikre erfaringsoverføring
Sikkerhetsfunksjoner og maskiner
  • Påse at korrekt sikkerhetsfunksjon er utpekt før arbeid
  • Sikre at maskiner er godkjent for bruk samt at maskinførere innehar gyldig godkjenning på aktuell maskin før bruk.
Stikkprøver, kontroller og dokumentasjon
  • Gjennomføre kontroller av kompetanse, regelverksendringer og sikkerhetsrutiner
  • Sikre at innregistrering i HMSREG etterleves og at personell og opplæring er korrekt registrert
  • Følge opp at oppstartsmøter, oppstartssamtaler og SJA-prosesser gjennomføres i henhold til gjeldende prosedyrer
Systematisk sikkerhetsgjennomgang
  • Planlegge og gjennomføre årlige sikkerhetsgjennomganger med relevant personell
  • Dokumentere prosesser i henhold til prosedyrer
Hvem ser vi etter?

Vi ser etter en person som:

  • Har erfaring fra arbeid i og ved jernbane, gjerne i sikkerhetskritiske funksjoner
  • Har solid kjennskap til regelverk, Bane NORs styrende dokumenter og relevante forskrifter
  • Er strukturert, tydelig og komfortabel med å stille krav
  • Har god vurderingsevne, integritet og høy gjennomføringsevne
  • Trives i en rolle der du både leder, kontrollerer og veileder
  • Kommuniserer godt muntlig og skriftlig på norsk
Hva kan vi tilby?

Hos oss møter du kollegaer som tror på at trivsel og prestasjon henger sammen. Vi tilbyr:

  • Konkurransedyktige betingelser
  • Gode forsikringsordninger
  • Mulighet for medeierskap gjennom aksje- og opsjonsprogram
  • Et sterkt, inkluderende og faglig kompetent miljø
  • Mulighet til å påvirke et sentralt og samfunnskritisk fagområde

Søknadsfristen er 19.april, men vi oppfordrer deg til å søke så snart som mulig, da vi behandler søknader fortløpende.

Vi gleder oss til å høre fra deg!

Om bedriften

Consolvo er en landsdekkende entreprenør innen rehabilitering og vedlikehold av konstruksjoner som bruer, bygninger, fasader, tunneler, bane, parkeringshus, kaier og kraftanlegg. Vi har også spennende og komplekse prosjekter utenfor rehabilitering. Trappebrua over Vøringsfossen og byggingen av demoplant for biofuel for Statkraft/Silva Greenfuel er eksempler på dette. Vårt slagord er «SOLIDE LØSNINGER». Rehabilitering og vedlikehold er bærekraftig for miljøet. Consolvo forhindrer forfall av konstruksjoner og bidrar gjennom dette til en langsiktig miljøforvaltning. Selskapet ble grunnlagt i 1981 og har i dag over to hundre ansatte. Selskapets hovedeier er AF Gruppen ASA. Vi har allerede utført et målrettet arbeid for å oppnå våre mål der vi blant annet ble ISO-sertifiserte innen kvalitet og miljø i 2020. Vi ble sertifisert iht ISO 45001 i 2026.

Sektor

Privat

Del annonsen

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

20455a3a-6c6a-43ba-8fab-5044d40edd41

Sist endret

31. mars 2026

Hentet fra

FINN

Referanse

457447615

Lignende annonser

Laster lignende annonser