Er du vår neste toll koordinator?
ASCO NORGE AS
Risavika Havnering 281, 4056 Tananger, Hjemmekontor ikke mulig
Om jobben
Stillingstittel
Customs Coordinator
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Antall stillinger
1
Søk på jobben
Søk senest lørdag 31. mai
På grunn av økende aktivitet er vi på jakt etter en ny Customs Coordinator til teamet vårt i Freight Management i ASCO. Hos oss kan du påvirke og forbedre tollprosedyrer og bidra til vår suksess.
Du vil få en spennende jobb med betydelig ansvar i en global virksomhet. Du vil ha muligheten til å utvikle deg gjennom utfordrende prosjekter og samarbeid med et sterkt og kompetent fagmiljø.
Stillingen vil være lokalisert ved vårt kontor i Tananger, og vi søker etter personer som kan starte omgående.
DINE ANSVARSOMRÅDER-
Påse at gjeldende toll- og vareførselsprosedyrer følges i henhold til regelverket.
-
Sikre effektive, nøyaktige og kvalitetsmessige prosesser i tråd med lover og forskrifter.
-
Gi faglig støtte og veiledning til interne og eksterne kunder innen toll, inkludert tollverdi, opprinnelsesregler, vareklassifisering, restriksjoner og dokumentasjonskrav.
-
Delta i operative møter med kunder og bygge sterke relasjoner for å kartlegge deres behov og tilby skreddersydde løsninger som skaper merverdi
-
Erfaring fra tolloperasjon er en fordel
-
Forståelse av nasjonale og internasjonale tollregler og prosedyrer
-
Systematisk og strukturert
-
Evne til å arbeide selvstendig og i team
-
Gode samarbeidsegenskaper og kommunikasjonsevner på norsk og engelsk
-
Nøyaktig, innovativ og med god serviceinnstilling.
-
Kontaktskapende, utadvendt og i stand til å kommunisere på alle nivåer.
Kandidater vurderes fortløpende, og vi ber deg opplyse om når du har mulighet til å starte i søknadsbrevet ditt som du legger med CV'en din.
Om bedriften
ASCO Group er leverandør av logistikk- og Supply Chain Management til den internasjonale olje- og gassindustrien. Selskapet har operasjoner i UK, Mexico gulfen, Canada, Norge, Trinidad, Australia og har ca. 1450 ansatte. Selskapets hovedkontor ligger i Aberdeen.
ASCO Norge ble etablert i 1994 og tilbyr logistikk og Supply Chain Management til offshore olje- og gassindustrien i Norge. Selskapet har et nettverk langs kysten for å være representert på alle sentrale forsyningssteder for oljeindustrien og energisektoren. Foruten vår hovedbase i Tananger, opererer vi baser i Farsund, i Sandnessjøen og kan også levere basetjenester i Florø og i Kristiansund. ASCO Norge tilbyr en rekke tjenester innenfor basedrift, marine operasjoner, materialadministrasjon, borelogistikk, transport/spedisjon og fortolling. Disse tjenestene kan, basert på kundens behov, leveres som en komplett logistikkpakke eller adskilte elementer innenfor leveransekjeden.
Sektor
Privat
Nettsted