Hopp til innhold

Spesialsykepleier/sykepleier

Arbeidsgiver

Kirurgisk klinikk, Nordlandssykehuset HF

Sted

Sykehusbakken 23, 8372 Gravdal

Stillingsannonsen er inaktiv.

Om jobben

Stillingstittel
Spesialsykepleier/sykepleier
Oppstart
16. februar 2026
Type ansettelse
Fast, heltid 100%
Arbeidsspråk
Norsk eller skandinavisk
Antall stillinger
5
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Ønsker du faglig utvikling i arbeidstiden, fleksible arbeidstidsordninger og naturopplevelser i fritiden. Nordlandssykehuset i Lofoten har flere ledige stillinger som spesialsykepleier/sykepleier!  

Vi på overvåkning og akuttmottak ved Nordlandssykehuset Lofoten søker spesialsykepleiere innen intensiv, anestesi eller akutt – eller sykepleiere med relevant erfaring til fast stilling og vikariater. Det viktigste for oss er at du er engasjert og ønsker å bidra til trygghet, omsorg og faglig kvalitet for våre pasienter. Følgende stillinger er ledig:

  • 100% fast
  • 100% vikariat
  • 100% vikariat
  • 100% vikariat
  • 80% vikariat

Husk å oppgi i søknaden hvilken stilling og stillingsprosent du ønsker. Du kan gjerne søke på flere stillinger, men spesifiser dette tydelig. Oppstart i vikariatene er ønskelig fra februar 2026, med varighet på ca. ett år. Annen oppstart kan avtales med leder.

Enheten vår består av en intermediæravdeling med fire sengeplasser for kirurgiske og medisinske pasienter som trenger avansert behandling og overvåkning. Akuttmottaket har fire sengeplasser og tar imot pasienter med akutte medisinske, kirurgiske og traumatiske tilstander. I tillegg har vi en dagkirurgisk enhet med seks overvåkningsenger for pre- og postoperativ behandling. Vi behandler rundt 900 pasienter årlig på overvåkning og 4000 i akuttmottaket. Vi bemanner også sykehusets scop/ telemetrisentral døgnet rundt og har eget stansteam med AHLR-instruktører.

Velger du oss, får du en unik beliggenhet med nærhet til fjell, hav og friluftsliv, mulighet for faglig utvikling og kompetanseheving, og et arbeidsmiljø med 35 dyktige kollegaer som setter trivsel og faglig stolthet høyt.


Arbeidsoppgaver

  • Delta i tverrfaglige team
  • Motta og ivareta akutt syke pasienter
  • Overvåkning og behandling av kritisk syke pasienter
  • Samarbeid med andre helseprofesjoner
  • Delta i sykehusets stansteam 
  • Scopvakt og koordinator funksjon

Kvalifikasjoner

  • Norsk autorisasjon som sykepleier
  • God skriftlig og muntlig fremstillingsevne på norsk, eventuelt annet skandinavisk språk
  • Ønskelig med videreutdanning i intensiv- akutt eller anestesisykepleie
  • Erfaring fra intensiv eller akuttmedisin er ønskelig, men ikke et krav
  • Det er ønskelig med min. 2 års arbeidserfaring fra sykehus

Personlige egenskaper

Vi ser etter deg som:

  • Vi ser etter deg som er ansvarsbevisst og faglig engasjert
  • Verdsetter og prioriterer et positivt arbeidsmiljø
  • Er snarrådig og takler kritiske og komplekse pasientsituasjoner
  • Har evne til å jobbe selvstendig og i team
  • Har gode kommunikasjon- og samarbeidsevner

Vi tilbyr

  • Gunstige pensjons- og forsikringsordninger gjennom KLP
  • Lønn etter gjeldende overenskomster og avtaler
  • Faglig utvikling: Sykehuset tilbyr muligheter for faglig utvikling gjennom kurs, konferanser og interne opplæringsprogrammer
  • Tredelt kalenderplan-turnus som er tilpasset deg 
  • Nyoppussede sykehusleiligheter som er mulig å leie 
  • Lokale fordeler og aktiviteter

Lofoten er kjent for sin fantastiske natur, med fjell, bølger, fjorder, fiskevær og midnattssol. Dette gir muligheter for friluftsliv, surfing, fiske, fjellturer,  randonee og andre aktiviteter året rundt. Lofoten har et aktivt lokalsamfunn med et rikt kulturliv. Det arrangeres ulike festivaler, konserter og andre kulturelle arrangementer gjennom året, og med god tilgang til barnehager, skoler, og andre offentlige tjenester.

Kontaktinformasjon

Aksel Storflor, Enhetsleder, 90811591, aksel.storflor@nordlandssykehuset.no
Merete Hjertø, Ass. enhetsleder, 90120613, merete.hjerto@nordlandssykehuset.no

Arbeidssted

Sykehusbakken 23
8372 Gravdal

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver: Nordlandssykehuset

Referansenr.: 5042270645
Stillingsprosent: 100, 80%
Fast, Vikariat
Startdato: 16.02.2026
Sluttdato: 03.01.2027
Søknadsfrist: 15.12.2025

Om bedriften

Nordlandssykehuset HF har over 5000 medarbeidere med lokalisasjoner i Bodø, Lofoten og Vesterålen. Vi har sykehusfunksjoner på lokalt og regionalt nivå. Nordlandssykehuset er også en stor utdanningsinstitusjon for leger, psykologer, sykepleiere, bioingeniører og andre faggrupper i spesialisthelsetjenesten. Vi har et voksende forskningsmiljø.

Nordlandssykehuset ser verdien av mangfold i et godt arbeidsmiljø, og oppfordrer kvalifiserte kandidater med nedsatt funksjonsevne, hull i CV-en, innvandrerbakgrunn og ellers ulik alder og livserfaring til å søke stilling hos oss.

Les mer om oss og jobbmulighetene på jobb-nordlandssykehuset.no.
Følg eller kontakt oss på: FacebookLinkedInYouTube eller Twitter

Sektor

Offentlig

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

0fe92ea1-4989-4657-9308-b470ab0db8e6

Sist endret

16. desember 2025

Hentet fra

talentech

Referanse

a914ac94977144d6bbb10b5768818cdd

Lignende annonser

Sykepleier

Arbeidsgiver

KIR Sengepost Kir/Ort Lofo, Nordlandssykehuset HF

Sted

Gravdal

Vi søker sykepleiere og spesialsykepleiere til ferievikariater sommeren 2026

Arbeidsgiver

Nordlandssykehuset HF Lofoten søker sykepleiere og spesialsykepleiere til ferievikariater sommeren 2026

Sted

Gravdal

Arbeidsgiver

Vestvågøy sykehjem, Vestvågøy kommune*

Sted

Leknes