Hopp til innhold

Ønsker du å bli en av oss?

Arbeidsgiver

Brilleland Lagunen

Sted

Brilleland Lagunen, 5239 Rådal

Stillingsannonsen er inaktiv.

Om jobben

Stillingstittel
Salgsmedarbeider
Type ansettelse
Fast, deltid
Antall stillinger
2
Arbeidssted
Hjemmekontor ikke mulig

Optikerbransjen er i utvikling, vi satser nå stort på teleoptometri for å møte etterspørselen og følge veksten innenfor bransjen. Som en av de tre største brilleland-butikkene i Norge har vi satt oss nye mål å strekke oss etter i 2026. Derfor ønsker vi å styrke teamet vårt med en fast 60% salgsmedarbeider som også vil assistere optiker, kanskje det er deg vi trenger med på laget?

Hvem er vi og hvordan ser en normal arbeidsdag ut?

På Brilleland Lagunen er vi et kunnskapsriktig team som verdsetter kundeforholdene våre og strekker oss langt for å finne de beste løsningene. Vi er i dag den eneste butikken i Brilleland som opererer med to designerte rom for teleoptiker, i tillegg til optikere i butikk. Vi er stolte av å kunne levere produkt og opplevelser av høy kvalitet på den skalaen vi gjør - men dette kommer ikke uten hardt arbeid, effektivitet og litt glimt i øyet!

Hovedoppgaven din vil være førtester, som trykkmåling og OCT, før du etter synsprøve hjelper kunde med å finne riktig løsning for dem - være det briller eller linser. Du vil også assistere ved teletimer, hvor optiker er med på skjerm over Teams. Utover dette vil du ha utlevering av briller med justering for kunde, reparasjon og montering, linseopplæring, salg av handelsvarer og påfyll av varer.

Hvem er du?

Du er en som søker nye utfordringer og mestringsfølelse, læringskurven er bratt og man må kunne jobbe effektivt, samtidig som at du er nysgjerrig i møte med kunder og ser den som står foran deg og behovene. Du trenger ikke å være perfekt, men du tåler at det skjer mye i butikken og vet når du skal lene deg på teamet ditt -- vi spiller hverandre god. Du må snakke og skrive norsk flytende, andre språk er en bonus for oss! Du vil få all opplæring og kursing du trenger etter oppstart. Tidligere erfaring fra optikk, detaljhandel og/eller helse er ikke et must, men anses som et pluss.

Høres dette interessant ut?

Da tilbyr vi konkurransedyktig grunnlønn med gode muligheter for bonuser oppå, faglig utvikling gjennom fagdager, kurs og mulighet for videre utdanning og karriere.

Det vil være oppstart etter avtale og vi ser på søknader fortløpende.

Vi gleder oss til å høre fra deg!

Om bedriften

Sektor

Privat

Annonsedata

Rapporter annonse
Stillingsnummer

0fb522b7-0773-428f-919c-a5a611d123a6

Sist endret

7. desember 2025

Hentet fra

FINN

Referanse

437121948

Lignende annonser

Laster lignende annonser