Mentor Medier \| Business Controller
Mentor Medier
Hausmanns gate 21, 0182 Oslo
Om jobben
- Stillingstittel
- Business Controller
- Type ansettelse
- Fast, heltid 100%
- Arbeidsspråk
- Norsk
- Antall stillinger
- 1
- Arbeidssted
- Hybridkontor
Søk på jobben
Søk snarest mulig
Mentor Medier er i vekst og søker etter en analytisk og proaktiv Business Controller til en nyopprettet stilling. Du vil få en sentral rolle i den økonomiske oppfølgingen av konsernets selskaper, og være en ressursperson innen økonomisk analyse, prognoser, budsjettering og forretningsinnsikt. Du vil samarbeide tett med øvrige nøkkelpersoner på tvers av organisasjonen. I tillegg vil du bidra aktivt i videreutviklingen av selskapets økonomiavdeling og rapportere til økonomidirektør.
Primære arbeidsoppgaver:- Økonomisk oppfølging av selskapene
- Lede og koordinere prognose- og budsjettprosessen
- Bistå med innsikt og analyse
- Følge opp KPI'er og utviklingsprosjekter
- Være en ressursperson for selskapene
- Være med å videreutvikle økonomiavdelingen
- Høyere økonomisk utdannelse
- Minimum 2-4 års relevant erfaring fra revisjon eller controlling
- God forretnings-, økonomi- og regnskapsforståelse
- Generell god systemforståelse og interesse for ny teknologi
- Solid kompetanse i Excel
- Sterke muntlige og skriftlige kommunikasjonsevner
Vi ser etter deg som er analytisk, har øye for detaljer, men som evner å se det store bildet og tenke helhetlig. Du må ha gode kommunikasjons- og samarbeidsegenskaper, og du må tørre å utfordre på en konstruktiv måte. For å lykkes i rollen er det viktig at du er strukturert, proaktiv, utadvendt og har godt humør. Du tar initiativ og evner å finne ut av ting på egenhånd, samtidig som du jobber godt i team.
Hva kan vi tilby?Til den rette kandidaten kan vi tilby varierte og utfordrende arbeidsoppgaver i et spennende mediekonsern med vekstambisjoner. Vi har et godt og inkluderende arbeidsmiljø bestående av hyggelige og dyktige kollegaer, kan tilby konkurransedyktige betingelser og holder til sentralt i Oslo. Det er gode muligheter for både faglige og personlige utvikling.
Om bedriften
Mentor Medier er et skandinavisk mediekonsern med hovedkontor i Oslo. Vi ønsker å fremme publisistisk kvalitet og mangfold, og å bidra til at verdiorientert og meningsbærende innhold når bredere ut. Mentor Medier skal være det beste eiermiljøet for publikasjoner med ulik verdimessige og ideologiske ståsteder, samtidig som virksomhetene står sterkere sammen enn hver for seg.
I Norge inngår avisene Vårt Land, Dagsavisen, Morgenbladet og Klar Tale, i tillegg til magasinene Strek og Agenda 3:16. I Sverige inngår avisen Dagen som holder til i Stockholm.
Utenom de publisistiske selskapene, er Unite et selskap som utvikler og selger medieteknologi til både interne og eksterne kunder, mens Medialogistikk tilbyr transport- og distribusjonstjenester.
Sektor
Privat
Del annonsen
Annonsedata
Rapporter annonse- Stillingsnummer
0c6c6976-a856-461c-a9c1-4459e863b9e1
- Sist endret
13. mars 2026
- Hentet fra
FINN
- Referanse
454791776